4 טעויות נפוצות בעיצוב המטבח

4 טעויות נפוצות בעיצוב המטבח

עיצוב המטבח דורש השקעה וחשיבה אך רבים מאתנו בכל זאת עושים טעויות בהקשר הזה. מהן הטעויות הנפוצות ואיך מונעים אותן? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

צילום: אתר www.pexels.com

תוכן מקודם

המטבח הוא לדעת רבים החדר הכי חשוב בבית. הוא משמש כמקום מפגש חברתי ומשפחתי ומהר מאוד הופך לאזור שלם שמשלב בין בישול, אירוח ואכילה.

עיצוב נכון של המטבח עשוי להעלות את ערך הנכס בעשרות אחוזים  ולעיתים קרובות הוא משפיע על הרושם הראשוני מהבית כולו. עם זאת, חלקנו עושים טעויות בעיצוב המטבח וכדאי להכיר אותן בשביל למנוע לפחות חלק מהן מראש:

1. תאורה דקורטיבית ולא פונקציונלית

הטעות הנפוצה ביותר בעיצוב מטבח הוא להתייחס לגופי התאורה בהקשר דקורטיבי בלבד. כמובן שגופי התאורה משפיעים על העיצוב של חלל הפנים לא פחות מאשר הצבע של הקירות או סוג השיש, אבל יש להם בעיקר תפקיד פונקציונאלי.

תאורה מלאכותית אמורה להקל על העבודה במטבח ולחפות על היעדר של תאורה טבעית. גופי התאורה צריכים להיות עמידים בפני מים, נגישים עבור מי שאוהב לבשל ולאפות ומספיק קרובים בשביל להקל על הניקיון והתחזוקה.

2. שימוש לא נכון באי

עוד טעות נפוצה מתרחשת כאשר רוצים לשלב אי במטבח אבל עושים זאת בצורה לא נכונה. קודם כל, לא בכל מטבח אפשר לשים אי ולעיתים הוא גורם יותר נזק מאשר תועלת. אי הוא פתרון שמתאים רק למטבחים גדולים ולחללים שבהם יש מספיק מקום בשביל לשים כיסא בר גבוה.

שנית, אי צריך להתאים לאופי השימוש במטבח. אין טעם לשים אי במטבח שבו לא אוכלים אלא רק מבשלים ובבתים שבהם מוקד הפעילות הוא בפינת אוכל חיצונית. ככל שמתאים את אופי המטבח לצרכים של בעלי הבית, כך גם העיצוב יהיה נעים ונכון יותר.

3. יצירת מטבח מודרני בבית כפרי

המטבח חייב להתאים לסגנון העיצוב הכללי של הבית ולא לסתור אותו.

הטעות הנפוצה בהקשר הזה היא ליצור מטבח מודרני עם הרבה אלמנטים דקורטיביים, מכשירי חשמל וקווים נקיים, בעוד הבית עצמו מעוצב בסגנון כפרי עם חומרי גלם מעץ וגוונים בהירים.

הדרך למנוע מצב שבו מטבח מודרני מתנגש עם הבית הכפרי היא להתייעץ עם אנשי מקצוע. אפשר גם לשאוב השראה מקטלוג דוגמאות של מטבחים ותמיד ניתן לשמוע רעיונות מחברים ומשפחה.

4. התפשרות על חומרי גלם

אין מקום לפשרות בנוגע לשימוש בחומרי גלם מסוימים בעת בנייה ועיצוב של המטבח. עדיף להשקיע עוד כמה שקלים בחומרי גלם איכותיים, מאשר לגלות שחיקה של הארונות ובלאי מתחת לכיור.

מי שלא מכיר את ההבדלים בין החומרים יכול גם כאן להתייעץ עם מעצבי מטבחים ואפשר להגיע לאולמות התצוגה בשביל לראות אותם מקרוב. פשרה על חומרי הגלם בכלל לא משתלמת ועלולה לגרום עוגמת נפש.

קראו עוד כתבות מעניינות באתר פואנטה:

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות