מנהרות הכרמל: המחיר לנסיעה יוזל בתחילת 2018

מנהרות הכרמל: המחיר לנסיעה יוזל בתחילת 2018

האם המחיר החדש יחזיר את הנהגים הזועמים למנהרות הכרמל?

מחיר הנסיעה במנהרות הכרמל מכעיס מאוד את נהגי הצפון, וחלקם אף מחרימים את הכביש הזה בשל כך.

המחיר הנוכחי למקטע עומד על 8.60 שקלים, ולפי ההסכם המקורי בין המדינה לזכיין, היה אמור לעלות בחודש ינואר ל-9.80 שקלים למקטע. 

לאחר מו"מ, סוכם כי המחיר למקטע יופחת ל-6.95 שקלים. מדובר בהפחתה של כ-30% מהמחיר המיועד, וזאת ככל הנראה גם על רקע דוח מבקר המדינה מלפני כשנה, שבו הוא אמר שפוטנציאל הכביש אינו בא לידי ביטוי משום שהנסיעה יקרה מדי ולכן אנשים נמנעים מלנסוע בו. לפי המלצת המבקר, יש להוריד את המחיר וכך להעלות את נפח התנועה בכביש.

הוזלת התעריף אמנם חשובה ומועילה, אך לנהגי הצפון יש עוד סיבות שבגללן רבים מהם מדירים את מכוניותיהם מהכביש – ובראשון מדיניות גביית הקנסות האגרסיבית של הנהלת כרמלטון.

רק לאחרונה פורסמה כאן בפואנטה כתבה על אישור תובענה ייצוגית נגד חברת כרמלטון, מפעיל מנהרות הכרמל, שלפי החברה מיידעת במכוון באיחור את הנהגים שנסעו בנתיב המנויים, ובינתיים הם ממשיכים לנסוע בנתיב זה בעוד שהיא גובה על כך כ-100 שקל לנסיעה.

בפייסבוק קיימת קבוצה פעילה של נהגים הקוראים להחרמת מנהרות הכרמל, הן בשל התעריפים והן בשל גביית הקנסות האגרסיבית, וכעת מעניין יהיה לראות אם תגדל התנועה בכביש.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות