רגע לפני יום הרווקים: זמן המשלוח מעלי אקספרס בדואר ישראל מתקצר - פואנטה

רגע לפני יום הרווקים: זמן המשלוח מעלי אקספרס בדואר ישראל מתקצר

בקרוב משלוח מעלי אקספרס יהיה הרבה יותר מהיר – כך מבטיחים בדואר ישראל, בעיתוי לא מקרי, כאשר יום הרווקים הסיני ממש מעבר לפינה. אז כמה זמן נחכה?

משלוח למעלי אקספרס

אחת הבעיות הגדולות שבהן נתקלים צרכנים המזמינים אונליין מוצרים מסין היא זמן המשלוח. זמן המשלוח של הזמנה מעלי אקספרס יכול לעמוד על מספר שבועות, וזאת בניגוד למשלוח המהיר מאתרים אחרים כמו נקסט, אסוס, אמזון וכו'. כעת, כשבועיים לפני יום הרווקים, מסתבר שהסכם בין דואר ישראל לחברת עליבאבא (Alibaba, המחזיקה בעלי אקספרס) צפוי לקצר את זמן המשלוח משמעותית, והזמנה מעלי אקספרס צפויה להגיע ללקוח בישראל תוך שבועיים ואפילו פחות. לפי ההסכם, המשלוחים מעלי אקספרס יבוצעו באמצעות צ'איניאו (Cainiao) – שהיא זרוע הלוגיסטיקה של עליבאבא.

מבחינת הצרכנים, לביצוע המשלוח באמצעות צ'איניאו יש שתי השלכות עיקריות – ושתיהן חשובות. הראשונה, כאמור, היא שמשך הזמן להגעת המשלוח יתקצר עד שבועיים, והשנייה היא שמרבית החבילות יגיעו עם מספר מעקב. מספר זה מאפשר ללקוח לעקוב אחרי החבילה, בדומה לחבילות שנשלחות מאתרים אחרים או בדואר רשום.כאמור, העיתוי שבו מתבצע המהלך הזה אינו מקרי, כאשר המטרה היא שהצרכנים הישראלים יוכלו ליהנות מהשינוי כבר ביום הרווקים הסיני (הסינגלס דיי, Singles Day), אשר חל כידוע ב-11.11.

הישראלים הם לקוחות נאמנים של עלי אקספרס כל השנה, ולא בכדי החליטו בעליבאבא להקים ממשק של עלי אקספרס בעברית כבר לפני מספר שנים. ביום הרווקים הסיני, מכירות עלי אקספרס שוברות שיאים בכל העולם, אך לישראל יש מקום של כבוד. לפי נתונים שמפרסם דואר ישראל, ישראל אחת מ-10 המדינות המובילות בעולם מבחינת מספר ההזמנות מעלי אקספרס פר נפש. לאור העובדה שביום הרווקים הסיני 2018 עלי אקספרס שברה את שיאי המכירות שלה מהשנה הקודמת עם היקף מכירות של כ-31 מיליארד דולר, קל להבין מדוע היא עושה כל מאמץ כדי לפשט ולזרז את השילוח וכך לשמר את הקונים.

בנוסף, לעלי אקספרס יש אינטרס לשמר את אהדת הישראלים – הן לאור תחילת פעילות אמזון בישראל והן לאור התחרות שיש לעלי אקספרס מצד אתרים סיניים אחרים, כמו באנגוד (Banggood) ואחרים.

בדואר ישראל מציינים כי המעבר לשילוח באמצעות צ'איניאו יהיה הדרגתי, כך שככל הנראה לא כל ההזמנות שיבוצעו ביום הרווקים הסיני 2019 כבר יבוצעו באופן הזה.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה

משלוח מעלי אקספרסדפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 1

  1. עד היום מתוך 10 הזמנות (עלי אקספרס, איבי, iherb) שבוצעו בבלקפריידי הגיע אל רק משלוח אחד, במעקב אחר משלוח אחר (iherb) מצוין כי המשלוח הגיע לארץ ב – 15.11.19 אבל לא ניתן לראות שהוא נקלט בדואר ישראל. בניסיון מעקב אחר שאר המשלוחים לא ניתן לראות באתר הדואר שהם נקלטו בדואר.

נגישות