אושר בממשלה: נקודות הזיכוי יוגדלו, כפי שהובטח בתכנית 'נטו משפחה'

אושר בממשלה: נקודות הזיכוי יוגדלו, כפי שהובטח בתכנית 'נטו משפחה'

הממשלה אישרה היום (ד') את תוכנית משרד האוצר להגדלת נקודות הזיכוי הניתנות להורים לילדים קטנים עד גיל 5, ולהשוואת הניקוד בין אימהות לאבות.

שווי נקודת הזיכוי הוא 215 שקל בחודש.

כיום, גברים זכאים לנקודות זיכוי בעבור ילד מיום היוולדו באופן מדורג עד לשנה שבה מלאו לילד 3 שנים. נשים זכאיות כיום לחצי נקודה מיום הלידה ול-2 נקודות מגיל שנה ועד לשנה שבה ימלאו לילד 5 שנים.

כעת, שני בני הזוג יהיו זכאים ל-1.5 נקודות זיכוי בשנת המס בה נולד הילד, ול-2.5 נקודות מגיל שנה עד לשנת המס בה ימלאו לילד 5.

כזכור, לפני כשבועיים הודיע השר כחלון על תוכנית "משפחה נטו", שכוללת מספר צעדים שיגדילו את ההכנסה הפנויה הנותרת בידי משפחות צעירות עם ילדים – זאת באמצעות הגדלת נקודות הזיכוי, ביטול מיסוי על בגדי ילדים ועוד.

בנוסף, התוכנית כוללת את הפחתת מס הקנייה על נעליים ועל סמארטפונים.

יום לאחר פרסום התוכנית חתם השר כחלון על צו המבטל את מס הקנייה. הצו עדיין לא נכנס לתוקף, אך בפועל חברות הסלולר ושורת חנויות ויבואנים כבר הוזילו את המכשירים.

בכמה יגדל הנטו שלכם כתוצאה מתוכנית "נטו משפחה"? קראו כאן.

  

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות