איזו מכונת קפה נספרסו מומלצת ומה ההבדלים?

איזו מכונת קפה נספרסו מומלצת ומה ההבדלים?

השחקנים שילמו כדי לטוס וכדי להיכנס לפסטיבל, ולא מסתפקים בפיצוי שמציעה החברה

אם אתם מחפשים מכונת קפה נספרסו מומלצת, אתם בטח מבולבלים מהמבחר. ראשית כדאי לזכור שנספרסו היא ממש לא יצרנית מכונות הקפה היחידה בעולם, ולכן בהחלט כדאי לברר גם על מכונות אחרות. אולם, אם כבר הגעתם למסקנה ש-Nespresso היא המכונה שלכם, ועכשיו אתם רק מתלבטים איזו מכונת קפה של המותג הזה לקנות, הנה הצצה להבדלים בין מכונות הקפה של נספרסו.

איזו מכונת קפה נספרסו מומלצת?

אז איך תבחרו בין מכונות קפה נספרסו השונות? זה תלוי במקום שש לכם עבור המכונה, בתקציב ובאופן שבו אתם אוהבים את הקפה שלכם. הנה הצצה להבדלים:

אסנזה מיני (Essenza Mini) – מכונת נספרסו מומלצת למי שאין לו הרבה מקום

אם אתם רוצים מכונת קפה, אבל יש לכם מטבח קטן או מעט מקום על השיש, אסנזה מיני היא מכונת נספרסו מומלצת בשבילכם. Essenza Mini, כשמה כן היא – מיני מכונת קפה. אבל מי אמר שהגודל קובע? למרות שהיא קומקפטית ומינימליסטית, היא מציעה את רוב התכונות שמציעות מכונות נספרסו אחרות. אגב, זו גם המכונה קלת משקל, משקלה רק 2.3 ק"ג, ותוכלו להזיז אותה בקלות (למשל כדי לנקות את האזור).

המכונה מאפשרת לבחור הגדרה בין שני גדלים של ספלים באמצעות שני כפתורים – כפתור להכנת אספרסו קצר וכפתור להכנסת אספרסו ארוך (לונגו).

מכונת נספרסו אסנזה מיני – דגמים:

מכונת הקפה הזו של נספרסו מגיעה בשני דגמים – שניהם יחסית זולים.  אסנזה מיני C30 ואסנזה מיני D30.

NESPRESSO אסנזה מיני D30 אדום

מכונת נספרסו מומלצת

  • קיבולת מיכל מים:  0.6 ליטר
  • כיבוי אוטומטי לאחר 9 דקות
  • מערכת חימום מהירה 25 שניות
  • נפח תא קפסולות משומשות: 5-6 קפסולות
  • מחיר: 494 ש"ח במחסני חשמל. להזמנה >>

 

תלוי איך אתם שותים את הקפה שלכם

ידנית או אוטומטית?

במכונות ידניות וחצי אוטומטיות המשתמש מעורב בתהליך הכנת הקפה, בעוד שבמכונות אוטומטיות כל תהליך הכנת הקפה נעשה בלחיצת כפתור אחת. אמצעים נוספים, וזולים יותר, להכנת קפה כוללים מקינטה, פרוקולטור ופלנג'ר:

שיטת הזנת חומר הגלם

קפה טחון בתפזורת: הקפה מוזן ידנית, עלות הקפה נמוכה, אך התהליך כרוך בלכלוך ופחות נוח בהשוואה לשאר השיטות

פוד: עלות מנת הקפה מעט גבוהה יותר, אך זמן ההכנה קצר יותר וכרוך בפחות לכלוך.

קפסולה: זוהי שיטה נוחה ונקייה להכנת קפה, אך גם היקרה ביותר.

פולי קפה: במכונות בעלות מטחנת קפה מובנית משתמשים בפולי קפה, שאותם המכונה טוחנת בסמוך להכנה וכך מתקבל משקה ברמת טריות גבוהה ובטעם וארומה מיטביים. במכונות אלו ניתן להשתמש גם בקפה טחון בתפזורת.

מומלץ לבחור במכונה בעלת הספק של 1000 ואט ויותר

ככל שהספקה החשמלי של המכונה גבוה יותר זמן הגעת המים לטמפרטורה הרצויה יהיה מהיר יותר, הן לחימום המים המיועדים להכנת הקפה והן לצורך הפקת הקיטור להקצפת החלב.

לחץ מים אידאלי הוא 9-8 בר

בתהליך הכנת הקפה עוברים המים החמים בלחץ דרך הקפה הטחון. לחץ המים נמדד ב-BAR, והלחץ הדרוש למיצוי הקפה הוא 9-8 בר. לחץ גבוה יותר גורם לחריכת הקפה ופוגם באיכותו ולחץ נמוך יותר אינו ממצה את מלוא טעמיו של הקפה.

התאימו את נפח מכל המים לכמות הקפה הרצויה

בחרו נפח מכל שיהיה גדול מעט מכמות מנות הקפה שאתם מתכוונים להכין בכל פעם, אך לא גדול מדי. רצוי שהמכל יהיה נשלף כדי שניתן יהיה למלא אותו בקלות.

כדאי שהמשטח לספלים יהיה מחומם
באופן אידיאלי יש למזוג את הקפה לספל מחומם, יש מכונות עם משטח חימום שעליו ניתן להניח 6-2 ספלים.

שימו לב לפיית המזיגה
במכונות מסוימות ניתן לכוון את גובה פיית המזיגה בהתאם לגובה הכוס שבשימוש. בנוסף יש מכונות עם פיית מזיגה כפולה המיועדת להכנת שתי כוסות קפה במקביל.

איזו תצורת דוד מים מתאימה לכם?
ישנן שלוש תצורות לדוד המים: דוד דו שימושי – במכונות כאלה לא ניתן לבצע את פעולת החליטה והקצפת החלב במקביל; דוד עם מחליף חום מאפשר לחלוט קפה ולהקציף חלב במקביל, אך התהליך אטי יחסית; במכונות מתקדמות מותקנים שני דוודים, ובהן תהליך הכנת הקפה הוא המהיר ביותר וניתן להכין מספר מנות קפה ברצף במינימום זמן המתנה בין מנה למנה

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות