לחגוג פורים בתקציב - המדריך למשפחה

לחגוג פורים בתקציב – המדריך למשפחה

הדרך לחגוג פורים בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב של המשפחה היא לבחור בקפידה את האירועים המתאימים ולהיערך לסוף שבוע ארוך. הנה המדריך שילווה אתכם מעכשיו ועדלאידע

צילום: אתר pixabay

תוכן מקודם

חג פורים יתחיל השנה ביום רביעי ה-28 בפברואר ויימשך לאורך יום חמישי ה-1 במרץ. לצד כל היתרונות והמאפיינים המיוחדים של פורים, אין ספק שמדובר באתגר משמעותי מבחינה פיננסית.

הורים לילדים צריכים להיערך להוצאה לא מבוטלת בחג פורים ועליהם להביא בחשבון את העובדה שמדובר בסוף שבוע ארוך.

בנוסף, החופש מבתי הספר והגנים לא מקל על ההורים והוא מחייב בחירה נכונה של אירועים ואטרקציות.

הדרך לעבור את פורים בשלום מבחינת חשבון הבנק היא לתת עדיפות לאירועים שנערכים בחינם.

בכל רחבי הארץ יש אירועים באחריות העירייה עם כניסה חינם, כמו גם אירועים שמופקים מטעם חברות מסחריות אך ההשתתפות בהם גם כן אינה כרוכה בתשלום.

כל מה שצריך לעשות הוא לאסוף מידע מראש ולהתחיל כבר עכשיו להתכונן לסוף השבוע המדובר.

אירועים לכל כיס: המלצות שכדאי להכיר

הורים לילדים שרוצים לחגוג בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב חייבים למצוא אירועים באזור המגורים שלהם.

מי שגר בתל אביב למשל יכול להגיע למתחם ביאליק בתאריכים 28.3-3.3 כדי להשתתף בחגיגת יצירה, סדנאות משחק, סיורים מומחזים ולמידה ברוח החג, או לקניון רמת אביב שם ינסו לפתות אתכם עם קישוטי גרפיטי בהשראת ניו יורק וסדנאות בוטיק.

לעומת זאת, בעיר הבירה ירושלים ינסו גם השנה לשלב בין האווירה המיוחדת של פורים לבין האופי ההיסטורי והמקומי. זה יתחיל עם אירועים בירושלים עם דגש על התא המשפחתי כמו יריד מסכות וונציאני במתחם התחנה וימשיך עם מסע בעקבות סיפורה של אסתר המלכה במוזיאון ארצות המקרא.

אם עוד נשאר לכם זמן ואתם מחפשים אירועים בירושלים בתקציב הגיוני, קחו בחשבון את מסיבת המחבואים והתחפושות במוזיאון מגדל דוד עם כניסה בחינם לילדים ותשלום של 30 ש"ח בלבד למבוגר מלווה.

תושבי הדרום יכולים להגיע לבאר שבע כדי לחגוג עם המקומיים את פורים כמו שצריך. הכניסה למרכז מבקרים שער הנגב תהיה בחינם למי שמגיע מחופש, בעוד המסיבה השנתית ברחוב סמילנסקי תציע כניסה חופשית לכל הגילאים.

ומה עם התחפושת?

רוב ההורים חוששים בעיקר מהעלות של התחפושת בכל הנוגע לשמירה על מסגרת התקציב במהלך פורים, אך האמת היא שדווקא בהיבט הזה יש המון מקום לחיסכון בהוצאות. אפשר לדוגמא להכין חלק מהתחפושת בבית, להשקיע באביזרים זולים במקום בביגוד יקר וכמובן להלוות תחפושות מבני משפחה.

בסופו של דבר, הכי חשוב לנצל את אווירת החג כדי לבלות עם הילדים ולזכור שבכל מקרה זה עומד להיות סוף שבוע ארוך. רצוי להיערך מבחינה פיננסית ולהכין מוקדם ככל האפשר את התקציב לאירועי החג ושאר הפעילויות הנלוות.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

תגובות: 0

נגישות