קופת גמל להשקעה: תיק השקעות למתחילים בקלות ובמהירות

קופת גמל להשקעה: תיק השקעות למתחילים בקלות ובמהירות

רוצים להתחיל להשקיע סכום קטן בבורסה ולא יודעים איך? הכי משתלם לפתוח קופת גמל להשקעה בניהול מקצועי ולתת לכסף לעבוד בשבילכם

קופת גמל להשקעה

תוכן מקודם

מאת: דסי ניר

אולי הייתה לכם שנה טובה בעסק או שמכרתם רכב אחד וצמצמתם הוצאות, אולי המרתם את החופשה המשפחתית השנתית באירופה בצימר בראש פינה ואולי פשוט הייתם אחראים במיוחד. תהא הסיבה אשר תהא – בשורה התחתונה הצלחתם לחסוך קצת כסף בצד.

לא משנה באיזו שיטה השתמשתם, עכשיו אתם מוצאים את עצמכם תוהים מה אפשר לעשות עם הכסף הזה וכיצד ניתן לעשות ממנו עוד כסף.

אלפיון עליון אולי כבר לא תהיו, אבל לפחות שיהיה קצת כסף לילדים, שתוכלו לחיות כמו בני אדם בפנסיה או שסוף סוף תאפשרו לעצמכם לעבור לדירה גדולה יותר בעוד מספר שנים – כל אלה הם חלומות ריאליים לחוסך הנבון.

פעם הכול היה פשוט יותר – הייתם נכנסים לסניף הבנק שלכם, משלשלים את הכסף לידי הפקידה, שפתחה עבורכם תכנית חיסכון, ושוכחים מהכסף עד שהפך להיות נזיל.

בימינו, כשהריביות כל כך נמוכות, ישנם קולות רבים שאומרים שזה פשוט לא משתלם יותר לחסוך בבנק.

הריביות הנמוכות מובילות את החוסכים לחפש אפיקי חיסכון והשקעה אחרים שיניבו עבורם תשואה גבוהה יותר.

אחד האפיקים המרכזיים להשקעה כזו הוא בניירות ערך בבורסה. אחד הכלים הכי פשוטים להשקעה בבורסה הוא בקופת גמל להשקעה, לא מדובר בעוד סוג של חיסכון לפנסיה, אלא פשוט חיסכון בו תוכלו להפקיד עד 70,000 ש״ח לאדם בשנה וליהנות מהטבות מס ומניהול השקעות מקצועי. לקופות מסוג זה יתרונות רבים:

1. תכנית חיסכון נזילה לגמרי

לא עוד תחנות יציאה כמו בתכניות החיסכון הבנקאיות, לא חיסכון לגיל פרישה כמו קרן פנסיה או קופת גמל רגילה שאפשר למשוך רק אחרי גיל 60 לפחות. אפילו בקרן השתלמות הכסף נעול למשך שש שנים. בקופת גמל להשקעה תוכלו למשוך את הכסף, כולו או רק חלקו, מתי שתצטרכו.

2. הפקדה גמישה מתי וכמה שיש לכם

בקופת גמל להשקעה תוכלו להפקיד סכומים חד פעמיים, סכום קבוע בכל תדירות שמתאימה לכם ואפילו סכום שמשתנה לאורך הזמן.

המגבלה היחידה היא תקרה של 70 אלף ש״ח לאדם, כלומר 280 אלף ש״ח למשפחה של ארבע נפשות בשנה – תקרה שרובנו כלל לא מגיעים אליה.

בתכניות חיסכון בבנק לעומת זאת, תידרשו להפקיד סכום חד פעמי או סכום חודשי קבוע, בהתאם לתנאי התכנית, גם אם הן פחות מתאימות לכם.

ניהול השקעות מקצועי – גם בסכום קטן

קופת גמל להשקעה אפשר לפתוח בכל אחד מבתי ההשקעות והחברות האחרות שמנהלות קופות גמל, כלומר משדובר בחברות שמתמחות בניהול השקעות עבור החוסכים.

כדי להקל עליכם לבחור את סוגי ההשקעות המתאימות לכם, יצרו בתי ההשקעות מגוון מסלולי השקעה שונים להעדפות של לקוחות שונים.

את מסלול ההשקעה תוכלו לבחור בהתאם לטווח הזמן שאתם מתכוונים לחסוך ולרמת הסיכון שאתם מוכנים לקחת. ההעדפות שלכם יכולות להשתנות לאורך הזמן ולכן למזלכם, תוכלו גם להחליף מסלולי השקעה בעת הצורך.

4. תשואות גבוהות יותר מאשר בתכנית חיסכון בבנק

כבר הזכרנו את הריביות הנמוכות שמציעים היום הבנקים על תכניות חיסכון. הריביות הללו גורמות לאנשים רבים לחפש אפשרויות אטרקטיביות יותר לחיסכון ולהשקעה במקומות אחרים.

איש אינו יכול לנבא ולהבטיח בדיוק מה תהיה התשואה שתושג על השקעה בבורסה או בנדל״ן, אך לאורך שנים מחקרים הוכיחו שהשקעה בבורסה עדיפה כמעט על כל אלטרנטיבה אחרת, כך שהסיכוי שתשיגו תשואות גבוהות יותר בקופת גמל להשקעה, שבה החיסכון מושקע בניירות ערך, גבוה יחסית.

5. דחיית תשלום מס רווחי הון שיכולה להפוך גם לפטור ממס לאורך זמן

אחד היתרונות המשמעותיים בקופת גמל להשקעה טמון בכך שאינכם צריכים לשלם מס על הרווחים שהחיסכון שלכם עושה, עד ליום שבו תרצו למשוך את הכסף.

כשאתם דוחים את תשלום המס, אתם יכולים להשתמש בינתיים בכסף הזה כדי להשיג תשואה גם עליו ולמנף אותו עוד ועוד בזכות אפקט הריבית דריבית.

אם אין לכם צורך בכסף, תוכלו להשאיר אותו בקופת הגמל ולמשוך אותו, עם פטור מלא ממס רווחי הון, לאחר גיל 60.

6. אפשר להחליף מסלולי השקעה ואפילו חברה מנהלת בחינם

אם תרצו להחליף מסלול השקעה בקופת הגמל להשקעה שלכם, או אפילו להעביר אותה לחברה אחרת, אתם יכולים לעשות זאת בכל עת, בלי לשלם מסים או עמלות כלשהם.

7. הלוואות בתנאים משתלמים על חשבון החיסכון

אם אתם זקוקים לכסף עכשיו אבל לא מעוניינים למשוך את הכסף ולהפסיד את התשואות שתוכלו להמשיך ולצבור, תוכלו תמיד לקבל הלוואה על חשבון החיסכון שלכם בתנאים אטרקטיביים.

עם יתרונות כאלה קשה להתווכח, במידה ויש לכם סכום קטן יחסית לחיסכון ואין לכם מושג איפה להתחיל והיכן להשקיע אותו ויועץ ההשקעות בבנק פחות בעניין לעזור – קופת גמל להשקעה יכול להיות הפתרון עבורכם. כלי חסכון זה יאפשר לכם כניסה חלקה יחסית לשוק ההון, עם ליווי מקצועי צמוד ובתנאים טובים.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות