4 טיפים לשמירה על ניקיון המקרר

4 טיפים לשמירה על ניקיון המקרר

מקרר הוא אחד ממוצרי החשמל החשובים ביותר בבית, אך רק לעיתים רחוקות אנחנו משקיעים זמן בניקיון שלו. איך עושים זאת בצורה נכונה ועל מה כדאי לשים דגש? הנה המדריך המלא

תוכן מקודם

ניקיון תקופתי צריך להיות חלק בלתי נפרד מתחזוקה שוטפת של המקרר הביתי.

הבעיה היא שלמרות שמדובר על אחד ממוצרי החשמל הכי חשובים שיש במטבח, אנחנו מנקים אותו רק לעיתים רחוקות והתוצאה עלולה להיות הרת אסון.

המקרר זקוק לניקיון כדי לפעול כמו שצריך וכדי לחסוך באנרגיה. מעבר לכך, המקרר מכיל מטבע הדברים מוצרי מזון, ירקות ופירות ולכן הוא חייב להיות סטרילי.

השאלה המתבקשת, לאור האמור לעיל, היא כיצד שומרים על ניקיון המקרר. בדיוק בשביל זה אספנו את הטיפים הבאים:

1. הכנת המקרר לניקיון

בניגוד למוצרי חשמל אחרים, את המקרר אפשר לנקות רק אחרי שמפנים אותו לחלוטין. כדאי לחכות ליום שבו המצרכים כמעט נגמרו והמקרר יחסית ריק, להוציא את כל האביזרים הניידים לרבות מדפים, מגירות ותאים נשלפים ולהיפטר מכל המצרכים שלא היה בהם שימוש בחודשים האחרונים. הכנת המקרר חוסכת מאמץ פיזי רב בניקיון של המקרר ומגבירה בצורה משמעותית את האפקטיביות שלו.

2. בחירת כלים וחומרים

לא כל חומרי הניקיון מתאימים למקרר שלכם. עדיף לוותר על מוצרי ניקיון שמכילים חומרים כימיים ולקרוא היטב את הוראות היצרן לגבי חשיפת מרכיבים מסוימים למוצרי מזון ומאכלים פתוחים.

יש להצטייד מראש במברשת בעלת זיפים קשים, במברשת רכה ובכרית ספוגה. כדאי להימנע מצמר פלדה שעלול לשרוט את המקרר ולהשתמש בתערובת של מי סבון וסודה לשתייה במקום בכימיקלים מסוכנים.

בנוסף, אפשר להוסיף מעט חומץ לתערובת כדי להשיג מראה מבריק.

3. מניעת ריחות לא נעימים

רצוי לנצל את ההזדמנות של ניקיון המקרר כדי למנוע ממנו לספוג ריחות לא נעימים. את זה עושים באמצעות כדורי צמר גפן טבולים בתמצית וניל שאפשר לזרוק בתוך המקרר, או בעזרת נייר עטיפה חום שתפקידו להרחיק ריחות ממגירת הניירות.

אם זה לא מספיק, אפשר לכסות היטב את כל המזונות ולהתמקד בעיקר במאכלים שמדיפים ריחות חזקים כמו דגים ופלפל חריף. טיפ לא פחות אפקטיבי בהקשר הזה הוא להשתמש בכלים ייעודיים כדי לכסות מאכלים ולמנוע פיזור ריחות לא רצויים.

4. ניקוי אבק מעל ומתחת למקרר

הטעות הנפוצה היא להתמקד בניקיון של החלק הפנימי במקרר ולהזניח את החלק העליון והתחתון. ניקיון כזה עלול לגרום יותר נזק מתועלת, כי בחלק העליון והתחתון נמצאים מנגנוני ההפעלה של המקרר.

הפתרון הוא לנקות אבק שמצטבר מעל המקרר ולהזיז אותו מעט קדימה כדי לנקות למטה ואת החלק האחורי. יש להקפיד לנתק את המקרר מהחשמל לפני שמנקים את האזורים האלה, אבל אין צורך להמתין להפשרה מלאה של תאי האחסון.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות