תואר במשפטים יפתח לכם דלתות גם אם לא תהיו עורכי דין. מה כדאי לדעת?

תואר במשפטים? כל מה שרציתם לדעת אבל לא העזתם להגיד אובג'קשן

לא במקרה רבים כל כך עושים תואר במשפטים. אמנם לא כל המסיימים הופכים לעורכי דין, אבל גם מי שלא – יכול למצוא תעסוקה ופרנסה במגוון תפקידים

צילום: אתר Pixabay

תוכן מקודם

תואר ראשון במשפטים הוא כמעט כמו הלפטופ שמלווה את אנשי העסקים של הדור החדש: הכרחי, גם אם לא משתמשים בו בכל יום. ברור שהרבה מאד סטודנטים לתואר ראשון ימשיכו אחר כך למקצוע עריכת הדין ויעבדו כעורכי דין לכל דבר, אבל חלק מהסטודנטים שלומדים לתואר ראשון במשפטים, עושים זאת כדי שיהיה להם מידע וידע בדרכם להפוך לאנשי עסקים.

מי רוצה להיות עורך דין?

אנשים בוחרים בקריירה מסוימת, בכלל סיבות רבות. אתה לא סתם זורק רעיון לעבודה שתלווה אותך שנים רבות, במיוחד אם היא מצריכה לימודים ארוכים, לא קלים.

זה מגיע ממקום מסוים באישיות שלך. אנשים שחולמים להיות עורכי דין הם לעיתים קרובות אנשים שאוהבים להילחם על הדעות שלהם, על מה שנראה להם לא הוגן. אלה אנשים שרוצים להגן על אנשים, לשנות חוקים, לעבוד בעבודה עם משמעות ותחושה שעשית משהו משמעותי בשביל מישהו אחר.

מה התחומים הנלמדים בתואר ראשון במשפטים?

סטודנטים לתואר ראשון ילמדו ארבעה תחומים עיקריים:

  • המשפט הפלילי: ההתנהגויות והפעולות הלא חוקיות, הפושעות או הלא ראויות – והעונשים הפליליים שמתלווים לכל פעולה כזו.
  • המשפט הציבורי, שכולל בתוכו את המשפט החוקתי והמשפט המנהלי: סעיף זה קשור לחוקי ייסוד ומתייחס לגופים שונים, ארגונים שונים, אגודות ומדינות.
  • המשפט האזרחי: חלק זה בחוק עוסק במערכות היחסים שבין אזרחי המדינה. בחלק זה יילמדו דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני משפחה, דיני קניין, דיני עבודה ועוד.
  • המשפט הבינלאומי – יחסים שבין מדינות שונות.

עורכי דין בסדרות ובסרטים

אין ספק שסדרות כמו האישה הטובה ועוד מאות סדרות על עורכי דין, קיבעו את התחושה שאין בעולם מקצוע נחשק, מעניין ומאתגר מלהיות עורך דין.

בסדרות הם תמיד שקועים בדילמות מוסריות, הופכים עולמות ומצילים נפשות. בפועל זה אולי לפעמים פחות דרמטי, אבל אין ספק שמקצוע עורך הדין אינו מתאים לאנשים שאוהבים שקט ושלווה בחיים שלהם.

לרוב עורכי הדין אין שעות קבועות, אין שגרה, כל יום נראה אחרת – ואתם יודעים משהו? הם אוהבים את זה.

קריירה מכובדת

עורכי דין נהנים לא רק מחיי עבודה עשירים ומרתקים, אלא גם ממעמד מסוים בחברה. לפעמים מספיק שנדע, בסיטואציה מסוימת, שאדם מסוים הוא עורך דין, בשביל שמשהו בתוכנו יירגע ונרגיש שאנו בידיים טובות.

גם מבחינה כלכלית, עורך דין שמשקיע בקריירה שלו לרוב ייהנה ממצב כלכלי טוב. עורכי דין טובים וכאלה שהמוניטין שלהם מאד טוב בתחומם, לחלוטין מתעשרים בזכות המקצוע.

כמה עולה תואר במשפטים?

לפי האתר לימודים בישראל, תואר אקדמי ראשון עולה 30,000-40,000 שקל, ותואר שני עולה בסביבות 28,000 שקל.

מובן שיש לקחת בחשבון שכל מוסד אקדמי מציע מלגות לימודיות, שמעניקות הנחות והטבות רבות.

אנשים שלומדים תואר במשפטים לצורך קריירה בתחום אחר

כפי שציינו קודם, אנשים רבים לומדים תואר ראשון במשפטים בגלל כל הידע המשפטי העשיר שזה נותן להם, באספקטים רבים ומגוונים בחייהם העסקיים והפרטיים.

אנשי עסקים, יזמים שעובדים בסטארט אפ, ואפילו בעלי עסקים קטנים שרוצים להבין לעומק את העולם העסקי התוסס – תואר ראשון במשפטים מעניק למעשה את כוח הידע, בין אם אתה בעל חנות מכולת ובין אם אתה בעלים של חברת תעופה.

זאת הסיבה שיש הרבה דוגמניות שעשו תואר ראשון במשפטים, ומעורבות בהרבה מיזמים מסחריים בתחום האסתטיקה והכושר.

גם גל גדות, וונדר וומן שלנו, למדה משפטים….

מה עושים אחרי התואר הראשון במשפטים?

חלק מבוגרי התואר הראשון ממשיכים לתואר שני וחלקם אף ממשיכים לדוקטורט. חלק גדול ממשיך לסטאז' במשרד עורכי דין ומתחיל את חייו כעורך דין.

העולם הוא פתוח, ולא משנה באיזה מקצוע תמצא את עצמך בסופו של דבר, בוודאות תזדקק לידע המשפטי שלך. ולא רק אתה – גם הקרובים אליך ישמו להיעזר בידע שלך בנושאים יומיומיים רבים.

תגובות: 0

נגישות