התגלה עוד מקרה של שפעת העופות. מה זה אומר על צריכת ביצים ועוף?

התגלה עוד מקרה של שפעת העופות. מה זה אומר על צריכת ביצים ועוף?

שני מוקדים אותרו לאחרונה – במושב נהלל שבעמק יזרעאל ובמושב נחם שבאזור בית שמש

שפעת העופות עדיין כאן – היום התבשרנו על כך שזוהתה שפעת העופות בלול של תרנגולי הודו במושב נהלל שבעמק יזרעאל, ולפני מספר ימים התבשרנו כי היא זוהתה במושב נחם שבאזור בית שמש, בלול של תרנגולות מטילות. מאחר שמדובר בשני אזורים מרוחקים בארץ, נראה שהשפעת לא מוגרה.

בהודעת משרד החקלאות מהיום נמסר כי אין חשש לצרוך עופות וביצים, אך מתזכרים את הציבור כיצד לקנות וכיצד לצרוך ביצים.

כזכור, כפי שפרסמתי כאן, שפעת העופות אותרה בארץ כבר לפני כמה שבועות, וכתוצאה מכך הומתו כבר אלפי עופות בלולים הנגועים. אז דווח כי המחלה התגלתה בלולים בארבעה משקים ביישובים עין צורים, רבדים, באר טוביה ושפיר. המחלה זוהתה בעקבות תמותה חריגה של תרנגולים. במשרד החקלאות דיווחו אז ששפעת עופות קיימת גם באירופה – בגרמניה, שוויץ, דנמרק, הונגריה ואוסטריה, ולא מן הנמנע שציפורים נודדות הביאו את המחלה גם לישראל.

שפעת העופות היא מחלה שעופות אמנם מסוגלים להתמודד איתה, אך הזן האלים שלה (H5N1) עלול להיות קטלני לבני אדם – ומכאן החשש הגדול מהדבקה. שפעת העופות תוקפת בעיקר בני אדם צעירים. עד כה, מרבית הנדבקים בעולם היו במגע ישיר עם עופות נגועים, אך ישנם גם דיווחים שלא הוכחו על בני משפחה שנדבקו זה מזה. התסמינים הקליניים אמנם דומים לאלו של שפעת רגילה, אך קיים סיכוי למוטציה קטלנית הגורמת למוות מהיר.

הנה המלצות לצריכה נכונה של ביצים:

צריכת ביצים ועוף 3

 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות