שמפו הד אנד שולדרס החדש לנשים הפך במהירות לפופולרי. בניו פארם מחירו 30 שקל. נחשו כמה ברמי לוי

שמפו הד אנד שולדרס החדש לנשים הפך במהירות לפופולרי. בניו פארם מחירו 30 שקל. נחשו כמה ברמי לוי

רשתות הפארם זיהו את שמפו הד אנד שולדרס החדש לנשים כמוצר אטרקטיבי, ולכן משתלם בהרבה לרכוש אותו ברשתות השיווק  

בשבועות האחרונים עלה לשיח הציבורי נושא המחירים של מוצרי הפארם בישראל. מי שאחראי על כך, בין היתר, הן רשתות הפארם עצמן – ניו פארם וסופר-פארם, אלא שלצרכנים הישראלים יש חלופות זולות יותר: רשתות השיווק ואתרי אינטרנט. תוספי תזונה וגם מוצרי פארם רבים, החל משמפו ועד תחליף חלב לתינוקות, נמכרים ברשתות הפארם במחירים גבוהים מאלה של אתרי האינטרנט ורשתות השיווק, במיוחד כשמדובר ברשתות זולות כמו רמי לוי.

רק לאחרונה פרסמתי השוואה שהתמקדה בתוספי תזונה, והנה דוגמה בולטת במיוחד שצדה את עיני בשבוע האחרון.

קשה שלא להבחין בשמפו הד אנד שולדרס (Head&Shoulders) שהושק לאחרונה על-ידי פרוקטר אנד גמבל.

הד אנד שולדרס הוא מותג ידוע ומאוד פופולרי בעולם ובארץ, בזכות הפתרון שהוא מספק לסובלים מקשקשים, בלי התערבות תרופתית ובלי רופאי עור. למותג יש קהל נאמן, אך לאור המיתוג של החברה לאורך השנים, רבים מהלקוחות הם גברים.

כעת, ולאחר שבחברה הבינו שיש לא מעט נשים שסובלות מקשקשים אך אינן רוכשות הד אנד שולדרס בשל התדמית הגברית שלו, הושקה סדרה חדשה: הד אנד שולדרס לנשים, שלמעשה מציעה לצרכניות שמפו קוסמטי.

"מדובר בפורמולה המתקדמת ביותר שייצרנו עד היום, בזכות חומרי ניקוי עדינים מאפשרים לחלקיקי האבץ שהוקטנו פי 8 בנוסחה החדשה", אומרים בחברה. בשלב הראשון, הסדרה לנשים כוללת שלוש גרסאות בשני גדלים – 500 ו-600 מ"ל: שמפו+מרכך רך כמשי; שמפו עמידות השיער לאישה ושמפו לשיער עבה וחזק.

השוואת מחירים של שמפו הד אנד שולדרס לנשים, שביצעתי בימים האחרונים, מדגימה מצוין באיזו קלות מתמחרות רשתות הפארם מוצרים שונים במחירים גבוהים לאין שיעור לעומת רשתות השיווק. זה נכון במיוחד כאשר מדובר במותג מבוקש, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בקטגוריה שבה הלקוח שבוי או תלוי במוצר.

כך, את שמפו הד אנד שולדרס לנשים בגודל 600 מ"ל, מצאתי בניו פארם ב-30 שקל ובסופר פארם ב-28 שקל, ואילו ברמי לוי הוא נמכר בגודל של 500 מ"ל בכ-15 שקל במסגרת מבצע עד סוף יולי, ובכ-19 שקל שלא במבצע. גם ברשת ויקטורי המוצר הזה נמכר כעת בכ-15 שקל (במקום ב-20).

במילים אחרות, בכל פעם שאתם רוכשים שמפו אחד של 600 מ"ל בניו פארם, אתם יכולים לקנות שניים בגודל 500 מ"ל ברשת ויקטורי או ברמי לוי.

למעשה, מה שבולט הוא שבשתי רשתות הפארם מזהים את שמפו אנד שולדרס לנשים כמוצר שיזכה לביקוש גבוה, הן בזכות הקמפיין הפרסומי והן בזכות הפתרון הנקודתי שהוא מספק לנשים, ולכן מתמחרים אותו במחיר גבוה מאוד ביחס לתכשירים אחרים על המדף.

חשוב שצרכנים – או במקרה הזה צרכניות – ינהגו בתבונה. השוואה פשוטה תגלה להם שאפשר ליהנות מהמוצר הזה במחיר סביר, ומי שבאמת נאמן לשמפו הזה ותלוי בו, כדאי שיהיה עירני לפערי המחירים.

כמה עולה שמפו הד אנד שולדרס לנשים בנקודות מכירה שונות?

ניו פארם סופר-פארם שופרסל דיל מגה יוחננוף יינות ביתן ויקטורי רמי לוי
 מחיר 30 28 20 (במבצע. מחיר מלא: 24) 19 18 16 15 (במבצע. מחיר מלא: 20) 15 (במבצע. מחיר מלא: 19)
 כמות 600 מ"ל 600 מ"ל 600 מ"ל 500 מ"ל 500 מ"ל 500 מ"ל 500 מ"ל 500 מ"ל

הד אנד שולדרס.jpg 1שמפו הד אנד שולדרס לנשים בסופר פארם: כ-28 שקל ל-600 מ"ל

הד אנד שולדרס.jpg 2שמפו הד אנד שולדרס לנשים ברשת יינות ביתן: כ-16 שקל ל-500 מ"ל

הד אנד שולדרס.jpg 3שמפו הד אנד שולדרס לנשים ברשת יוחננוף: כ-18 שקל ל-500 מ"ל

חשוב לדעת שממש לאחרונה, כפי שפרסמתי כאן, עלו מחירי סופר-פארם לאינטרנט וניתן להשוותם בכל הסניפים בכל הארץ, גם לעומת רשתות השיווק. פרטים אפשר לקרוא כאן.

קראו עוד  באתר פואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות