ההשוואה השבועית: סל מוצרים זהה, פער של 380 שקל. איפה הכי זול ואיפה הכי יקר?

ההשוואה השבועית: סל מוצרים זהה, פער של 380 שקל. איפה הכי זול ואיפה הכי יקר?

רמי לוי ומחסני השוק ממשיכות להיאבק על תואר הרשת הזולה, אך הסניף הזול בארץ לא שייך לאף אחת משתיהן

גם השבוע מוכיחה מחסני השוק שהיא טוענת לכתר רשת המזון הזולה ביותר – וברשימת הסניפים הזולים מופיעים הסניפים של שתיהן לסירוגין.

אלא שגם השבוע, הסניף הזול בארץ אינו סניף של רמי לוי וגם לא של מחסני השוק, אלא של סופר דבאח. מדובר בסניף בעין המפרץ, שבמשך שבועות ארוכים נמצא כמעט תמיד כסניף הזול בארץ בבדיקות השבועיות של המועצה לצרכנות באמצעות אתר פרייסז.

הסל שנבדק כלל 65 מוצרים ובסופר דבאח בעין המפרץ הוא נמכר ב-591 שקל בלבד – כאשר אותו סל בדיוק נמכר בסניף טופ דן של טיב טעם ב-972 שקל. מדובר בפער עצום, אולי הגבוה ביותר מאז שהתחלתי לפרסם את ההשוואות השבועיות.

ככלל, הרשת היקרה בבדיקה היא טיב טעם, וממוצע המחירים בה עומד על כ-920 שקל, לעומת סופר דבאח ששם הממוצע הוא כ-705 שקל. אלא ששתי הרשתות האלה פחות גדולות מהאחרות ולכן פחות רלבנטיות לרוב הציבור. כשמסתכלים על הרשתות הארציות הגדולות – רמי לוי, מחסני השוק, מגה בעיר, יינות ביתן וכו', אפשר לראות שהמאבק בין רמי לוי למחסני השוק משחק מצוין לטובת הצרכנים, ומעמיד את שתיהן בצמרת הרשתות הזולות. רמי לוי קצת יותר זול ממחסני השוק, ושתיהן זולות יותר מיוחננוף, שוק העיק, שופרסל דיל ואושר עד.

אגב, אם אתם לקוחות קבועים של ויקטורי, כדאי שתדעו שהיא אינה רשת זולה במיוחד ומחיריה מעט גבוהים מהממוצע.

הנה כמה דוגמאות למחירים בסניפים הזולים והיקרים (לרשימת הסניפים המלאה, לחצו כאן). 

הסניפים הזולים בארץ

הסניפים הזולים בבדיקה 23.2

דוגמאות לסניפים שמחיריהם נעים סביב הממוצע 

מחיר ממוצע 23.2

הסניפים היקרים בארץ

הסניפים היקרים בבדיקה 23.2

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות