לפנק לפנק לפנק? לאומי קארד מצמצמת את הזכאות לחלק מההטבות

לפנק לפנק לפנק? לאומי קארד מצמצמת את הזכאות לחלק מההטבות

רוצים כרטיס 1+1 ללונה פארק? בקרוב תצטרכו להוציא 4,000 שקל בשביל זה. העיתוי לא מקרי: אתמול אושר חוק מועדוני לקוחות שמגביל את יכולת החברות לצמצם הטבות. האם ישראכרט וכאל יבואו בעקבותיה?

לפנק לפנק לפנק? או אולי לצמצם לצמצם לצמצם?

אם התרגלתם להזמין אטרקציות ב-1+1 תמורת פינוק דרך לאומי קארד – בקרוב תצטרכו להקריב עבור חלקן שני פינוקים תמורת התענוג הזה, כלומר, לגהץ את הכרטיס ב-4,000 שקל במקום ב-2,000 שקל. 

מדובר בהרעה משמעותית שתפגע בלקוחות רבים שאינם מגיעים לחיובים כה גבוהים או שמחזיקים בכמה כרטיסי אשראי ונהגים לחלק את החיובים.

וזו לא ההרעה היחידה בתנאי ההטבות של לאומי קארד, חלק ממימוש ההטבות  יוגבל לפעם בשבוע בלבד, כאשר עד עכשיו אפשר היה לממש את שתי ההטבות באותו שבוע. בכל מקרה, ההטבות מוגבלות לשתיים בחודש.

הרעה משמעותית לחברים במסלול הנוסע המתמיד

בכלל, נראה שהחל מספטמבר פחות משתלם להיות לקוח של לאומי קארד.

החברה מרעה משמעותית את יכולת הצבירה והמימוש של נקודות כדי לקבל כרטיס טיסה במועדון הנוסע המתמיד של אל על.

הנקודות יימחקו כעבור שנה: לקוחות החברה עוד לא קיבלו על כך הודעה, אך באתר החברה מפורסם כי גם מי שמשויך למסלול תעופה, כלומר צובר נקודות למועדון הנוסע המתמיד של אל על, ייפגע קשות, משום שהנקודות שהוא יצבור יהיו תקפות לשנה קלנדרית אחת. המשמעות היא שאי אפשר לצבור נקודות כדי לקבל כרטיס טיסה, הן פשוט יימחקו בסוף השנה.

תשלום חשבונות חשמל וארנונה לא נספרים לטובת צבירת נקודות: פחות עסקאות ייכללו ברשימת העסקאות שניתן לצבור בהן נקודות. לאומי קארד מחריגה מעתה גם את חברת החשמל; עיריות וכן מועצות מקומיות ואזוריות; משרדי ממשלה ורשויות מוסמכות. במילים אחרות, אם את חשבון החשמל הגבוה שלכם נהגתם לשלם באמצעות לאומי קארד כדי לצבור נקודות, מעכשיו אולי עדיף לכם לשלם בכרטיס אחר.

ביטוח הנסיעות החינמי מתקצר משמעותית

וזה עוד לא הכול.

לאומי קארד מרעה גם את התנאים גם בביטוח הנסיעות לחו"ל שאותו היא מספקת באמצעות חברת AIG: הטבת ביטוח נסיעות לחו“ל חינם תינתן ל-5 ימים בלבד. לאחר מכן המבוטח יצטרך לשלם פרמיה על כל יום נוסף, לפי יעד הנסיעה והכיסויים שנרכשו.

עם זאת, יש כמה שיפורים בפוליסה הקצרצרה – הגיל המקסימלי לזכאות להטבה יעלה מגיל 75 לגיל 85 וגבולות האחריות שודרגו. כך, למשל, הכיסוי הבסיסי להוצאות רפואיות בחו“ל יהיה עד 1,250,000 דולר ליום אשפוז ולשכר מנתח.

תגובת לאומי קארד: אין פה ביטול של הטבות, יש הסטה

מלאומי קארד נמסר: "החברה מציעה מגוון רחב ודינמי של הטבות מעולמות תוכן רבים, הניתנות במעמד הרכישה ואינן כפופות למגבלות או התניות כלשהן, זאת בנוסף לתכנית הפינוקים 1+1 ולמסלול מועדוני התעופה. 
החברה מקפידה להציע באופן מתמיד הטבות חדשות המותאמות לטעמי הלקוחות, בדגש על המקומות והאירועים המבוקשים ביותר. השינויים בביטוח הנסיעות לחו"ל נובעים משינויי רגולציה אשר מחייבים את כלל חברות הביטוח".

קראו עוד כתבות מעניינות באתר פואנטה:

למה עכשיו? בגלל חוק מועדוני הצרכנות

"החברה מציעה מגוון רחב ודינמי של הטבות מעולמות תוכן רבים, הניתנות במעמד הרכישה ואינן כפופות למגבלות או התניות כלשהן, זאת בנוסף לתכנית הפינוקים 1+1 ולמסלול מועדוני התעופה. 
החברה מקפידה להציע באופן מתמיד הטבות חדשות המותאמות לטעמי הלקוחות, בדגש על המקומות והאירועים המבוקשים ביותר. השינויים בביטוח הנסיעות לחו"ל נובעים משינויי רגולציה אשר מחייבים את כלל חברות הביטוח"

לא במקרה לאומי קארד ממהרת להרע כעת את תנאי הלקוחות, כמעט מעכשיו לעכשיו.

אתמול עבר בכנסת חוק מועדוני הלקוחות, כפי פרסמתי כאן בהרחבה. החוק, שמגביל את היכולת של מועדוני לקוחות לבטל הטבות, חל לראשונה על חברות אשראי- והן כמובן התנגדו לכל אורך הדרך.

לפי החוק החדש, הן צפויות לקנס גדול במקרה שיפגעו בלקוחות בניגוד לחוק. מומלץ לקרוא את כל הפרטים כאן.

כך או כך, החוק ייכנס לתוקף רק בעוד ארבעה חודשים, ולכן לאומי קארד ממהרת לנקוט צעדים אלה כעת.

ייתכן שגם ישרכארט וחברת כאל ילכו בעקבותיה.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות