המטבח הרלוונטי - איך תתכננו מטבח שיהיה עדכני גם בשנים הבאות

המטבח הרלוונטי – איך תתכננו מטבח שיהיה עדכני גם בשנים הבאות

החל ממשטח עבודה נוח ושימושי ועד חיפוי קיר עכשווי שייראה מעודכן גם בעוד 10 שנים – קבלו טיפים לעיצוב מטבח שמשלב בין פרקטיות לנראות

עיצוב מטבח

(תוכן מקודם)

מטבח לא מחליפים כל שנה-שנתיים, הוא מסוג הדברים שמלווים אותנו לאורך שנים, לכן כשמתכננים מטבח חדש, צריך לחשוב כמה שנים קדימה וליצור מטבח שיהיה רלוונטי גם בהמשך. הכתבה תציג טיפים לתכנון מטבח רלוונטי.

מהם מטבחים רלוונטיים?

המטבח הרלוונטי הוא מטבח עדכני המתאים לטרנד האחרון מבחינת סגנון ועיצוב. ביחד עם זאת, המטבח תמיד צריך להיות נוח ופרקטי כדי לשרת אותנו מבחינת נגישות, בישול, ניקיון ועוד. לאור העובדה שהמטבח נשאר איתנו לאורך שנים ובינתיים צצים טרנדים חדשים ניתן מדי פעם לשדרג אותו באלמנטים עיצוביים שונים, צבעים, טקסטורות, אביזרים, פרזולים, ברזים חדשים וכיוצא בזה. אך השורה התחתונה היא להתאים את המטבח לצרכים שלנו.

כיצד לשלב חידושים רלוונטיים במטבח?

כאמור בכל שנה יוצרים טרנדים חדשים שעושים חשק להחליף את המטבח. כדי למנוע הוצאות גבוהות של החלפת מטבחים לעיתים קרובות, חשוב לדעת כיצד לעצב ולשנות אותם כדי שיקבלו ממד יוקרתי ועכשווי. למשל, כאשר הזכוכית הפכה לטרנד במטבחים מודרניים, אנשים רבים החליפו את חיפוי הקרמיקה בלוחות זכוכית שהתאימו מבחינת הצבעים והטקסטורות לעיצוב המטבח שלהם. דוגמה נוספת הוא חיפוי השיש.

במטבחים רבים הבינו שהקרמיקה פחות פרקטית משיש כחיפוי קיר מכיוון שנוצר לכלוך ושומן בין האריחים שקשה לנקות אותו. החלפת החיפויים לשיש העניקה להם לא רק עיצוב יוקרתי ומסוגנן המתאים לכל סגנון, אלא גם יעילות מבחינת הניקיון.

טרנד נוסף שניתן לשנות הם משטחי העבודה. אם השיש הוא המשטח האידיאלי, רבים מהמטבחים המודרניים המעוצבים בסגנון תעשייתי, החליפו אותם במשטחי נירוסטה. מדובר על חומר גלם עמיד כמו השיש, קל לניקוי הנותן דגש לעיצוב המטבח המודרני.

הוספת אי למטבח

אחד מהטרנדים שהולכים מאוד בשנים האחרונות הוא האי למטבח. זה התחיל מרעיון פונקציונלי המשרת את הצרכים של בני הבית על מנת לחסוך את מקום פינת האוכל או כתוספת המאפשרת לבני הבית להיפגש לארוחה משותפת יום יומית במטבח ומשרתת אותם גם כמשטח עבודה.

בחלק מהאיים אף בונים כיריים שגם הם פונקציונליים על מנת לייצר אווירה של בישול חוויתי בזמן הארוחה. במשך הזמן אנשים החלו לשדרג את המטבחים שלהם באיים כאלו מבחינה עיצובית כדלפק עם כיסאות בר או כשולחן עם כיסאות כפריים וכד'. האי לא רק הפך לאלמנט פרקטי, אלא גם לאלמנט עיצובי על מנת להתקדם ולשדרג את המטבח.

החלפת המנגנונים והדלתות במטבח

הטרנד האחרון במטבחים הם הארונות הנסתרים הבנויים בתוך יחידה מעוצבת אותה פותחים על ידי מנגנון הפועל באמצעות נגיעה. בתוכם גם נמצאים אביזרי חשמל מובנים כמו תנור בילד אין או מקרר. כאשר רוצים לעצב את המטבח על פי טרנד זה ניתן להחליף את המנגנון בארונות המטבח או להוסיף תאי אחסון חכמים, מדפים מתכווננים וכד'.

מבחינה עיצובית ניתן גם להדביק טפט על הדלתות מבלי להחליף אותן ולשנות את המראה של המטבח למראה חדשני יותר.

נגישות