כך תחסכו עד 400 שקל בקנייה אחת בסופר

כך תחסכו עד 400 שקל בקנייה אחת בסופר

איפה משתלם לעשות את הקנייה השבועית? בטח לא בקו-אופ, טיב טעם או מגה בעיר

מה הייתם אומרים אילו גיליתם שבזבזתם לשווא 200, 300 או 400 שקל? זה בדיוק מה שאתם עושים כשאתם קונים ברשתות מזון כמו טיב טעם, קו-אופ, מגה בעיר ושופרסל שלי. למעשה, אם אתם עורכים את הקנייה השבועית שלכם בקו-אופ או בטיב טעם – אתם… לא נעים לומר… פראיירים. הכי פראיירים הם אלה שקונים בסניף קרליבך בתל אביב של טיב טעם – שמשלמים 1,023 שקל על סל מוצרים שבסניף של רמי לוי בקניון איילון ברמת גן עולה כמעט 300 שקל פחות – 753 שקל. אגב, הסופר הזול בארץ בהשוואות האחרונות הוא סופר דבאח בעין המפרץ. המחיר שם לאותו סל, הכולל 67 מוצרים, עומד על 632 שקל – כ-400 שקל פחות לעומת טיב טעם בתל אביב.

באופן לא מפתיע, רשת רמי לוי היא הרשת הזולה ביותר בארץ – כך לפי בדיקת המועצה לצרכנות לשבוע זה, שהשוותה את הסל בין 570 סניפים של רשתות המזון הגדולות בארץ, באמצעות אתר פרייסז. מבין 50 הסניפים הזולים – חולשים הסניפים של לוי כמעט על כל הרשימה.

הסניפים הזולים ביותר של רמי לוי נמצאים לאחרונה במודיעין – בשילת ובישפרו בנטר, שם עומד הסל על כ-687 שקל. הסניף היקר ביותר שלו נמצא בשכונת רמות בירושלים – שם משלמים התושבים כ-100 שקל יותר מתושבי מודיעין, 792 שקל.

ומה עם הרשתות האחרות שקוראות לעצמן מוזלות – למרבה הצער, מהתדמית הזולה נשאר רק אבק. ממוצע המחירים לסל הזה ברשת ויקטורי, למשל, עומד על 860 שקל – לעומת כ-750 שקל ברמי לוי. ביוחננוף ובשופרסל דיל הממוצע נע סביב 810-820 שקל. הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על 24%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 49%.

הבדיקה מגלה פערי מחיר גדולים מאוד לפעמים באותר עיר עצמה, ולכן טוב יעשה צרכן שלפני צאתו מן הבית ייכנס לאתר המועצה לצרכנות ויבצע השוואה פשוטה.

 

לפי רשתות השוואת מחירי סל קבוע 16.11

 

 

 

 

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות