סמסונג Gear Sport: שעון חכם ומדויק לרצים, לשחיינים וגם למי שיושב יותר מדי

סמסונג Gear Sport: שעון חכם ומדויק לרצים, לשחיינים וגם למי שיושב יותר מדי

מאת: צחי הופמן

לפני שנה השיקה סמסונג את השעון החכם Gear S3, שאמנם פנה לחובבי ספורט, אך לא היה עמיד למים באופן שמאפשר שחייה.

כעת משיקה סמסונג את Gear Sport: שעון חכם שאיתו אפשר לשחות ללא חשש, כך שקהל היעד שלו הוא לא רק ספורטאים אלא גם חובבי שחייה.

מדידה

השעון מזהה מגוון פעילויות ספורט (הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, ריקוד…) ומנטר דופק בעת ריצה ובמהלך השינה.

אם תשבו יותר מדי, השעון יזכיר לכם לזוז כאשר תחלוף שעה, וגם יספק לכם עצות לתרגילים שיגרמו לכם לנוע אפילו בזמן ישיבה.

כשעון המיועד לשימוש בים ובבריכה, יודעGear Sport  למדוד פעילויות שחייה והוא עמיד עד לעומק של 50 מטר. סמסונג משתפת כאן פעולה עם ספידו, ומדידת השחייה מתבצעת באמצעות אפליקציית ספידו On. אפשר לספור בריכות, זמן שחייה לכל בריכה וסגנון השחייה.

מחוץ לבריכה, השעון יודע לנטר אחר דופק, גם בריצה וגם בשינה. בנוסף, הוא יודע לזהות באופן אוטומטי פעילות ספורט, כמו: הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, כדורסל ואפילו ריקוד.

השוואה בינו לבין דגם Fenix 5 של גרמין, שהוא שעון ריצה מקצועי, מגלה שהשעון של סמסונג מדייק במרחק ובנתוני הדופק. איתור המיקום באמצעות ה-GPS, ללא חיבור לסמארטפון, מהיר מאוד.

השעון מזהה מעבר לשינה באופן אוטומטי ומספק נתונים על זמן השינה, כמה זמן שינה היה בפועל וכמה ממנה הייתה שינה קלה.

עיצוב

ל-Gear Sport  מסך מגע קטן של 1.2 אינץ', טכנולוגיית Super AMOLED ורזולוציית 360 על 360 פיקסלים. התצוגה טובה גם באור שמש ישיר. למרות שהמסך קטן יותר מזה של שעונים אחרים, הוא עדיין נוח לשימוש. אפשר לנווט בנוחות בתוך התפריטים.

הרצועה עשויה מגומי רך המתאים לפעילות ספורטיבית, עובייה 20 מ"מ והיא ניתנת להחלפה.

קיימים היום בשוק. אבל אין מה לדאוג, עדיין מדובר במסך הנוח מאוד לשימוש, כאשר הכתר העגול העוטף אותו, מאפשר לנווט בצורה יעילה בתפריטים. רצועת השעון המגיעה בערכה עשויה מגומי רך, המתאים

אפליקציות

סמסונג משתפת פעולה עם שירות המוזיקה ספוטיפיי, שעדיין אינו זמין בישראל.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

עקרונית, האפליקציה המותקנת בשעון מאפשרת להאזין לשירים גם ללא סמארטפון או חיבור לאינטרנט. הדבר מתבצע על-ידי הורדת השירים לזיכרון הפנימי של השעון, אשר עומד על 4 ג'יגה.

ממשק

מטבע הדברים, החיבור והתקשורת עם סמארטפון של סמסונג עובד חלק. עם איייפון זה קצת שונה, משום שחלק מהתכונות לא זמינות (אי אפשר למשל להגיב להודעות באמצעות המקלדת).

בדומה לשעונים הקודמים של החברה, מערכת ההפעלה היא טייזן.  מדובר במערכת הפעלה עם ממשק נהדר עבור שעונים חכמים. הממשק אינטואיטיבי, מהיר ופשוט להפעלה. מעמוד הבית של השעון, ניתן לקבוע מסכי קיצור המציגים את מזג האוויר, מספר הצעדים, נגן המוזיקה, אנשי קשר, תזכורות ואפילו עדכוני חדשות. המעבר בין המסכים פשוט, באמצעות המעטפת המסתובבת של השעון.

לשעון יש שני כפתורים פיזיים בצד ימין, הכפתור התחתון מאפשר גישה לתפריט הראשי, שם אפשר למצוא את כל האפליקציות המותקנות על השעון. לחיצה עם האצבע על האייקון תפעיל את אותה אפליקציה.

טייזן מציעה ממשק בעברית, אך לא ניתן לתת לשעון פקודות קוליות בעברית.

המקלדת הזעירה על המסך כן מאפשרת הקלדה בעברית בצורה מיושנת. אפשר לקבוע גם הודעות מוכנות מראש, כאשר רוצים לסנן שיחה או לענות למסרונים. ניתן גם להגיב להודעות וואטס אפ מהשעון או לקרוא אותם. רק חבל שאפשר לקרוא רק את ההודעה האחרונה שנשלחה מאותו איש קשר.

לשעון יש גם התקן NFC, המאפשר לבצע תשלומים דרך שירות סמסונג Pay, אשר עדיין לא זמין בישראל. עוד קיים בשעון, תקשורת בלוטות' וחיבור לרשתות WiFi. השעון יודע לבצע מעבר לרשת אינטרנט אלחוטית, כאשר הוא מפסיק לקבל תקשורת בלוטות' מהסמארטפון. בניגוד ל-Gear S3, אי אפשר לענות לשיחות מהשעון.

סוללה

מתסכל לזכור להטעין את השעון בכל יום. אמנם הסוללה של ה-Gear Sport מחזיקה כיום וחצי, אבל זה עדיין אומר שצריך לזכור לטעון את השעון בלילה. בסמסונג שילבו בערכה, בדומה לדגמים קודמים, תושבת נוחה לטעינה אלחוטית. התושבת מצריכה כבל מיקרו USB ולא USB-C.

מחיר: 1,400 שקל.

הכתבה פורסמה לראשונה בבלוג הטכנולוגיה The Gadgets Reviews של צחי הופמן

קראו עוד כתבות מעניינות בבלוג The Gadgets Reviews

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות