שופרסל שלי הכי יקרה בקניות לחג. איפה לא תצאו פראיירים?

שופרסל שלי הכי יקרה בקניות לחג. איפה לא תצאו פראיירים?

בדיקת המועצה לצרכנות מגלה איזו רשת הכי זולה לחג

הצרכנים הישראלים לא אוהבים להרגיש פראיירים, ובכל זאת כדאי שיידעו שהם כנראה כאלה אם את הקניות לחג הם עושים בשופרסל שלי. למעשה, בעוד שלקוחות רמי לוי יכולים להיות בטוחים שהם קונים את הסל הזול ביותר בימים אלה, לקוחות שופרסל שלי יכולים להיות בטוחים בדיוק במצב ההפוך, כלומר, שהם משלמים הכי הרבה – כך עולה מהשוואה מקיפה שביצעה המועצה לצרכנות לרגל ראש השנה בין 55 מוצרים ב-568 סניפים ברחבי הארץ. מדובר בפער עצום של יותר מ-200 שקל, קרוב ל-30% – על מוצרים זהים, ומאחר שהסל הזה כולל רק פריט אחד מכל מוצר, הפער כמובן גדל ככל שמספר הפריטים גדל.

שופרסל שלי חולשת על כל 70 המקומות הראשונים והמפוקפקים בטבלה, כשהסל בסניפים אלה עולה 895-908 שקל, ואילו רמי לוי חולש על 40 המקומות האחרונים בטבלה – כשטווח המחירים שם הוא 666-722 שקל.

למעשה, גם מי שיילך לשופרסל דיל ולא לשופרסל שלי, מתוך הנחה ששם הרבה יותר זול, ישלם ביוקר. הסל שברמי לוי ביבנה עולה 722 שקל, עולה בשופרסל דיל בישפרו סנטר במודיעין או ברחובות כ-130 שקל יותר.

ומה עם הרשתות האחרות? הרשת הזולה שאחרי רמי לוי היא מחסני השוק, אך הפער בינה לבין רמי לוי הוא של 9% – פער גדול. ויקטורי רק במקום החמישי, עם הוצאה ממוצעת של 800 שקל, ויוחננוף ויינות ביתן מעט יקרות יותר. ומה עם מגה? גם לאחר שקרסה ונמכרה ליינות ביתן, המחירים ברשת הזאת גבוהים מאוד.

מאחר שמדובר בבדיקה מקיפה ביותר שמגלה גם פערים בתוך הערים עצמן, מומלץ לעיין בה לפני שיוצאים לקניות, באתר המועצה לצרכנות.

הבדיקה בוצעה ב-22 בספטמבר והתבססה על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי שהרשתות מחויבות להעביר על פי חוק, וכן על תצפיות שטח. המחירים הופקו באמצעות פלטפורמת אתר פרייסז, כאשר גם מבצעים נלקחים בחשבון.

בין המוצרים הייחודיים לחג נבדקו גם גפילטע פיש, רימון, סלק, מיץ ענבים תירוש, דבש טהור, דגים, כתף בקר ועוד. רשימת המוצרים המלאה מופיעה באתר המועצה לצרכנות.

איפה כדאי לקנות דבש?

check2

במחירי הדבש יש פערים עצומים. כך למשל, דבש טהור מפרחי בר של יד מרדכי 500 גרם עולה בשופרסל שלי 27.70 שקל, ואילו אצל רמי לוי, יש חסד ויש בשכונה כ-16 שקל בלבד.

אם אתם מאלה שמעדיפים את הבקבוק הלחיץ, תמצאו אותו בגודל 400 גרם בכ-15 שקל ברשת ויקטורי ובכ-25 שקל בשופרסל שלי.

אגב, מסתבר שדבש בצנצנות גדולות לא תמיד משתלם יותר מאשר בצנצנות קטנות, אז אין מנוס מלהשוות את המחיר ל-100 גרם.

check3

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 1

  1. […] ופערי המחיר גדלים – כפי שאפשר לראות בטבלה. אמש פרסמה המועצה לצרכנות את השוואת המחירים שלה לחג, וגילתה פערים גבוהים מאוד באופן כללי בין רשתות השיווק, […]

נגישות