שירות האופניים השיתופיים MOBIKE מגיע לקניון TLV - פואנטה

שירות האופניים השיתופיים MOBIKE מגיע לקניון TLV

שירות האופניים השיתופיים מובייק (MOBIKE) מתרחב גם לרמת גן. בחברה הסינית, שמפעילה 9 מיליון זוגות אופניים בעולם, מבטיחים אלפי אופניים שיתופיים בפריסה ארצית

האופניים השיתופיים של MOBIKE בקניון TLV תל אביב
האופניים השיתופיים של MOBIKE בקניון TLV תל אביב

בזמן שהאופניים החשמליים נמצאים במרכז השיח הציבורי ונמתחת לא מעט ביקורת על המעבר מדיווש אקטיבי לנסיעה פאסיבית, כדאי להזכיר דווקא את ההתרחבות של חברת האופניים השיתופיים מובייק (MOBIKE).

היום הודיעה מובייק על שיתוף פעולה עם קניון האופנה TLV בתל אביב, במסגרת ההסכם הוצבו עשרות זוגות אופניים בשטח העוקף את הקניון לטובת מבקריו ותושבי האזור.

החברה הסינית מובייק החלה לפעול בארץ לפני מספר חודשים, כפי שגם פורסם בפואנטה. השירות שהיא מציעה שונה מזה של שירות האופניים התל-אביבי המוכר תל-אופן, בגלל הנוחות שלו. מדובר באפליקציית אופניים שיתופיים שמאפשרת להחנות את האופניים בכל מקום – ולא רק במקומות שבהם יש חניה ייעודית. לאופניים מבנה ייחודי, ללא שרשרת וללא צורך בניפוח האוויר בצמיגים. התשלום בעבור השירות הוא 3.90 ש"ח – בעבור עד 30 דק' של רכיבה. אין דמי מנוי.כיום, MOBIKE מפעילה אפליקציית אופניים שיתופיים חכמים בלא מעט מקומות בעולם. כאן בארץ היא ממוקדת בשלב זה במטרופולין תל אביב, ומייצרת שיתופי פעולה עם אוניברסיטת תל אביב ועם חברות היי טק.

לאחרונה צורפה לשירות גם רמת גן, והחודש ייפרסו ברחובותיה עשרות אופניים אפורים-כתומים של מובייק.

MOBIKE מובייק
האופניים השיתופיים של MOBIKE מגיעים לרמת גן.

איך עובד השירות של MOBIKE?

כאמור, שירות האופניים השיתופיים של MOBIKE מתבסס על אפליקציה שמאפשרת להתחיל לנסוע בכל רגע ומכל מקום. לשם כך, יש לסרוק את הברקוד המוטבע על האופניים. כאמור בתום הנסיעה אין צורך לחפש נקודת עגינה, אפשר פשוט להשאיר אותם, שכן נעילת האופניים מתבצעת באמצעות הברקוד.

כמו כן, האופנים מחוברים למערכת GPS המאפשרת מעקב צמוד אחר תנועת האופנים.

מובייק: צפי לפריסה ארצית של אלפי זוגות אופניים

מערך שירות האופנים השיתופים של מובייק, החל במספר רשויות ובמהלך החודשים הקרובים המיזם יושק ברשויות נוספות. החברה ייבאה לישראל עד כה 2500 זוגות אופניים (שאושרו ע"י מכון התקנים), עם צפי שתוך שנה, יהיו פזורים במרחב העירוני בפריסה ארצית אלפי זוגות אופנים.

מעבר לפעילות העירונית הקבועה, החברה מתכננת לשלב מערכי אופניים מעת לעת בהתאם לצרכים נקודתיים "באזורים חמים", כגון כנסים, פסטיבלים, אירועים תרבותיים גדולים ועוד.

MOBIKE פועלת בישראל מחודש מאי באמצעות חברת שיתוף התחבורה CAR2GO. החברה הוקמה ב- 2015 על ידי היזמית הסינית חו וואיוואי והפכה במהרה למיזם האופניים השיתופים המוביל בסין עם שווי המוערך בכשלושה מיליארד דולר. החברה פעילה כיום בארה"ב, אוסטרליה, גרמניה, אנגליה, איטליה ובסה"כ ב- 200 ערים ברחבי העולם, כולל סין. מובייק מפעילה כיום מעל 9 מיליון זוגות אופניים, למעלה מ- 200 מיליון לקוחות ומעל ל-30 מיליון נסיעות יומיות ברחבי העולם.דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות