ריקול (איסוף מוצרים) לדאודורנטים של ליידי ספיד סטיק - באילו מוצרים מדובר?

איסוף מוצרים (ריקול) לשני דאודורנטים של ליידי ספיד סטיק. מה הסיבה?

משרד הבריאות פרסם הודעת אזהרה לצרכנים בדבר שני דאודורנטים של ליידי ספיד סטיק. פרטים בכתבה

אם רכשתם לאחרונה דאודורנט של ליידי ספיד סטיק – שימו לב לאזהרה הבאה: שני סוגים של הדאודורנט הגיעו למדפים מבלי שקיבלו אישור של משרד הבריאות.

מדובר ב-LADY SPEED STICK INVISIBLE GEL 24/7  ו-LADY SPEED STICK 48H 24/7, מתוצרת קולגייט פלמוליב ארה"ב, אשר משווקים מבלי שנבדקו וללא רישיון משרד הבריאות כדין.

על גבי שני הדאודורנטים נרשם כי הם מיובאים על ידי "איינשטיין צור יבוא יצוא וסחר בינ"ל בע"מ".

במשרד הבריאות מבקשים מהצרכנים שלא להשתמש במוצר. בהודעת משרד הבריאות לא מצוינת איזושהי סיבה רפואית או בעיה שעלולה להתעורר עקב השימוש, אך עצם העובדה שאיכות המוצרים לא נבדקה ולכן אינה ידועה – היא כשלעצמה סיבה מספקת מבחינת המשרד כדי להוציא את האזהרה.בהודעת המשרד נכתב כי הציבור מתבקש להחזיר את הדאודורנטים לנקודת המכירה – אם כי לא ברור האם המשווקים מודעים להנחיה זו ואם הם יחזירו לצרכנים את הכסף.

בכל מקרה, במשרד מנצלים את ההזדמנות כדי לחדד את ההנחיות לצרכנים שלא לעשות שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות או במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם: "יש לבדוק היטב כי התמרוקים בהם נעשה שימוש הינם תמרוקים מאושרים בלבד, שאינם מכילים חומרים נוספים שהרכבם לא נבדק ובטיחותם לא ידועה.ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת".

לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400* ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, במשרד הבריאות.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות