פרטנר משיקה את Smart Up: במקום לקנות סמארטפון, אפשר לשכור אותו

פרטנר משיקה את Smart Up: במקום לקנות סמארטפון, אפשר לשכור אותו

פרטנר מציעה מגוון סמארטפונים בתשלום של 50-150 שקל בחודש. בסוף התקופה אפשר להמשיך לשלם או להחליף מכשיר. אילו דגמים תמצאו שם ואילו לא?

מה דעתכם להשתמש במשך שנה באייפון 6S ולשלם 1,800 שקל? זה אפשרי, רק שאת התשלום לא תוכלו לשלם בתשלום אחד אלא ב-12 תשלומים של 150 שקל בחודש. בסוף השנה המכשיר לא יהיה שלכם, אלא יחזור לבעליו. זה המודל החדש של פרטנר, ששמו סמארט אפ (Partner SmartUp). השיטה החדשה מאפשרת לשכור את המכשיר במשך מינימום שנה, וכך בעצם להחליף את הסלולרי כל שנה בלי לשלוף בכל פעם את כל הסכום ובלי שהלקוח הוא הבעלים של המכשיר. במהלך השנה המכשיר נמצא באחריות – וכעבור שנה הלקוח מחליט אם לעבור למכשיר חדש או להישאר עם המכשיר ולהמשיך לשלם.

התכנית כוללת שישה מסלולים של תשלום חודשי קבוע על שימוש בסמארטפון, החל מכ-50 שקל בחודש (כ-600 שקל בשנה) ועד כ-150 שקל בחודש (כ-1,800 שקל בשנה), בהתאם לקטגוריית המכשירים שנבחרה.

הרשימה כוללת מגוון מכשירים – אך היא אינה כוללת את מכשירי הדגל של החברות, כמו אייפון 7,LG G5 או V20, סמסומנג גלקסי 7 ודומיהם.

המכשיר היוקרתי ביותר הנמכר כרגע בשיטה זו הוא אייפון 6S בגרסת 32 ג'יגה, שמחירו כ-150 שקל בחודש – כך שבסוף השנה הלקוח ישלם כ-1,800 שקל. לדברי צביקה שיינפלד, סמנכ"ל השיווק של פרטנר, השיקולים להשיק את התוכנית מתבססים על נתונים שלפיהם הישראלים מחליפים את הסמארטפונים בתדירות גבוהה – תוך פחות משנתיים, ומפסידים הרבה כסף על השדרוגים הללו. השנה יימכרו 3.3 מיליון מכשירים בהיקף שוק של 4.5 מיליארד שקל. הבחירה בדגמים שהם בעיקר דגמי אנדרואיד ובעיקר זולים נובעת מהנתונים שיש בידי פרטנר, שלפיהם 75% מהצרכנים מחזיקים מכשירי אנדרואיד ושחל גידול בקניית מכשירים שמחירם עד 2,000 שקל

 אפ אייפוןצביקה שיינפלד, סמנכ"ל השיווק של פרטנר, במסיבת העיתונאים האינטרנטית של פרטנר

בפרטנר מציעים במסלולים השונים מכשירים ברמות מחיר שונות של 4 היצרניות הגדולות – אפל, סמסונג, וואווי ו-LG. לאחר שנה של שימוש, ניתן להחזיר את המכשיר ולהחליף אותו בדגם מתקדם יותר באותה קטגוריה, להמשיך להשתמש באותו המכשיר ולשדרג אותו בהמשך, או להפסיק את המסלול (ואתו גם את התשלום החודשי). 

החלפת המכשיר מחייבת החזרת מכשיר תקין בבלאי סביר. במקרים של סדק או שבר במסך, על הלקוח לתקן בטרם יחליף מכשיר. 

התוכנית רלבנטית לכל הלקוחות ולא רק ללקוחות פרטנר, ולא מחייבת הצטרפות למסלול שיחות כלשהו.

סמארט אפ 2 שיינפלד במסיבת העיתונאים האינטרנטית של פרטנר

איך זה עובד?

נניח שלקוח מעוניין לרכוש מכשיר של וואווי, דגם P8 Lite, שמחירו הנוכחי לפי זאפ הוא 1,000-1,200 שקל. אם יצטרף לסמארט-אפ, הוא ישלם כ-50 שקל בחודש למשך שנה. בתום השנה, לאחר שישלם 600 שקל, יוכל להחזיר את המכשיר.

כך למשל, מכשיר של סמסונג גלקסי J7 2016, שמחירו בשוק כ-1,350 שקל, יימכר לצרכן בכ-70 שקל לחודש, כלומר 840 שקל לאחר שנה. בתום השנה, הצרכן יכול להחזיר את המכשיר או להמשיך ולהחזיק בו תמורת אותו תשלום חודשי, כאשר האחריות למכשיר תוארך בהתאם.

פרטנר פתחה לצורך התוכנית אתר דיגיטל, וההרשמה תתחיל מחר בבוקר. בחברה מציינים שמגוון הדגמים הזמינים בתוכנית יגדל עם הזמן.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות