מענק חימום חד-פעמי בגובה 553 שקל יוענק לקשישים בכל חלקי הארץ - מי זכאי לקבלו?

מענק חימום חד-פעמי בגובה 553 שקל יוענק לקשישים בכל חלקי הארץ – מי זכאי לקבלו?

מספר הזכאים עומד על 247,000 קשישים מתוך יותר מ-980,000

קשישים רבים מוותרים על חימום בחורף בשל העלויות הגבוהות, במיוחד אלה שמצבם הכלכלי רעוע.

מדובר בהוצאה כבדה, במיוחד משום שבניגוד לאנשים צעירים יותר אשר מבלים חלק מהיום מחוץ לבית – אצל הקשישים מדובר בצורך הכרחי 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.

אתמול דווח כי שר העבודה והרווחה חיים כץ סיכם עם שר האוצר משה כחלון על מתן מענק חימום בסך 553 שקל לכל אזרח ותיק – ובתנאי שהוא מקבל השלמת הכנסה. 

המענק יינתן בלי קשר לאזור המגורים של הקשיש, וזאת, בניגוד לשנים קודמות שבהן הוגדרו אזורים ספציפיים בארץ כקרים במיוחד ורק שם ניתן המענק.

כאמור, גובה הסיוע יעמוד על 553 שקל והוא יינתן מידי שנה בחודש אוקטובר. העלות השנתית של התיקון הינה 111 מיליון שקל. 

מצד אחד, מדובר בבשורה משמחת עבור אותם קשישים, אלא שלמרבה הצער, מדובר רק בכ-247,000 קשישים.

בישראל 2017 חיים כ-978 אלף איש המוגדרים "אזרחים ותיקים", מתוכם כ-43% הם בני 75 ומעלה. 

אמנם לא כולם נמצאים במצב שבו הם זקוקים להשלמת הכנסה, אך גם אלה שאינם זכאים – נמצאים בחלקם הגדול במצב כלכלי לא טוב, בלשון המעטה, במיוחד כאלה המוציאים כ-10,000 שקל בחודש על העסקת עובד סיעודי בביתם.

במדינה שבה מתגאה שר האוצר בעודפי גבייה של כ-17 מיליארד שקל, אפשר היה לקוות למענק גבוה יותר שיינתן לקשישים רבים יותר, או לחילופין למנגנון אחר שיתמחר את תעריף החשמל לאוכלוסייה מעל גיל מסוים בתעריף מופחת לכל אורך השנה.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות