עוברים דירה? מהובלות ועד ריהוט - כל מה שצריך לדעת על מעבר דירה

עוברים דירה? כל מה שכדאי לבדוק לפני

רשימת הקניות לפני ובמהלך מעבר דירה תחסוך לכם זמן וכסף. עכשיו זה הרגע לבדוק מה חסר ומה צריך להחליף, איפה קונים מכשירי חשמל וכיצד קובעים את התקציב. הנה כל הפרטים

מעבר דירה: כל מה שלא כדאי לשכוח

תוכן מקודם
מעבר דירה הוא מטבע הדברים תהליך ארוך שמסתיים רק אחרי שמסיימים לפרוק ולפזר את תכולת הארגזים בבית החדש. בין לבין יש גם שורה ארוכה של הוצאות נלוות, כמו למשל שכר טרחת עורך דין, תיווך, הובלות וכמובן ריהוט ורכישת מוצרי חשמל.

אחת הדרכים לחסוך בהוצאות היא לערוך מראש את רשימת הקניות ובאותה הזדמנות להכין תקציב מתאים.התקציב עבור רכישת רהיטים ומוצרים לדירה החדשה תלוי בסוג הפעולה שאותה אתם מתכננים. אם למשל מדובר בדירה שכורה, יכול להיות שבעל הבית יסכים להשתתף בחלק מההוצאות או לגלם את העלות שלהן בשכר הדירה החודשי. לחילופין, בדירה שאותה אתם קונים במיטב כספכם תצטרכו להתמקח על המחיר בחוזה או להכניס את מסגרת התקציב למערכת שיקולים רחבה יותר.

כך תדעו מה ומתי לקנות

ראשית, כדאי לבדוק מה יש בדירה ולקנות במידה ומשהו חסר. את הסיור המקדים ניתן לערוך בדירה עוד לפני שמחליטים לקנות או לשכור אותה. צריך לשאול את בעלי הבית הקודמים איזה מוצרי חשמל נשארים בדירה, מה מתוכם תקין ומה המצב של הרהיטים. במידה ותקינות המכשירים, המוצרים והרהיטים לא עולה בקנה אחד עם הציפיות, לא תהיה ברירה אלא לקנות חדשים.
מנגד, לא חייבים לקנות את כל הרהיטים והמוצרים החדשים ביום שבו עוברים דירה. היות והתהליך ממילא כרוך כאמור בהוצאות כספיות, הדרך הנכונה לפעול תהיה פריסת תשלומים. מומלץ להתאזר בסבלנות ולבצע השוואת מחירים כדי לקבל מושג על גובה ההוצאה.
יש לוודא שההוצאה עולה בקנה אחד עם התקציב, להחליט מה קונים בכל שלב ובאיזה אופן מרהטים את הדירה החדשה בלי חריגות מיותרות.


המוצרים שאי אפשר לעבור דירה בלעדיהם

יש מוצרים מסוימים שקשה לוותר עליהם כאשר מנסים להתאקלם בדירה חדשה. מומלץ לעבור דירה רק אחרי שיש טלוויזיה בסלון, לא להתפשר על איכות המזגן ולא לשכוח את מכשירי החשמל של המטבח.

הורים לילדים גם לא יסכימו לגור בדירה שאין בה מערכת חשמל תקינה, בעוד סטודנטים צעירים לא יסתדרו אפילו יום אחד בלי חיבור לרשת האינטרנט.

מהבחינה הזו, רק אתם יודעים עם איזה מוצרים תרצו להתחיל את השלב הבא בחיים.

כמובן שיש עוד המון בדיקות שתצטרכו לבצע בדירה שאליה אתם עוברים ובהן בעיות איטום ורטיבות, ליקויי בנייה בריצוף, סדקים בטיח בקירות ובתקרה, בדיקת מערכות חשמל ואינסטלציה ועוד. הדבר החשוב הוא לגלם כל ליקוי בעלות הדירה או ההשכרה ולא להתבייש להתייעץ עם אנשי מקצוע. בסופו של דבר, לכל דבר יש מחיר ורק צריך לדעת מראש מהו.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

 

תגובות: 0

נגישות