איילת שקד נבהלה מעצמה? בפוסט מתגונן בפייסבוק שרת המשפטים מכפישה את עורכי הדין

איילת שקד נבהלה מעצמה? בפוסט מתגונן בפייסבוק שרת המשפטים מכפישה את עורכי הדין

כדי להצדיק את אגרות העתק על הייצוגיות, שרת המשפטים טוענת שעורכי הדין שמגישים תביעות ייצוגיות משתמשים בפרוטקשן נגד עסקים קטנים ותמימים. לא מזכירה במילה את התאחדות התעשיינים ששלחה לה ברכות

אחרי שאתמול השיגה שרת המשפטים את מבוקשה וקברה את התביעות הייצוגיות באמצעות אגרה של 16,000 שקל בפנייה לבית המשפט המחוזי, היום היא מגיבה לביקורת החריפה שמושמעת נגדה. כידוע, ההגנה הכי טובה היא התקפה, ובבית היהודי אימצו כבר מזמן את האסטרטגיה הזאת (זוכרים את סרטון ה"לא מתנצלים"?).

בפוסט שפרסמה שקד בפייסבוק היא מנסה להציג שורה של טיעונים שמצדיקים את המהלך השערורייתי והכוחני שהובילה – מהלך קטלני שמביא כמובן תועלת לבעלי ההון ותעשיינים, ומשאיר את האזרחים הפשוטים ונטולי האמצעים ללא אמצעי ההגנה של תביעות ייצוגיות נגישות.

שרת המשפטים של מדינת ישראל, איילת שקד, לא בחלה במילים כדי להצדיק את התגייסותה לטובת החזקים, וטענה כלפי עורכי הדין שהם פועלים בשיטה של פרוטקשן.

בפוסט הארוך שלה, היא לא כתבה ולו מילה אחת על התועלת הרבה שהביאו תביעות ייצוגיות, על המיליונים שהושבו לאזרחים או על העובדה שהיא עצמה נקבה בסכום דמיוני לחלוטין של 60,000 שקל בתחילת הדרך.

היא גם לא הזכירה את העובדה שהוצעו לה כלים אחרים כדי למנוע תביעות סרק, אלא הציגה תמונת מצב שגויה, כאילו הטלת האגרה האסטרונומית במנגנון שבו צריך אזרח תמים להיפרד מאלפי שקלים רק כדי להגיש את האגרה היא המנגנון היחיד שיכול לבלום תביעות סרק.

מה שהיא כן כתבה הוא שתופעת התביעות הייצוגיות כמוב כפרוטקשן שמפעילים עורכי דין נגד בעלי עסקים קטנים ותמימים.

כן, שרת המשפטים איילת שקד תקפה את ציבור עורכי הדין העוסקים בתביעות ייצוגיות, התייחסה אליהם כאל מקשה אחת של בריונים שסוחטים עסקים – והכול כדי להצדיק את התנהלותה שלה, שאי אפשר לתארה בשום תיאור אחר מלבד הץנהלות כוחנים ומונעת מאינטרסים. 

אגב, זה המקום לספר כי בלי להתבלבל, התאחדות התעשיינים פרסמה פוסט תודה לאיילת שקד על הנחישות שבה נלחמה בתביעות הייצוגיות. כן, ממש באילו המילים.

התאחדות התעשיינים

אגב, מי שיקרא את התגובות לפוסט של השרה שקד יגלה שהיא לא הצליחה לשכנע את רוב העוקבים שהגיבו. רבים מהם תקפו אותה על ההחלטה, ורק מיעוט תמך.

קראו עוד כתבות מעניינות באתר פואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות