רעיונות למשקאות קלילים - החל מקמפרי ועד ערק אשכוליות

משקאות קלילים וזולים לעונת הקיץ

אין כמו קוקטייל כדי לרענן את הימים החמים

משקאות קלילים לקיץ

תוכן מקודם

הקיץ הישראלי מחייב שורה ארוכה של התאמות לשמירה על מסגרת התקציב ומניעת עוולות צרכניות. עם זאת, גם את התקופה הקרובה אפשר לעבור בקלות אם מכירים את רשימת המשקאות הקלילים והזולים. הנה היא לפניכם

בחירת משקה לקיץ היא סוגיה צרכנית מהמעלה הראשונה. רכישת אלכוהול לא רק משפיעה על מסגרת התקציב, אלא קובעת כיצד תיראה התקופה הקרובה עבור צעירים ומבוגרים כאחד. הבעיה היא שיש הרבה סוגים של מותגי אלכוהול ולא כולנו יודעים מה מתאים לקיץ. מעבר לכך, פערי המחירים בין המשווקים, החנויות ורשתות המזון עשויים להגיע לעשרות אחוזים ומחייבים הכנה מוקדמת.

הדרך הכי טובה לעבור את עונת הקיץ עם משקאות קלילים וזולים היא להכיר את רשימת הקוקטיילים העדינים. אלה קוקטיילים שמצד אחד לא דורשים מאמץ מיוחד להכנתם, בעוד מצד שני היא שומרים על הטעם הקיצי ומתאפיינים באחוזי אלכוהול סולידיים. הנה כמה מהם:

1. ערק אשכוליות

ערק הוא משקה ישראלי נפוץ ומפורסם שמזוהה עם ההוויה הים תיכונית. בשנים האחרונות עלה מעט המחיר של הערק בגלל כל מיני מהלכים של משרד האוצר, אבל הוא עדיין זול משמעותית בהשוואה לאלטרנטיבות כמו וודקה או וויסקי.

הקוקטייל הכי זמין לעונת הקיץ הוא של ערק עם אשכוליות, אך יש כאלה שמעדיפים אותו עם לימונדה או תפוזים. כמו כן, קיץ חם במיוחד מחייב שתייה זהירה של ערק על בסיס קרח בלבד.

2. ג'ין וטוניק

זה קוקטייל אלגנטי יותר שמזוהה עם השכבות הגבוהות באנגליה של המאות ה-19 וה-20. ג'ין שייך למשפחת המשקאות הלבנים והוא מהווה בפני עצמו בסיס להמון סוגים של קוקטיילים, לעומת מי הטוניק שהחלו את דרכם בשימוש רפואי והפכו מאז לדרך מצוינת לרענן את האלכוהול הרגיל.

3. קמפרי תפוזים

משקאות קמפרי מתאימים למי שאוהבים אלכוהול ולא מתביישים בזה. בפעמים הראשונות אמנם נדרשות כמה לגימות כדי להתרגל לטעם, אבל זה מאמץ שבהחלט שווה את ההשקעה. בקיץ הקרוב אפשר לנסות את השילוב המושלם של קמפרי ותפוזים ולהשיג מראה שהוא לא רק טעים אלא גם נראה טוב. הכי חשוב לשים הרבה קרח בכוס ולא לשכוח לשתות בלגימות קטנות.

4. מוחיטו

הקוקטייל שמוכר רשמית על ידי ארגון הברמנים הבינלאומי מורכב מרום בהיר, קרח, ליים, נענע וסוכר חום. בניגוד לשאר הקוקטיילים ברשימה יכול להיות שיהיה לכם קשה להכין אותו על חוף הים בלי התראה מוקדמת, אבל אפשר להיערך מראש.

את הליים חותכים קוביות ואת הקרח גורסים היטב או לפחות שוברים.

מוסיפים להכל 3 גבעולי נענע ומועכים בתוך שייקר במשך דקה לפני שמוסיפים 40 מ"ל רום, 30 מ"ל מיץ ליים ו-2 כפיות סוכר חום.

את המרכיבים מוזגים בסוף התהליך לכוס גבוהה ומגישים יחד עם סטירר לערבוב וקשית ללגימה נוחה.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות