הביצה שהתחפשה: כמיליון ביצים מוברחות נתפסו מאז תחילת השנה

הביצה שהתחפשה: כמיליון ביצים מוברחות נתפסו מאז תחילת השנה

רק השבוע נתפסו פעמיים כמויות ענק של ביצים כאלה. כמה ביצים לא נתפסו?

תופעת הביצים המוברחות והלא מפוקחות ממשיכה במלוא העוצמה, כאשר רק השבוע נתפסו פעמיים כמויות ענק של ביצים כאלה. לא מדובר בביצים שנמכרות במחשכים, אלא בכאלה שיש סיכוי סביר שיגיעו לבתי הצרכנים. כך למשל נתפסו למעלה מ-5,000 ביצים בשני דוכנים בשוק מחנה יהודה. הסכנה בביצים כאלה היא שהן לא נתונות לפיקוח וטרינרי. ככל הנראה, הן הוברחו מהרשות הפלסטינית ומהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור – מעבר לעובדה שהן פוגעות בפרנסתם של המגדלים הפועלים כחוק. שני הדוכנים שבהן נתפסו הביצים שייכים לאותו חשוד. התפיסה בוצעה בפעילות של ענף הלול, אשר פועל כל הזמן בשווקים הפתוחים ובמחנה יהודה בפרט.

בתחילת השבוע נתפסו כ-14,000 ביצים מוברחות במחסן בית בטמרה בפעילות משותפת של המועצה לענף הלול ומשטרת ישראל. במקרה הזה החשוד נעצר זו הפעם השנייה, לאחר שרק בחודש יוני האחרון נתפסו בביתו כ-40,000 ביצים מוברחות.
גם במקרה הזה מדובר כנראה בביצים שמקורן ברשות הפלסטינית. הן הוחזקו במחסן בביתו של החשוד, בתנאים שבמשרד הבריאות הגדירו כ"מחפירים" וללא קירור.

eggs2
לפני חודשיים וחצי נתפסו בחניון תת-קרקעי באשדוד כ-18,000 ביצים לא מפוקחות. אותן ביצים נשאו חותמת מזויפת של משווק מורשה, כך שלצרכנים כנראה לא היה שום סיכוי לדעת שהן מזויפות גם אם היו חושבים לבדוק זאת.

גם במקרה הזה החשד הוא שמקורן ברשות הפלסטינית. כאשר למחסן הגיע סוחר שהחל להעמיס את תבניות הביצים לרכבו, פשטו מפקחי המועצה לענף הלול על המחסן ותפסו 592 תבניות ביצים.

מאז תחילת השנה נתפסו כמיליון ביצים מוברחות – והחשש הוא שיש ביצים שלא נתפסו ומסתובבות בשווקים.

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות