פאלאס מודיעין: כמה יעלה לכם לגור בדיור המוגן של קבוצת עזריאלי? פואנטה בודקת
פאלאס מודיעין
פאלאס מודיעין

פאלאס מודיעין: כמה יעלה לכם לגור בדיור המוגן של קבוצת עזריאלי?

בית הדיור המוגן עזריאלי פאלאס מודיעין מציע סטנדרט פרימיום, והמחיר בהתאם. כמה תשלמו כדי לפקוח כל בוקר את העיניים באווירה של מלון, להשתכשך בבריכה ולשחק קלפים?
בריכה מחוממת, חדר כושר, בית קפה, דירות מאובזרות, מסדרונות רחבים… סיור בפאלאס מודיעין מספק תזכורת דווקא לצעירים שבינינו: כדי לחיות טוב בגיל מבוגר, כדאי להתחיל לחסוך לכך כבר בגיל צעיר, במיוחד אם אנחנו חושבים לעבור בשלב כלשהו להתגורר בדיור מוגן.

יש מן הסתם לא מעט מבוגרים שיעדיפו להתגורר בביתם עד יומם האחרון, אך רבים אחרים מחפשים פתרון שמאפשר לנהל חיים עצמאיים כחלק מקהילה בסביבה מוגנת. הפתרון הזה הוא לא פתרון זול בשום מקום, ובבתי הדיור המוגן פאלאס עזריאלי – ודאי שלא.

פאלאס מודיעין – דירות במספר גדלים

עזריאלי פאלאס מודיעין מציע דירות 2 חדרים, 2.5 חדרים ו-3 חדרים. כדי לשכור דירה במקום, צריך קודם כל להגיע לגיל 70 במצב כלכלי טוב מאוד. זאת, משום שיש להפקיד סכום חד פעמי גבוה, שממנו מחלטים מדי שנה 3.5% במשך 12 שנה, וכן דמי אחזקה חודשיים.

דמי הפיקדון מתחילים ב-1.4 מיליון עבור דירת 51 מ"ר, ומגיעים ל-2.7 מיליון שקל עבור דירת 72 מ"ר עם מרפסת של 60 מ"ר.

דמי האחזקה מתחילים ב-5,300 שקל ומגיעים ל-11,000 שקל.

כך למשל, אם אדם נכנס להתגורר במקום והפקיד פיקדון של 1.4 מיליון שקל – בכל שנה ינוכו מהפיקדון הזה 49,000 שקל. בהנחה שהוא משלם גם 5,300 שקל בחודש דמי אחזקה – הרי שבשנה דמי האחזקה מסתכמים ב-63,600 שקל, והשהות כולה בדיוק המוגן עולה לו כ-112,600 שקל – לפני ההוצאות השוטפות (כ-9,400 שקל בחודש).
כאמור, יש לזכור שדמי האחזקה מכסים את שכר הדירה, הארנונה, המים והחשמל בלבד, והשאר משולם על-ידי הדייר (מזון, כביסה או כל הוצאה אחרת).

בנוסף, יש לזכור כי מדובר במחיר לדירה – ולא לאדם.

מי ששוכר דירת 3 חדרים עם מרפסת, יפקיד כאמור 2.7 מיליון שקל, כך שהסכום שהוא ייפרד ממנו בפועל יהיה כ-95,000 שקל בשנה על הפיקדון ו-132,000 שקל בשנה על דמי אחזקה, כלומר, 227,000 שקל בשנה (כ-19,000 שקל בחודש) לפני עלויות המחיה השוטפת.
שוב, יש לזכור כי מדובר בעלויות לדירה.

כאמור, חילוט דמי הפיקדון מתקיים במשך 12 שנה – כך שבמידה והופקד סכום של 1.4 מיליון, במצטבר ינוכה ממנו סכום של 588,000 שקל לאורך 12 שנה, ובמידה שהופקד סכום של 2.7 מיליון, ינוכה ממנו 1,140,000 מיליון במהלך 12 שנה.

עזריאלי פאלאס מודיעין: מה מקבלים בעבור התשלום הגבוה?

פאלאס מודיעין הוא בית דיור מוגן יוקרתי שבנתה קבוצת עזריאלי מהמסד ועד הטפחות, והשהייה בו מזכירה שהייה במלון – אך לא מלון מנוכר וקר, אלא מלון שמצליח לייצר גם אינטימיות. הדירות מעוצבות בצורה פונקציונלית ומודרנית, וכוללות מטבח מאובזר במקרר, כיריים ותנור; מיזוג; חדרי רחצה בטיחותיים ועוד.

פאלאס עזריאלי מודיעין
דירה בפאלאס עזריאלי מודיעין. צילום דפנה הראל כפיר

השירותים שמוצעים לדיירים כוללים כמובן, פעילות חברתית, הרצאות, מענה רפואי ע"י אחות 24 שעות ביממה (רופא נמצא רק במהלך היום), שאטלים לקניון עזריאלי שנמצא לא רחוק ועוד.

במתחם יש גם בית קפה וגם מסעדה בתשלום – שאליה הדיירים יכולים להזמין בני משפחה. לבריכה, אגב, צמודה גם בריכת פעוטות – למקרה שהנכדים או הנינים.

פאלאס מודיעין
הבריכה – פאלאס מודיעין. צילום: דפנה הראל כפיר

במקום יש גם בית כנסת, מספרה וגינה פנימית יפה. מבחינת שירותי כביסה, אפשר לכבס בתשלום באופן עצמאי במכבסה קומתית, או למסור למכבסה.

הקשישים בישראל: מקור הכנסה צומח

מבחינת דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, עזריאלי פאלאס מודיעין הוא גולת הכותרת של הפעילות של קבוצת עזריאלי בתחום הדיור המוגן, משום שזה המבנה הראשון שהיא רכשה עוד בשלב הקרקע והקימה בו את הכול מאפס (בניגוד למבנים שהיא קונה ומשפצת). בקומלפקס הושקעו כ-390 מיליון שקל, והוא משתרע על פני 11 דונם עם שטח בנוי של 35 אלף מ״ר.

המתחם של מודיעין פאלאס כולל 239 יחידות דיור, ולפי נתוני עזריאלי – כ-70% מהדירות אוכלסו עוד טרם הפתיחה הרשמית.

מבחינת תמהיל, כשליש מהדיירים הם תושבי מודיעין, כשליש הם ירושלמים והיתר מגיעים מאזורים אחרים, בעיקר ממרכז הארץ.

דנה עזריאלי
דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, בהשקת בית הדיור המוגן פאלאס מודיעין.
צילום: דפנה הראל כפיר

פאלאס מודיעין – רקע על קבוצת עזריאלי

לא במקרה משקיעה קבוצת עזריאלי בתחום הדיור המוגן. כל מי שעיניו בראשו, רואה שפלח האוכלוסייה הזה הולך וגדל, ובקבוצת עזריאלי תמיד ידעו לזהות מנועי צמיחה.

קבוצת עזריאלי היא החברה השביעית בגודלה בבורסת ת"א, עם שווי שוק של 22 מיליארד שקל. ענף הדיור המוגן תופס כיום 6% מנכסיה, בהשוואה ל-41% שתופסים הקניונים – אך לדברי דנה עזריאלי, מדובר בתחום צומח שעתיד לצמוח אף יותר. בימים אלה היא בונה שניבתי דיור מוגן נוספים – פאלאס דור מוגן בלהבים, שם לדבריה אין בכלל מענה מסוג זה לאוכלוסייה המבוגרת, ופאלאס במלחה ירושלים – בסמוך לקניון. חוץ מפאלאס מודיעין, שני בתי דיור מוגן של פאלאס כבר פעילים: תל אביב ורעננה.

אגב, תוחלת החיים של נשים בישראל היא 84.7 שנים ושל גברים 81.5 שנים – אך לפי נתוני קבוצת עזריאלי, הדיירים שלהם נהנים מתוחלת חיים ארוכה יותר: בפאלאס תל אביב, הגיל הממוצע הוא 88 ובפאלאס רעננה הגיל הממוצע הוא 86. את הנתון הזה מציגה עזריאלי כמעט כהוכחה לאיכות החיים הגבוהה שזוכים לה הדיירים בדיור המוגן של עזריאלי.

הבחירה במודיעין גם היא לא הייתה מקרית ונובעת מכך שהמיקום המרכזי נותן מענה לאוכלוסיות גם מאזור ירושלים וגם מאזור המרכז.

היה לכם מעניין? פרגנו לנו בלייק, זה חשוב לנו!

קראו עוד חדשות צרכנות בפואנטה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות