תאורת פנים - טיפים לבחירת תאורה ביתית - פואנטה

תאורת פנים – טיפים לבחירת תאורה ביתית

איך בוחרים תאורה לסלון, במה היא שונה מתאורה לחדר שנה וכמה זמן מחזיקה נורת לד? כמה נקודות שכדאי לדעת על תאורה ביתית

טיפים לתאורה בבית

(תוכן מקודם)

אחד האלמנטים המרכזיים ביותר בעיצוב הבית הוא תכנון ובחירת התאורה הביתית. ולה היבט משמעותי על האווירה שתשרור בבית. אור ותאורה הם כמובן קודם כל צורך חיוני, שהרי כל הפסקת חשמל ארעית מוציאה אותנו מאיזון ומזכירה לנו את נפלאות הטכנולוגיה, אבל כאמור, הם הרבה מעבר לכך. מדובר בתורה שלמה שמשפיעה על השהות שלנו בכל חלל. המדריך הבא ישפוך לכם אור על הנושא.

ויהי אור – בחירת גופי תאורה

גופי התאורה לבית מתחלקים לקטגוריות לא מועטות במטרה לעצב את הפינה או החלל ברחבי הבית. הודות לאפשרויות הרבות והמגוונות, הבחירה הופכת לקשה. אם כך, ממה מתחילים?

אם מדובר בבית חדש שנמצא בתהליכי בניה מתקדמים, תכנון גופי התאורה יעשה תוך התחשבות בתכנון האדריכלי. מומלץ להסתייע במעצב פנים מקצועי שכאמור בקיא בעבודה ויסייע לכוון אתכם לבחירת תאורה מעוצבת מתאימה.


המטבח

אחד החדרים החשובים ביותר בבית שבו מתרחש קסם מופלא של יצירת המטעמים הוא מוקד התרחשות מרכזי בבית. תהליכי הבישול מצריכים תאורה בהירה וחזקה. זו יכולה להגיע מגופי תאורה מעוצבים תלויים או מגופים נסתרים. התאורה צריכה להתפזר באופן אחיד בחלל המטבח, כדי להאיר גם את הפינות החשוכות יותר.

פינת אוכל

פינת האוכל אינה פינת עבודה, לעומת המטבח, אלא מהווה מקום מפגש משפחתי/ חברתי. סביב שולחן האוכל יתכנסו בני המשפחה או החברים כדי לאכול, אך יתרה מכך – כדי לצבור זיכרונות וחוויות. התאורה המתאימה לפינת האוכל היא זו המקנה את תחושת החמימות, האינטימיות והביתיות – תאורה עמומה בגוונים חמים יותר, דוגמת הצהובים והכתומים.

חדר האמבטיה

התאורה שתתאים לחדר הרחצה היא זו שתשדר אווירה רגועה ונעימה. מומלץ להתקין תאורה איכותית ונעימה סביב המראה ופינת האיפור בחדר הרחצה כדי שזו תספק לכם תנאים נאותים להתארגנות. זאת ניתן להשיג באמצעות התקנת גופי תאורה צמודים לתקרה או חבויים כדי שיאירו את החלל באור מרגיע.

סלון

מוקד הפעילות המרכזי בבית זקוק לתאורה מעוצבת שתהפוך את החלל ליוקרתי, מעוצב ודקורטיבי. לרשותכם בחירה בין מגוון נברשות, מנורות עמידה וגופים מתכווננים. נברשות מדגם Flos או מדגם טום דיקסון ידמו את הסלון שלכם לממלכה מפוארת.

חדרי השינה

התאורה המתאימה לחדר המיטות היא תאורה אינטימית ומרגיעה. ההמלצה היא לבחור בתאורה מתכווננת/נשלטת שתאפשר לכם להתאים את עוצמת התאורה כראוי.

תאורה חסכונית

נורת הלד היא הנורה המובילה כיום בשוק. הטכנולוגיה החדשנית כבשה את עולם התאורה בסערה, הודות ליתרונותיה הרבים – תאורה בהירה, חזקה ובלתי מסנוורת, יעילה אנרגטית וארוכת חיים.

נורת הלד יכולה להחזיק עד לחמש עשרה שנים ומסיבה זו היא מומלצת גם לתאורת פנים וגם לתאורת החוץ. גופי תאורה חיצוניים יוכלו לדלוק ברציפות יום וליל.

הנורה המתקדמת היא חסכונית משום שצריכת החשמל שלה נמוכה יותר, וזאת יוכיח לכם חשבון החשמל הראשון שלכם.

בשנים האחרונות, אנו הולכים ורואים את העלייה לחשיבות המודעות לשמירה על איכות הסביבה. נורות הלד נחשבות לתאורה ירוקה, בשל העובדה שכאמור אינן צורכות חשמל רב וכך יכולות לשרוד שנים ארוכות מבלי הצורך להחליפן. באופן הזה, ייצור החשמל המזהם פוחת ועמו הנזק הסביבתי. בחינוך האקולוגי, כל צעד קטן נחשב כתורם.

היכנסו לאתר לקבלת רעיונות לעיצוב התאורה בבית!

גלשו לקטלוג שלנו כאן

עוד כתבות באתר פואנטה:מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות