איפה כדאי ללמוד JAVA ומהם תחומי הלימוד?

מהם נושאי הלימוד המרכזיים בלימודי JAVA?

נושאי הלימוד המרכזיים בקורס JAVA מתכתבים עם מאפייני שפת התכנות הכי פופולארית בעולם ועם והייחודיות שלה בהשוואה לשפות מתחרות. במאמר הבא נציג את מרכיבי ההכשרה ונבין מה לומדים בכל שלב

(תוכן מקודם)

JAVA היא שפת תכנות נפוצה שהוצגה לראשונה בשנת 1995 ומאז הפכה לפופולארית בעולם בקרב מהנדסי תוכנה מקצועיים.

בשנת 2015 היא זכתה במקום הראשון ברשימת שפות התכנות שאותן רצו המשתמשים ללמוד וב-2016 היא הייתה הטכנולוגיה המבוקשת בישראל עם פער משמעותי מעל המתחרות.

כל אלו יחד מעוררים את הביקוש למסלול לימודי JAVA ולכן הגיע הזמן לראות ממה מורכבים הקורסים.

נושאי הלימוד השונים של קורס JAVA מכשירים את הסטודנטים לפיתוח בסיסי ומתקדם של אפליקציות ומודולים. עם זאת, לצד קורסים בסיסיים שמטרתם ללמד את יסודות השפה ולהקנות יכולות פיתוח רגילות, קיימים קורסים מתקדמים וקורסי WEB שעוסקים בטכנולוגיות אינטרנט.הקורסים הקצרים אורכים שבועות בודדים והקורסים המתקדמים כ-300 שעות. בסיום הקורסים מקבלים הבוגרים תעודות שעוזרות להם להשתלב במקומות עבודה, בענף ההייטק או בסקטור הציבורי. בנוסף, השיעורים משלבים בין פרקטיקה לתאוריה ולצד הוראה פרונטאלית ישנם תרגולים מעשיים של פיתוח תוכנה והדרכות אישיות של המרצים.

כך מדברים את שפת ה-JAVA

הנושאים המרכזיים שאותם לומדים בקורס JAVA מבהירים טוב יותר מכל דבר אחר את מאפייני ההכשרה וחשיבותה. ראשית, קורסי המבוא עוסקים במחרוזות ומערכים ובמבנה שפת ה- JAVA. זה השלב שבו מצופה מהסטודנטים ללמוד באופן עקרוני כיצד בנויה שפת תכנות, תוך התייחסות למאפיינים הייחודיים של JAVA.בשלבי ביניים של קורסי JAVA נלמד תכנות מונחה עצמים וישנם שיעורים על שימוש במסדי נתונים. אלו נושאי לימוד מרכזיים, כי JAVA מייצגת פרדיגמת תכנות שבה משתמשים באובייקטיבים לשם תכנות תכניות מחשב.

מעצם מהותה מתאפיינת JAVA במודולריות, מדרגיות והפשטה ומכאן החשיבות של הקורס ונושאי הלימוד.

רק על בסיס הנושאים לעיל עוברים הסטודנטים בקורס JAVA לשיעורים על פיתוח לטלפונים סלולריים, תקשורת מחשבים ב-JAVA וממשק גרפי.

מבחינת רוב אנשי המקצוע והמרצים, נושאים אלו, לרבות Javascript, מייצגים את השוליים של ההכשרה ולא את ליבת הלמודים.

אותו דבר ניתן לומר על שיעורים שעוסקים במבנה נתונים, תזמון תהליכים ומערכות הפעלה ועל שיעורי הסיכום שכוללים נגיעה בתכנות Wireless וטכנולוגיות צד-לקוח.

למה ללמוד JAVA?

היכרות עם נושאי הלימוד יכולה להתאים למי שמתלבט בין שפת JAVA ושפות אחרות. במקביל, כדאי לזכור ששפת JAVA היא טכנולוגיית העתיד ולכן הנושאים בסילבוס עשויים להשתנות.

בנוסף, כדאי ללמוד תכנות JAVA כי הדרישה למתכנתים שדוברים את השפה גוברת והיא נפוצה בתחומי טלקום, בנקאות, חברות אשראי ועוד.

לסיכום, נושאי הלימוד המרכזיים בשפת JAVA מייצגים היטב את המאפיינים שלה. הם מתכתבים עם הייחודיות של השפה ובמובנים רבים מרמזים איך ייראה התכנות בעתיד.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות