האם בקרוב לקוחות שופרסל ייפרדו מכרטיס האשראי של לאומי קארד?

האם בקרוב לקוחות שופרסל ייפרדו מכרטיס האשראי של לאומי קארד?

שופרסל ולאומי קארד לא הגיעו להסכמות – וייתכן שחצי מיליון לקוחות יצטרכו להנפיק כרטיס חדש

אין כמעט ישראלי שאין לו כרטיס מועדון משולב בכרטיס אשראי בארנק, כאשר אחד ממועדוני הלקוחות החזקים בארץ הוא זה שמפעילה שופרסל יחד עם לאומי קארד.

למעשה, ליותר מחצי מיליון ישראלים יש בארנק כרטיס אשראי של שופרסל.

זאת, לאחר שכבר עשור ששופרסל ולאומי קארד חתומות על הסכם, שלפיו לאומי קארד היא מנפיקת כרטיסי האשראי של שופרסל – כששני הצדדים כמובן מרוויחים מהמצב. 

אלא שמאחורי הקלעים מתחוללת בימים אלו דרמה: שופרסל הודיעה על אי הארכת המועד להארכת ההסכם עם לאומי קארד וזאת לאחר שהנושא נדון בין השתיים כבר כמה חודשים ושני הצדדים לא הגיעו להסכמות.

בשופרסל מדגישים כי הרשת מתכוונת להמשיך עם הנפקת כרטיסי אשראי והפעלת המועדון. 

לאור כישלון המו"מ בין השתיים – וייתכן שגם לאור כוונה של שופרסל להקים חברת אשראי משלה – הודיעה הרשת כי ההסכם עם לאומי קארד לא יוארך.

לפי ההודעה, שופרסל ממשיכה במגעים עם חברות כרטיסי האשראי, אבל לא ברור מי מבין שתי חברות האשראי תוכל להיכנס לנעלי לאומי קארד, מפני שלישראכרט יש הסכם עם רמי לוי ולכ.א.ל יש הסכם עם יינות ביתן המחזיקה גם במגה.

אם אכן השותפות תפורק, גם שופרסל וגם לאומי קארד יצטרכו להתמודד עם שינוי משמעותי שעלול לפגוע בהן בטווח הקצר, בעיקר לאומי קארד, משום שרכישות מזון מהוות נדבך משמעותי בשימושים בכרטיס אשראי.

שופרסל מבחינתה תצטרך לצרף מחדש את הלקוחות למועדון, וזו אינה משימה פשוטה. ייתכן שיהיו לקוחות שיחליטו לעזוב את המועדון.

ומה באמת קורה עם הלקוחות? 

נכון לעכשיו, הלקוחות לא חשים בשום שינוי ומועדון הלקוחות ממשיך לפעול כסדרו.

עד סוף השנה גם לא צפוי שום שינוי, אך אם אכן תתפרק השותפות בין ישראכרט ללאומי קארד – המשמעות תהיה שינוי גדול מבחינת הלקוחות. מן הסתם, רבים מהם צוברים הטבות בלאומי קארד באמעות רכישה בכרטיס זה, ובמידה שמועדון הלקוחות יחייב אותם להצטרף לחברת אשראי אחרת – הרגלי הרכישה שלהם ישתנו ויצטרכו גם למצוא עבורם פתרון למימוש ההטבות.

מלאומי קארד נמסר כי "לאומי קארד ובעלי המניות שלה לא הגיעו להסכמות עם הנהלת שופרסל, ובשלב זה כל צד בוחן את צעדיו".

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות