שביתת פתע ב-yes. אין טכנאים ואין מענה בשירות הלקוחות. האם המסך יוחשך?

שביתת פתע ב-yes. אין טכנאים ואין מענה בשירות הלקוחות. האם המסך יוחשך?

אם אתם ממתינים לטכנאי של yes – הוא לא יבוא היום. גם נציגי שירות לקוחות של yes לא יענו לכם היום – ואולי גם לא בעתיד הקרוב. הסיבה היא שביתה שאמורה להיות רק צעד ראשון במסגרת צעדי המחאה של העובדים. ומה עם המונדיאל?

אם אתם ממתינים לטכנאי של yes, הוא לא יגיע היום – וגם מענה בשירות הלקוחות לא תקבלו.

זאת, בעקבות שביתת פתע שבה פתחו 1,500 עובדי החברה, על רקע הפגיעה הצפויה בהם בשל המיזוג המסתמן בקבוצת בזק.

העובדים סגרו את ארבעת מוקדי החברה במודיעין, באר שבע, חיפה וכפר סבא וצפויות גם הפגנות.

החברה נאלצה לפרסם הודעה לעיתונות, שלפיה בשל עיצומי עובדים צפויים שיבושים בשירות הלקוחות של yes, אך שידורי הטלוויזיה פועלים כסדרם.עם זאת, אין ערובה לכך שהשידורים לא ייפגעו, וזאת משום שמדובר רק בצעדי מחאה ראשונים לאחר ההכרזה על סכסוך עבודה לפני שבועיים.

נכון לעכשיו, זה מה שקורה במסגרת העיצומים ב-yes:

  • אין מענה במוקדי שירות הלקוחות הטלפוני, למעט מענה במוקד תפעול תקלות טכניות
  • אין הגעה של טכנאים שהוזמנו מבעוד מועד לבית הלקוח
  • מוקדי קבלת הקהל סגורים
  • אין מענה בעמוד הפייסבוק של החברה ובשירות הצ'ט שלה

אתר החברה פועל כרגיל וניתן לבצע בו באופן עצמאי מגוון פעולות אישיות בכתובת yes.co.il.

בנוסף, כאמור, נכון לעכשיו שידורי הטלוויזיה יפעלו כסדרם.

בוועד העובדים אמנם לא ציינו כי בכוונתם להחשיך את המסך ולא התייחסו באופן ספציפי למונדיאל, אבל כאשר המונדיאל בעיצומו, לעובדים יש קלף חזק מאוד ביד.

הנהלת החברה מצדה מסרה כי החברה עושה את ככל שביכולתה על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בלקוחות, מתנצלת בפניהם על אי הנעימות ועומדת עמם בקשר רציף בכל ערוצי התקשורת הרלוונטיים בכדי לעדכן בהתפתחויות. עוד נכתב בהודעת החברה כך: "הנהלת החברה מכבדת את זכויות העובדים, אך מנגד חותרת כל העת להידברות עם ועד העובדים וקוראת לו לגלות איפוק ואחריות כלפי הלקוחות".

בקרוב: שביתות בבזק בינלאומי ובפלאפון?

כידוע, תחת קבוצת בזק פועלות גם בזק בינלאומי ופלאפון – וגם שם הוכרזו סכסוכי עבודה.

זאת, בשל כוונת בזק למזג בין פעילויות החברות הבנות בזק בינלאומי, פלאפון ויס. אחד הצעדים בכיוון כבר נעשה עם מינויו של מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, למנכ"ל יס. גוראון משמש כעת כמנכ"ל של שתי החברות, אשר עד כה לכל אחת מהן היה מנכ"ל משלה.

מיזוג כזה יביא ככל הנראה לפיטורי עובדים בשל איחוד של מוקדי שירות ועוד. לכן, ייתכן שנראה עיצומים ושביתות גם בפלאפון ובבזק בינלאומי.דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות