מהם הקורסים הפופולאריים בתחום התכנות?

מהם הקורסים הפופולאריים בתחום התכנות?

פופולאריות של שפת תכנות מסוימת גורמת לה להיות מבוקשת על ידי סטודנטים. במקביל, רבים בוחרים מה ללמוד לפי התחום שבו הם רוצים להשתלב וגם לזה יש השלכות שכדאי להביא בחשבון

קורסים בתחום התכנות

תוכן מקודם

לימודי תכנות מעניקים הכשרה מעשית בעולם המחשבים ומבטיחים תנאי העסקה מעולים. מהנדס תוכנה מרוויח בממוצע 12,000-19,000 שקל בשנים הראשונות, הנדסאי משתכר 12,000-14,000 שקל ובוגר קורס מקצועי יכול להגיע לשכר של 9,000-11,000 שקל בלי ניסיון קודם. כתוצאה מכך, אין פלא שיש ביקוש גבוה ללימודי תכנות וכדאי להכיר את ההבדל בין התחומים.

מסלולי הכשרה למתכנתים כוללים לימודים לתואר מהנדס תוכנה, קורסים לתעודת הנדסאי תוכנה ולימודים בקורס הכשרה מקצועי. את מסלולי ההכשרה ניתן למצוא במוסדות לימוד בכל רחבי הארץ וההבדלים ביניהם נובעים בעיקר ממאפיינים שונים של שפות התכנות.

שפות התכנות שאתם חייבים להכיר

הקורסים הכי מבוקשים הם של שפות תכנות נפוצות כמו פייתון, JAVA, JAVA Script ו-Bash Script. במקביל, כדאי להזכיר מסלולים להכשרת מתכנתים לעבודה בסביבת הפיתוח dot.net וקורסים שמתמקדים בשפת PHP עם קוד שנמצא גם בסביבת השרת וגם בצד הלקוח.

ההבדלים בין שפות התכנות נובעים מהתחום שאליו הן משתייכות.

JAVA היא אחת משפות התכנות הפופולאריות בתעשייה העולמית והמקומית, היא מתאימה לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד והיא גם מזוהה עם פתרונות ביג דאטה.

לעומת זאת, C-Sharp היא שפה ממשפחת ה-dot.net ולכן היא מיועדת למטרות פיתוח תוכנות לסביבת ווינדוס של חברת מיקרוסופט ולפיתוח צד שרת לאתרי אינטרנט.

מטבע הדברים, מאפייני ההכשרה משתנים בהתאם לשפה ויש מתכנתים שבוחרים ללמוד כמה שפות במקביל.

מה קובע את הפופולאריות של קורסים בתחום התכנות?

רשימת הקורסים הפופולאריים בתחום התכנות נקבעת לפי שורה ארוכה של פרמטרים. קודם כל, שוק העבודה הוא זה שמתווה את הדרך עבור סטודנטים שנמצאים בתחילת הקריירה.

ככל שהביקוש לשפת תכנות מסוימת עולה, כך עולה גם הדרישה ללימודים בתחום הרלוונטי. כל שיפור טכנולוגי או מעבר של חברות גדולות לתכנות בשפה ספציפית מביא איתו תמורות בשוק העבודה, באקדמיה ובקורסים המקצועיים.

שנית, סטודנטים שרוצים להכין את עצמם לשוק העבודה בוחרים קורס לפי התחום שבו הם רוצים לעבוד.

מי שמתעניין בתחום של פיתוח אפליקציות ווב יצטרך ללמוד שפות תכנות כמו פייתון או PHP, אך מי שמעדיף תחומים נישתיים יותר ילמד את שפת התכנות GO של גוגל.

גם כאן, הצלחה של שפת תכנות מסוימת בתעשייה משפיעה על הביקוש ללימודים, ולהפך – ככל שיש יותר בוגרי קורסים שמכירים את השפה כך סביר להניח שהיא תבלוט לעומת שפות אחרות.

לסיכום, הקורסים הכי פופולאריים בתחום התכנות הופכים לכאלה בגלל שהם מבוקשים בשוק העבודה ובתעשייה.

סטודנטים בתחילת דרכם צריכים לקחת את זה בחשבון ולהקפיד להתעדכן בחידושים האחרונים כדי להישאר רלוונטיים.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות