גוגל משיקה סמארטפונים חדשים - פיקסל ופיקסל XL

גוגל משיקה סמארטפונים חדשים – פיקסל ופיקסל XL

החברה מבטיחה סוללה חזקה, מצלמה מעולה ואחסון אינסופי. מה המחיר?

15 דקות טעינה שמספקות אנרגיה ל-7 שעות – זה אחד החידושים המעניינים בסמארטפונים החדשים שחשפה היום גוגל בארה"ב – Pixel (פיקסל) ו-Pixel XL. בין החידושים הנוספים: עוזר אישי מובנה (בדומה לסירי של אפל), אחסון בלתי מוגבל לתמונות ומצלמות משודרגות (אחורית 12.3 מ"פ, קדמית 8 מ"פ).

כל אחד משני הדגמים מגיע בנפח של 32 ג'יגה ושל 128 ג'יגה, כאשר המחיר לפיקסל 32 ג'יגה הוא כ-650 דולר (כ-2,440 שקל), והמחיר לפיקסל XL 128 ג'יגה הוא כ-870 דולר (3,270 שקל).

שני המכשירים החדשים נושאים אמנם את אותו שם, אך הם לא נבדלים רק בגודל. לפיקסל יש מסך 5 אינץ' עם תצוגת p1080 ואילו לפיקסל XL יש מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית Quad HD 2K. הם שונים גם בקיבולת הסוללה. עם זאת, שניהם מצוידים במעבד המתקדם סנאפדרגון 821 (Snapdragon 821), ובשניהם תצוגת המסך היא AMOLED. גם המצלמות שלהם זהות, וכך גם חלק גדול מהתכונות האחרות, כמו חיישן ביומטרי לקריאת טביעות אצבע ומערכת ההפעלה אנדרואיד נוגט 7.0 בגרסה ייחודית של גוגל, התומכת גם בפלטפורמת המציאות המדומה Daydream שעליה הכריזה גוגל בקיץ.

יצרנית המכשיר היא חברת HTC, שבעבר גם ייצרה עבור גוגל את הנקסוס, אך הפעם גוגל מדגישה שוב ושוב שמדובר ב"טלפון של גוגל".

פיקסל הוא הטלפון הראשון של גוגל שבו מוטמעת הבינה המלאכותית במתכונת של עוזר אישי. כאשר אומרים "אוקיי גוגל" או לוחצים לחיצה ממושכת על כפתור הבית, השירות האישי מתחיל לפעול.

כאמור, יתרון נוסף שמספקת גוגל ללקוחות שיקנו את המכשיר שלה הוא אחסון בלתי מוגבל לתמונות וסרטונים שצולמו בו ברזולוציה מלאה – אפילו אם מדובר בסרטונים ברזולוציית 4K. בנוסף, הם כמובן יקבלו את עדכוני האנדרואיד ישירות מגוגל מיד כאשר אלה זמינים.

מחירים וצבעים

המכשירים יהיו זמינים בשחור, כסף וכחול, כאשר הכחול יימכר רק בנפח של 32 ג'יגה. דגם פיקסל בנפח 32 יימכר ב-650 דולר ובנפח 128 ב-750 דולר. דגם פיקסל XL בנפח 32 ג'יגה יימכר ב-770 דולר ובנפח 128 ב-870 דולר.

ההרשמה המוקדמת החלה היום, והמכשירים יהיו זמינים החל מ-20 באוקטובר בחנות של גוגל ובבלעדיות אצל מפעילת הסלולר האמריקנית וריזון (Verizon).

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות