מי צובר את נקודות המועדון כשקונים או מממשים גיפט קארד?

מי צובר את נקודות המועדון כשקונים או מממשים גיפט קארד?

תנאי המימוש של כרטיסי המתנה שונים. רק בחלקן ניתן לנצל גם חברות במועדון לקוחות וליהנות מכפל מבצעים

כרטיסי מתנה (גיפט קארד) שתקפים במגוון רשתות הפכו לשי פופולרי לחג. הם נוחים ושימושיים, אלא שיש כמה נקודות שחשוב לדעת כאשר קונים כרטיס מתנה, במיוחד אם אתם חברי מועדון באחת הרשתות וחשבתם לנצל את הקנייה כדי לצבור נקודות לעצמכם, או אם אתם בעלי עסקים קטנים שמעוניינים להתקזז על המע"מ.

שימו לב שברשתות שונות תנאי המימוש של כרטיסי המתנה שונים – בחלקן ניתן לנצל גם חברות במועדון לקוחות וליהנות מכפל מבצעים, ובחלקן לא. בחלקן מי שצובר את הנקודות הוא רוכש הכרטיס ובחלקן לא. כדאי לבחור את כרטיס המתנה אחרי שקראתם את האותיות הקטנות, כדי לא להעכיר את שמחתו של מקבל המתנה וכדי למקסם את התועלת מבחינתכם.

הנה כמה דוגמאות:

  • בחלק מהרשתות, לא ניתן לצבור נקודות על רכישת כרטיס מתנה. כך למשל בכל קבוצת fox (פוקס), אם אתם חברי מועדון ויש לכם כרטיס דרים-קארד (Dream Card), לא תוכלו לצבור נקודות על רכישת הכרטיס. מי שייהנה מהנקודות על רכישת כרטיס המתנה הוא מקבל המתנה – למרות שאתם אלה שהוצאתם את הכסף. כך למעשה, אם מקבל המתנה אינו חבר מועדון – הנקודות האלה בעצם יורדות לטמיון, ואם הוא כן חבר מועדון – הוא מקבל מכם עוד מתנה. לעומת זאת, בקבוצת גולף המצב הפוך – אם אתם חברי מועדון ורוכשים כרטיס מתנה, אתם גם אלה שתצברו את הנקודות. כך גם בקסטרו, כאשר אתם רוכשים גיפט קארד, תצברו נקודות. מקבל המתנה לא יצבור נקודות בעת המימוש.
  • עוד בפוקס, למרות שאתם משלמים במיטב כספכם, לא תוכלו לבקש חשבונית ולהתקזז על המע"מ. מן הרשת נמסר לעניין זה כי "ברשתות רוכשים לרוב לקוחות פרטיים. לקוחות שרוצים יכולים לבקש חשבונית מס, כמו כן החברה מפעילה מחלקה עסקית אשר מעניקה שירותים למגזר העסקי וניתן לפנות אליה".
  • האם כל רשתות המועדון כלולות בכרטיס המתנה? לא תמיד. כך למשל, למרות שנייקי שייכת לקבוצת פוקס, מועדון הלקוחות של הרשת (Dream Card) לא כולל אותה. יש לה מועדון לקוחות משלה, ששמו ריטיילורס (retailors).
  • גם כאשר מובטח לכם שכרטיס המתנה מאפשר ליהנות מכפל מבצעים והנחות, לפעמים יש אותיות קטנות – ולעתים קרובות הוא לא מאפשר ליהנות מהטבות מועדון הלקוחות בעת המימוש. כך למשל כתוב בתקנון מועדון Dream Card של פוקס. עם זאת, מן הרשת נמסר שניתן ליהנות מכרטיס הגיפטקארד גם במבצעים והנחות. בשורה התחתונה, מומלץ לברר זאת היטב בעת הקנייה.
    לעומת זאת, בתקנון המשביר מצוין במפורש שאפשר ליהנות גם מהנחות המועדון בעת שימוש בכרטיס, בתנאי שמוצג כרטיס המועדון.
  • אם אתם מוטרדים מהמראה הלא מושקע של כרטיסי מתנה, יש רשתות שמאפשרות לעצב את הכרטיס, להוסיף ברכה והקדשה ולשלוח אותו למייל או לטלפון. כך למשל גולף ושופרסל.
  • אם אינכם רוצים להגביל את מקבל המתנה לקבוצת חנויות או רשתות מסוימת, כדאי שתשקלו להשתמש בשירות של חברת BuyMe, שמאפשרת לשלוח כרטיסי מתנה משולבים בין מגוון רשתות שאינן שייכות לאותה קבוצה, כמו אלדו, גולף, הודיס, שילב, גולף אנד קו, טימברלנד, נאוטיקה, אמפוריום, פולו ראף לורן, דארלן, כיתן, celio, ספורט ורטהיימר, בלובירד, אינטימה, הוניגמן, TNT, הוניגמן kids, המשביר לצרכן, סבון של פעם, ללין, CALL IT SPRING, בי יוניק, בודי שופ, ניין ווסט, תיק התיקים, לי קופר, אן קליין, גלי, סולוג, ליה לונדון ועוד.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות