בשעה טובה: קו 485 של אפיקים בין ירושלים לנתב"ג החל לפעול. המחיר נמוך במיוחד

בשעה טובה: קו 485 של אפיקים בין ירושלים לנתב"ג החל לפעול. המחיר נמוך במיוחד

האוטובוס פועל 24 שעות ביממה ועובק בכמה תחנות בעיר, כולל עצירה במחלף חמד לטובת תושבי מבשרת והסביבה

על כך נאמר "טוב מאוחר מאשר לעולם לא".

החל מאתמול יכולים תושבי ירושלים וסביבתה לחסוך מאות שקלים בנסיעה לשדה התעופה וממנו.

קו אוטובוס חדש של חברת אפיקים מחבר את הבירה עם נתב"ג, וזו לא הבשורה היחידה – הבשורה הגדולה יותר היא המחיר: 16 שקל בלבד.

עד היום נאלצו הירושלמים והתיירים להשתמש בשירותי תחבורה יקרים יותר וזמינים פחות. החלופות היו להשתמש ברכב פרטי, כשהמשמעות היא לא רק לשלם על הדלק אלא גם על החניה הממושכת; להזמין מוניות רגילות או מוניות שירות או לנסוע באוטובוס לא ישיר.

כל זאת, משום שרכבת ישראל עדיין אינה מחברת את ירושלים עם נמל התעופה (וגם לא עם חלקים אחרים בארץ). כתוצאה מכך, למרבה הבושה, תיירים שביקשו להגיע לירושלים מהשדה או להפך – נחשפו לפתרונות היקרים והלא מוצלחים, וכך כמובן גם הירושלמים עצמם. הקושי העיקרי, כמובן בא לידי ביטוי בשעות הקטנות של הלילה.

מספר הקו הוא 485, והוא פועל 24 שעות ביממה. למעשה, זה הקו הבינעירוני הראשון בישראל שפועלל 24 שעות ביממה, כל ימות השבוע.

הנסיעה מתבצעת בתדירות של פעם בשעה לשני הכיוונים, והקו עוצר גם באזור מחלף חמד ושורש – כך שהוא משרת גם את תושבי מבשרת והסביבה. בימי שישי הקו יפעל עד השעה 14:00 ובמוצאי שבת הקו יחל לפעול מהשעה 19:00.

בשלב זה לא ניתן להזמין מושבים מראש, אך הדבר יתאפשר בהמשך באתר האינטרנט של אפיקים. בנוסף, ניתן יהיה לגלוש במהלך הנסיעה ב-wi-fi.

היכן עובר הקו?

האוטובוס יוצא משדרות רופין בירושלים, עובר ברחוב יפו סמוך לתחנה המרכזית ונוסע דרך כביש מספר 1. האוטובוס עוצר במחלפים חמד ושורש וממשיך משם ישירות לנתב"ג – לטרמינל 1 ולאחר מכן לטרמינל 3.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות