עוברים דירה: מתי כדאי לעשות הובלה ומתי לא?

עוברים דירה: מתי כדאי לעשות הובלה ומתי לא?

הובלה כרוכה בהוצאה כספית לא מבוטלת אבל למזלנו, לא תמיד צריך להזמין אותה כדי לעבור דירה במהירות וביעילות. מה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות ואיך מגיעים להכרעה? הנה המדריך המלא

הובלה במעבר דירה - מתי זה הכרחי?
הובלה במעבר דירה - מתי זה הכרחי?

תוכן מקודם

מעבר דירה כרוך בהוצאות נוספות שהן מעבר למחיר שנקבע בהסכם בין המוכר לקונה או בין השוכר למשכיר. אם אתם מתכננים לקנות בקרוב דירה, כדאי שתכניסו לתקציב הוצאות כמו מס רכישה, היטל השבחה, דמי הסכמה למינהל מקרקעי ישראל, מס שבח ושכר טרחת עורך דין.במידה ומדובר בדירה מושכרת, ההוצאות הנוספות כוללות דמי תיווך, הפסד ימי עבודה וכמובן עלויות הובלה.

עם זאת, יש הוצאות שניתן לחסוך גם במהלך מעבר דירה ובראשן נושא ההובלה. לא תמיד כדאי לעשות הובלה ויש מקרים שבהם אפשר להעביר לפחות חלק מהדברים באופן עצמאי. הכי טוב לבדוק את הנסיבות מראש ולהכיר את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות.

מעבר עם הובלה: חיסכון בזמן לעומת הוצאה כספית

כדאי להזמין הובלה אם עוברים דירה עם כמות של מעל 5-10 קרטונים וארגזים. כמו כן, לא תהיה ברירה אלא להזמין הובלה כדי להעביר מיטה זוגית ומכשירי חשמל כבדים וגדולים כמו מקרר, תנור, מכונת כביסה, מדיח כלים וכן הלאה.

היתרון של מעבר עם הובלה בא לידי ביטוי בכך שהוא חוסך לכם מאמץ פיזי וזמן. מנגד, זה כרוך כאמור בהוצאה שמתחילה במאות שקלים ויכולה להגיע לאלפי שקלים. מהבחינה הזו גם אין הבדל בין דירה שכורה לבין דירה בבעלותכם, כי ההובלה מתבצעת בצורה דומה.

מעבר בלי הובלה: עזרה, נגישות ומספר פריטים

מי שעובר מדירת שותפים אחת לאחרת או שוכר בפעם הראשונה דירה משלו יכול להעביר את הציוד בעצמו. בשביל זה הוא יצטרך למצוא חברים ובני משפחה שיסכימו לעזור, לשכור רכב גדול וגם להשקיע מאמץ פיזי לא מבוטל.


מצד שני, את הכסף שהוא יחסוך ניתן להשקיע ברכישת מוצרי חשמל חדשים ובשיפור של איכות החיים.

מעבר דירה בלי הובלה מתאים גם למקרים שבהם יש נגישות גבוהה לציוד ולתכולה. אפשר לנסות להעביר את הציוד לבד כאשר חדר המדרגות גדול ומרווח, בדירות שנמצאות בקומות גבוהות אבל בבניין עם מעלית ואם לא צריך להשתמש בשירותי מנוף. במידה והנגישות מוגבלת או לא קיימת, צריך בכל זאת להתייעץ עם נציגי חברת הובלות ולקבל הצעת מחיר מסודרת.

לסיכום, קשה להכריע בצורה חד משמעית בשאלה מתי כדאי לעשות הובלה ומתי לא. צריך לבחון כל מקרה לגופו ובעיקר לקבוע סדר עדיפויות אישי. אם הזמן שלכם יקר יותר מאשר עלות ההובלה, סביר להניח שלא תרצו לוותר על השירות. לעומת זאת, סטודנטים וצעירים שצריכים לשמור על התקציב יכולים להרשות לעצמם לבזבז כמה שעות ולהתאמץ מבחינה פיזית בשביל להתמודד עם האתגר.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

תגובות: 0

נגישות