כיצד בוחרים קמינים עץ לבית? 5 טיפים מעולים

כיצד בוחרים קמינים עץ לבית? 5 טיפים מעולים

קמין עץ לבית הוא לא רק אמצעי חימום יעיל, אלא גם אמצעי חימום יפה ומעוצב. איך תבחרו את הדגם המוצלח?
(תוכן מקודם)

קמין – באופן כמעט אוטומטי כשחושבים עליו אי אפשר שלא להיזכר בחופשה החורפית האחרונה שלנו באחד ממלונות הסקי באירופה, או בגיחה לצימר בצפון דווקא באמצע חודש פברואר. איכשהו, תמיד במקומות האלו ניתן למצוא קמינים עץ שמעניקים להם אווירה רומנטית, ביתית ומחבקת שאי אפשר להתעלם ממנה. את האווירה הזו, החלו רבים לאמץ אליהם הביתה ולו רק כדי להרגיש בחופשה, בכל ימי החורף הקרים.

כך תבחרו קמינים עץ שיתאימו לכם

לא מדובר ברכישה של תנור רגיל בחנות החשמל. בבחירת קמינים עץ יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים:

גודל החלל הרצוי

חשוב מאוד להתאים את הקמין לגודל החלל הייעודי. המטרה היא לא ליצור סאונה, אלא פינה חמה ונעימה שתשפיע במעט על החלל כולו, אך תתרכז בעיקר בנקודה בה הקמין מוצב.

תפוקת החום

באופן טבעי, ככל שהחלל הייעודי יהיה גדול יותר כך הקמין יהיה חייב להיות בעל תפוקת חום גבוהה יותר. הסיבה לכך היא שקמין בעל תפוקה גבוהה מידי בחלל קטן מידי, ייצור לכם גלי חום גבוהים מידי שיגרמו לכם לאי נוחות. מצד שני, קמין קטן מידי בחלל גדול מידי פשוט לא יעשה כל שינוי.

סוג הקמין

יש שני סוגי קמיני עץ; האחד עומד והשני מובנה בתוך הקיר. בדרך כלל כשמדובר בבית או דירה שנמצאים בשלבי בנייה, קל יותר לשלב בהם קמין מובנה כחלק מתכניות הבנייה, וכך לנצל פחות מנפח החלל או להקדיש אותו לאלמנטים אחרים כגון פינת קריאה ומנוחה בקרבת הקמין. אם מדובר בבית בנוי, להוסיף קמין מובנה יהיה מסובך מאוד ותלוי בהרבה מאוד פרמטרים, כך שהבחירה הנכונה והנוחה יותר היא להתקין קמין עומד.

עיצוב

מלבד היותו אלמנט יעיל ובעל חשיבות בימי החורף הקרים, הקמין נחשב גם כפריט עיצובי לכל דבר. הוא יכול בקלות להפוך את האווירה בחלל; לכפרית, למודרנית יותר, אולי אפילו לשלב ביניהן וליצור קו ייחודי ומעניין. חשבו על הקו העיצובי הקיים בחלל הייעודי והתאימו לו את עיצוב את הקמין.

ארץ הייצור

קמינים עץ ניתן לרכוש בייצור אירופאי או כחול לבן, ואפילו ייבוא מאסיה. ההמלצה היא להתייעץ עם בית העסק ממנו אתם מתכוונים לרכוש, בכדי להתאים לכם את הדגם הטוב ביותר בהתבסס על הצרכים והדרישות שלכם, ותנאי החלל כמובן.
יש גם אופציות אחרות

ובכן, לא כולם מעוניינים להתעסק עם קמינים עץ והיו מעדיפים אופציה קלה יותר לתפעול. לדוגמה, קמין גז שהוא עצמו אינו יורד ברמתו מקמיני העץ, יש שיאמרו שהוא אפילו מתעלה עליהם. בסופו של דבר, הכול תלוי בכם ובההעדפות שלכם – האם מתחשק לכם להרגיש בחו"ל ולעבוד עם עץ, או שמא תעדיפו להסתפק בלחיצת כפתור בכדי לקבל את מנת החימום היומית שלכם? לאחר שתענו על שאלות אלו, יהיה לכם קל הרבה יותר לבחור.

מעוניינים לפרסם בפואנטה?

השאירו פרטים וקבלו דרך קיצור ללקוחות שלכם!

    1
    נגישות