עדשות או משקפיים, במה לבחור? - פואנטה

עדשות או משקפיים, במה לבחור?

עדשות מגע חודשיות או יומיות הן כמובן הפתרון האידאלי עבור מי שמעדיף שלא להסתובב עם משקפיים, אבל מצד שני, משקפי ראייה הפכו ממש לפריט אופנתי

(תוכן מקודם)

מי שחובש משקפיים מגיל צעיר יודע שהם עברו מהפך… בעבר לא ממש היה מדובר בפריט אופנתי, ואילו בשנים האחרונות מדובר באביזר אופנתי ופופולרי במיוחד, בין היתר בשל מגוון מסגרות המגיעות בשלל עיצובים וצבעים. על מדפי רשתות האופטיקה מוצגים למכירה אינספור דגמי משקפיים אופנתיים, אשר יכולים לשנות לחלוטין את המראה החיצוני, ולהפוך אותו למעודכן, צבעוני ונעים.

ובכל זאת, יש אנשים שדווקא לא ממש אוהבים את העובדה שהם זקוקים למשקפיים, ומתלבטים בין משקפי ראייה לבין עדשות מגע.

אז במה כדאי לבחור?

ראשית, יש להבין מהן עדשות מגע, ומה ההבדל בין עדשות מגע חודשיות לבין עדשות יומיות:

עדשות מגע הן פריט קטן, רך ודק במיוחד, אשר נועד להנחה על גבי קרנית העין. הן מחליפות את משקפי הראייה ומאפשרות למי שמרכיב אותן לשמור על מראה טבעי ומשוחרר. העדשה מיועדת כמובן עבור תיקון הראייה. בחירה בעדשה מתאימה תאפשר ראייה חדה ממש כמו זאת שמתאפשרת בעת הרכבת משקפיים. עדשות יומיות הינן לשימוש חד פעמי בעוד שעדשות מגע חודשיות ניתנות לשימוש חוזר.

כאשר בוחרים בעדשות מגע אפשר ליהנות מכמה יתרונות, כמו:

  • תיקון ראייה ללא צורך במשקפיים – היכולת לראות טוב בלי משקפיים היא יכולת מדהימה, לכן רבים בוחרים בשימוש בעדשות מגע יומיות או חודשיות.
  • היעדר משקל – בזמן שמשקפיים עלולים להיות כבדים על האף, עדשות מאפשרות ראייה חדה ללא שום אלמנט אשר מונח בכבדות על הפנים.
  • מראה טבעי – בכל שעות היום, ובמיוחד בבילוי בערב, עדשות מאפשרות לתקן את ליקוי הראייה מבלי שאיש יודע שהן שם בכלל.
  • נוחות בעת פעילות גופנית – עדשות מגע חודשיות (ועדשות בכלל) מתאימות גם עבור מי שיוצא לפעילות גופנית מתונה, וזאת ללא פחד שייגרם נזק למשקפיים.

ומה לגבי בחירה במשקפי ראייה?

גם לבחירה במשקפי ראיה יש יתרונות, מעבר לעובדה שמדובר באמירה אופנתית שמתאפשרת בזכות דגמים בעלי מראה ייחודי, צעיר ושובה לב.

כאשר בוחרים דווקא במשקפיים לשיפור הראייה אפשר ליהנות מיתרונות כמו:

  • חיסכון בעלויות – בזמן שבוחרים במשקפיים, נהנים מפריט אחד אשר מחזיק מעמד לאורך זמן, ללא צורך ברכישה חודשית של עדשות מגע.
  • שימוש ללא הגבלה – בניגוד לעדשות, שאי אפשר להרכיב כל היום משום שהעין זקוקה למנוחה, משקפיים אפשר להרכיב כל הזמן.
  • מראה מקצועי – משקפיים משווים נופך "אינטליגנטי" יותר, ויש מי שבפגישות עבודה מעדיף את המראה המתוחכם.
  • טרנדיות – כפי שהזכרנו, משקפיים מיוצרות במגוון דגמים. בחירת הדגם הנכון תסייע להשיג מראה אופנתי ונועז. אפשר לבחור מסגרות בגוונים לוהטים כמו: אדום, מנומר, צהוב ביצה, כתום, ירוק, כסף או זהב.

אז במה בוחרים?

על פי המקצוענים בתחום האופטיקה, מי שאובחן כבעל ליקוי ראייה לא צריך באמת לבחור. בשל מחירים נוחים שמציעות רשתות האופטיקה, כמעט כל אחד ואחת יכולים לרכוש עדשות מגע חודשיות או עדשות יומיות, לצד רכישת זוג משקפי ראייה איכותי. ניתן לבחור בכל פעם עם שני הפריטים ואפילו לצאת מהבית עם העדשות ועם המשקפיים, ולהחליפם ביניהם בקלות בעת הצורך.
מאמרים אחרונים
1
נגישות