מפת עולם לתלייה על הקיר - פתרון עיצובי מקסים לכל חלל

מפת עולם לתלייה על הקיר – פתרון עיצובי מקסים לכל חלל

מפת עולם לתלייה על הקיר היא לא סתם תמונה. מדובר בפריט עיצובי שמתאים לכל גיל ולכל חלל – החל מסלון הבית, דרך חדר ילדים ועד משרד או חדר המתנה. קבלו טיפים עולמיים

מפת עולם לתלייה על הקיר

עתיקה, מוקפת דגלים או מותאמת לילדים… מפת עולם היא מסוג התמונות שמתאימות כמעט לכל בית. עבור מי שרוצה לטפס על האוורסט, לבקר בלפלנד בלי לקפוא מקור או לקפוץ לכמה דקות לניו יורק – מפת עולם לתלייה על הקיר וקצת דמיון מפותח יעשו בשבילו את העבודה.

למעשה, אם החלטתם לקשט את הקיר עם תמונה של מפת עולם לתלייה על הקיר, לא תאמינו כמה אפשרויות עומדות בפניכם, החל ממפה אילמת, דרך מפה בשחור לבן ועד מפה של דגלים. המפה מוצגת בצורות שונות, יצירתיות מאוד, שיכולות להתאים לכל חלל – החל מסלון בית, דרך חדר ילדים ועד משרד.

מפת עולם לתלייה על הקיר – התאימו אותה לחדר

בין האפשרויות הרבות להזמנת תמונה של מפת העולם לתלייה על הקיר, תמצאו מפת פיזית, מפה מדינית, מפה אילמת, מפה לילדים, מפה בשחור לבן, מפה של דגלים ועוד. למעשה, נראה שהיצירתיות כמעט אינסופית כאשר מדובר בהצגתה של המפה בתמונה.

כך למשל, באתר מסגרת מציעים מפת עולם בשחור לבן, שבה איורים קטנטנים של ספורטאים מתארים למעשה את היבשות.

עבור מי שמחפש את המראה המיושן יותר, יש מפות עולם רטרו בגוונים חומים-צהבהבים שייקחו אתכם אחורה, אל מגלי עולמות כמו מרקו פולו, אל גילוי היבשות, אל ימי הכרכרות וספינות הפיראטים.

מפת עולם
מפת עולם רטרו, מתוך אתר מסגרת

 

למען האמת, מפה עולמית בסגנון רטרו לתלייה על הקיר היא פשוט פריט עיצובי מקסים שקשה להסיר ממנו את העיניים. היא משדרגת את נראות החדר ומהווה פריט מרכזי בעיצובו.

השכלה גיאוגרפית באופו טבעי

מי שרואה במפה לתלייה על הקיר מקור להרחבת ההשכלה, יוכל לבחור מפה פיזית מפורטת, מפה מדינית שעושה סדר בראש, מפה שמציגה לא רק את המדינות אלא גם את דגליהן, או מפה אחרת.

תארו לעצמכם ללכת לישון כל יום כשעל הקיר שמולכם תלויה מפת של כל העולם, והמידע פשוט זורם אליכם מבלי להתאמץ, מוטמע באופן טבעי ונכנס למאגר היידע הכללי שלכם או של ילדיכם לכל החיים.

מפת עולם לילדים – דרך חווייתית לספוג יידע

לא במקרה משתמשים כל כך הרבה בביטוי "תמונה שווה אלף מילים". הוא רלבנטי גם כשמדובר במפה עולמית לילדים. אפשר להסביר לילדים שוב ושוב איך נראה העולם, אילו יבשות יש, אילו מדינות גובלות בישראל, איפה נמצאת ארצות הברית והיכן נמצא מדבר סהרה, ואפשר פשוט להראות להם את זה. מפת עולם לילדים מוצגת בצורה ידידותית, וכאשר תולים תמונה כזו בחדר, הכול נעשה הרבה יותר ברור.

גם בתוך הקטגוריה של מפות לילדים יש מגוון, ואפשר לבחור למשל מפת פיראטים או מפה של דגלים.

מפה עולמית למשרד או לחדר המתנה

יש לא מעט פעמים שאתם במשרד ורוצים לקחת כמה דקות לעצמכם. יש גם לא מעט פעמים שבהן אתם ממתינים בחדר המתנה לרופא או לבעל מקצוע ובוהים בקירות.

תמונת מפה של העולם היא בדיוק מה שצריך לרגעים הללו… זו לא סתם תמונה יפה שמתבוננים בה וממשיכים הלאה, אלא תמונה שבכל מבט אפשר למצוא בה משהו מעניין.

אגב, במיוחד כאשר אתם ממתינים עם ילדים – זו הזדמנות מצוינת להתבונן קצת במפה וללמד אותם בצורה ויזואלית פרטי טריוויה מעניינים.

מושלם לאוהבי הטריוויה

ואם כבר הזכרנו טריוויה, אין ספק שעבור חובבי הטריוויה מפת עולם על הקיר היא פריט חיוני, במיוחד כזאת שמציגה גם את דגלי המדינות. חשבו על זה, כמה פעמים צפיתם בתוכנית "המרדף" או ב"מי רוצה להיות מיליונר", ונתקעתם דווקא בשאלה על דגל של מדינה באירופה או על האוקיינוס השקט…?

חובבי הטריוויה השרופים יודעים היטב שבקיאות גיאוגרפית נתפסת כיידע כללי בסיסי ומהווה דרישה אלמנטרית כדי לצלוח את השאלון.

אנחנו על המפה

כיצד תבחרו?

מפת עולם – חשבו על העיצוב של החלל כולו

צבעוני? שחור לבן? מינימליסטי? עמוס?

חשבו מי מתגורר או שוהה בחלל הזה

ילדים? לקוחות? כל בני הבית?

התאימו את הגודל ואת המסגרת

זכרו, תמונה של מפה עולמית יכולה להגיע בעיצובים שונים ובצבעים שונים. לאחר שתבחרו את העיצוב, בחרו את סגנון המסגרת ואת גודל התמונה. ייתכן שתרצו מסגרת נייטרלית וייתכן שגם המסגרת מבחינתכם היא פרטי עיצובי בולט. רוצים טיפים לבחירת מסגרת? היכנסו לכתבה בנושא מסגור תמונות".

בשורה התחתונה, לא במקרה תמונה של מפת העולם היא בין התמונות הפופולריות בבתים ובמשרדים. היא מתאימה לכל גיל ולכל חלל, היא מעשירה ונעימה לעין והיא מגיעה בכל עיצוב שאפשר להעלות על הדעת.

1
נגישות