וירוס קורונה: משרד הבריאות ממליץ להימנע מטיסות לסין

וירוס קורונה: משרד הבריאות ממליץ להימנע מטיסות לסין

משרד החוץ לא הוציא אזהרת מסע לסין עקב התפרצות וירוס קורונה, אך משרד הבריאות מעדיף לא לקחת סיכון וקורא לא לטוס לסין שלא לצורך. אילו תסמינים יש לוירוס קורונה?

קורונה

נגיף הקורונה ממשיך להדאיג את העולם, והיום לראשונה גם משרד הבריאות מוציא הודעה בעניין וירוס קורונה, מתוך מטרה להפחית ככל האפשר את פוטנציאל ההידבקות והבאת המחלה לישראל. מדובר בווירוס הפוגע הריאות, כאשר התסמינים של וירוס קורונה מזכירים תסמינים של שפעת ומתחילים בהצטננות ושיעול, אשר מתפתחים לקוצר נשימה ולקשיי נשימה.

שר הבריאות הסיני אמר היום כי קיימת אפשרות להידבק עוד לפני שרואים את הסימפטומים על החולה, מה שהופך את ההתמודדות עם בלימת המגפה למורכבת יותר. לפי הנתונים, שיעור ההדבקה עומד על 2.6% אנשים.

ממשלת סין עושה מהלכים רבים כדי למנוע את התפשטות המגפה. בין היתר כ-60 מיליון סינים נותנים כעת בעוצר במחוז חביי, יש מגבלות על תחבורה ציבורית והופסקה תנועת הרכבות שם.

כאמור, בישראל התקיימה במשרד הבריאות הערכת מצב נוספת בנושא נגיף הקורונה, ובה הוחלט להמליץ לציבור להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין. במשרד ממליצים לא להגיע כלל למחוז חוביי בסין וכי יש לשים לב ולעקוב אחר מגבלות התנועה המוחלות ע״י השלטון הסיני בערים השונות בזמן אמת.

נורות אזהרה למי שחושש כי נדבק בקורונה וירוס

משרד הבריאות מפרסם הנחיות למקרה של הופעת מחלה נשימתית (חום ושיעול) בעת הנסיעה או בתוך 14 ימים מהשהייה האחרונה בסין:

• יש לפנות בהקדם לרופא מטפל בקופת החולים או לחדר מיון. יש להודיע מראש טלפונית וליידע את צוות המיון שהמטופל סובל ממחלה נשימתית ושהה בסין בטרם ההגעה לבית החולים או לרופא המטפל בקופת החולים.

• יש להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

• עד לבדיקת הרופא יש לכסות את הפה ואת האף במסכה כירורגית או בבד זמין אחר.

• בכניסה למרפאה או לחדר מיון יש לדווח מיידית לפקיד הקבלה או לאחות על סמני המחלה ועל הקשר לשהייה בסין ב-14 יום טרם הופעת סמני המחלה.

במשרד הבריאות מבקשים להדגיש שכל מי שהגיע מסין ואין לו סימני מחלה – לא צריך להיבדק.

היה לכם מעניין?
פרגנו לנו בלייק כאן למטה. זה קל..

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות