חוק הפונדקאות, טלוויזיה של LG, אבטיח ב-70 שקל... סיכום שבוע בפואנטה

חוק הפונדקאות, טלוויזיה של LG, אבטיח ב-70 שקל… סיכום שבוע בפואנטה

מה הקשר בין מחאת האבטיחים לטלוויזיה LG, ואיך שניהם קשורים לחברת לוקר אמבין? הצצה לכתבות המעניינות שפורסמו השבוע בפואנטה מספקת את התשובה, וגם פרטים על חוק הפונדקאות, קנסות לרוכבי אופניים, לחם ללא חומרים משמרים ועוד

בין העבודה לחופש – הצרכנים הישראלים קיבלו גם השבוע מנה גדושה של חדשות, החל ממחאה שהחלה להתעורר נגד מחירי האבטיחים, דרך הבטחה לשיפור משמעותי בזמני ההמתנה במוקדי שירות הלקוחות של כל החברות המשק ועד הרשת היפנית הזולה DAISO JAPAN.

השבוע שבפתח טומן בחובו גם שיבושים אפשריים במגוון חברות ואפילו בשדות התעופה, על רקע ההתגייסות רחבת ההיקף של המגזר העסקי נגד חוק הפונדקאות שאושר השבוע.

אם אתם הולכים לים, כדאי שתיכנסו ותתרשמו ממדד הצפיפות והמחירים של עמותת צלול בקרב החופים, ואם אתם שוקלים לקנות טלוויזיה, תמצאו כאן גם סקירה על אחד הדגמים המוצלחים ביותר שיש כרגע בשוק.


מחאת האבטיחים: מי מאיים על שופרסל בחרם צרכנים?

הפרי שמסמל את הקיץ יותר מכל הוא אבטיח, אך כאשר מחירו עומד על 5.90 שקלים לק"ג – צרכנים רבים נאלצים לוותר על קנייתו. השבוע פנתה העמותה לצמצום פערים חברתיים במכתב ישיר אל מנכ"ל שופרסל ואיימה בחרם צרכנים, אם מחירי האבטיחים ברשת לא יוזלו על 3.90 שקלים לק"ג לכל היותר.

בינתיים, מחירו של האבטיח בשופרסל לא ירד. היכנסו לקריאת הכתבה המלאה על מחאת האבטיחים >

חוק הפונדקאות אושר סופית, ומשאיר את הזוגות ההומואים בחוץ – בתמיכת נתניהו

הכנסת אישרה את חוק הפונדקאות שמפלה לרעה זוגות הומוסקסואליים. ראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע בעד החוק המפלה, בניגוד להבטחתו.

המשמעות היא שזוגות הומוסקסואליים לא יוכלו להסתייע באם פונדקאית ישראלית וימשיכו להתמודד עם הליכים ביורקרטיים מייסרים והוצאות עתק כדי להביא ילדים לעולם. ההוצאות של זוגות אלה מגיעות ל-100-150 אלף דולר.

עוד פרטים על חוק הפונדקאות – בכתבה המלאה >

חוק הפונדקאות: עשרות חברות מאפשרות לעובדים לשבות, חלקן יספקו סיוע כספי לזוגות גאים

לא השחיתות, לא החקירות, לא חוק הגיוס ולא חוק הלאום – החוק שמצליח לאחד את הציבור הישראלי למחאה המונית הוא חוק הפונדקאות, שמפלה לרעה אבות הומוסקסואליים ושולח אותם להביא ילדים לעולם מעבר לים, תוך הוצאה של מאות אלפי שקלים.

עשרות חברות הודיעו כי יאפשרו לעובדיהן לשבות ביום זה מבלי לנכות להם יום חופש, חלקן הכריזו כי יספקו תמיכה כספית לאבות גאים שיחלו בהליך של פונדקאות.

היכנסו לכתבה וקראו אילו חברות הצטרפו למאבק נגד חוק הפונדקאות >

דייסו יפן (DAISO JAPAN) פותחת סניף שני בישראל, והשלישי בדרך

רשת דייסו יפן (DAISO JAPAN), שמציעה עשרות אלפי מוצרים בקונספט של "הכול ב-10 שקלים", פותחת סניף שני בישראל, ובקרוב תפתח סניף שלישי.

DAISO JAPAN רוצה להתחרות לא רק על לב הישראלים שרוכשים בהמוניהם במקס סטוק, אלא גם אלה שקונים בעלי אקספרס.

היכן נפתחים הסניפים ומה אפשר למצוא שם? פרטים בכתבה על סניפי דייסו יפן בישראל >

סקירה: טלוויזיית LG E8: טכנולוגיית OLED, הפעלה קולית ומגוון אפליקציות

LG E8 היא טלוויזיה בגודל 65 אינץ’ בטכנולגיית OLED עם איכות תמונה מעולה, מגוון אפליקציות והפעלה קולית. כמה תשלמו עליה ומה עוד תקבלו בתמורה?

היכנסו לכתבה וקראו את הסקירה על LG E8 >

לקוחות לוקר אמבין יקבלו יותר מ-2 מיליון שקל חזרה בזכות פשרה בייצוגית

יותר מ-100,000 הורים, לקוחות לוקר אמבין, יקבלו כסף חזרה מהחברה. זאת, בזכות פשרה בבקשה לייצוגית, אשר חשפה שהחברה הרוויחה מיליונים מצרכנים שלא קיבלו חזרה את התשלום על המנעול.

היכנסו לכתבה כדי לדעת אם אתם בין לקוחות לוקר אמבין שזכאים לפיצוי >

חוק זמני ההמתנה אושר: זמן המתנה למענה אנושי – עד 6 דקות בלבד, בכל החברות

לאחר שחוק ה-3 דקות הותיר את חברות הביטוח והאשראי בחוץ וגם איפשר לחברות לשחק משחקים ולהמשיך לייבש את הלקוחות עם מענה קולי, הכנסת אישרה את חוק 6 הדקות – שבמסגרתו חובה לתת מענה אנושי.

מתי נפסיק להתייבש על הקו? היכנסו לכתבה על חוק המענה האנושי תוך 6 דקות >

רשות ההגבלים תוכל למנוע מיבואן רשמי לפגוע ביבואן מקביל

לעתים קרובות הצרכנים הישראלים מתלוננים על כך שהדאודורנט, משחת השיניים או נעלי הספורט שהם רוכשים בחו"ל במחיר שפוי, נמכרים בארץ במחיר הרבה יותר גבוה. בין הגורמים לכך הם היבואנים הבלעדיים, שמערימים קשיים על יבואנים מקבילים כדי למנוע מהם למכור במחירים נמוכים יותר.

הוראת שעה תאפשר לרשות להגבלים עסקיים לנהוג ביבואנים בלעדיים שמתנהגים בבריונות באופן שבו היא נוהגת כלפי מונופולים, כלומר להטיל עליהם סנקציות.

עוד פרטים בכתבה המלאה על חוק היבואנים הבלעדיים >

מדד החופים של עמותת צלול – באיזה חוף אין מקום לשבת ואיפה הכי יקר לבלות?

יש לא מעט חופים שבהם כמעט ואין לכם סיכוי למצוא מקום ליד החוף אם אתם לא מעוניינים לשלם על כיסא. עמותת צלול בדקה היכן משתלטים זכיינים פרטיים על החופים ומספקת המלצות שימושיות לגבי מחירי האבטיח והשתייה בחופי תל אביב, בת ים, חיפה, נתניה ועוד.

היכנסו לכתבה ובדקו לאיזה חוף כדאי ללכת >

תקלה במיונז הנמכר ברשתות השיווק הגדולות בארץ – שופרסל ורמי לוי

חברת מיטב, המייצרת מיונז תחת המותג שלה וגם עבור המותג הפרטי של רמי לוי והמותג הפרטי של שופרסל, דיווחה כי היא מורידה מהמדפים מיונז מתאריכים מסוימים בשל בעיה.

כל הפרטים על התאריכים הרלבנטיים לריקול של מיונז רמי לוי, מיונז שופרסל ומיונז מיטב – בכתבה >

קנס של 250 שקל לרוכבי אופניים ללא קסדה

חוק חשוב מבחינת רוכבי האופניים באשר הם – חבישת קסדה בכל גיל ובכל מקום אינה בגדר המלצה, וקנס נאה יוטל על מי שייתפס כעאשר הוא רוכב בלי קסדה.

היכנסו לכתבה וקראו פרטים על הקנסות לרוכבי אופניים ועל האכיפה בתל אביב >

ברמן השיקה סדרת לחמים ללא חומרים משמרים

לא מעט צרכנים משקיעים זמן וכסף בקניית לחם מקמח מלא, לחם כוסמין ועוד, אבל מתלוננים על כך שבהרבה לחמים יש חומרים משמרים.

לאחרונה השיקה ברמן את סדרת E-FREE – סדרת לחמים ללא חומרים משמרים. טעמנו את הלחמים וחזרנו עם מסקנות. היכנסו לכתבה על סדרת E-FREE של ברמן וקבלו טעימה >


דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות