EcoVacs Ozmo 610 – שואב אבק רובוטי שגם שוטף

EcoVacs Ozmo 610 – שואב אבק רובוטי שגם שוטף

שואב אבק רובוטי שגם שוטף הוא פתרון מצוין לניקוי הבית ללא מאמץ. האם אפשר לזרוק את הדלי והסמרטוט?

מאת: צחי הופמן

חברת EcoVacs הולכת וצוברת קהל לקוחות בישראל. השואב הרובוטי שלה Deebot Ozmo 610 בולט בקטגוריה, משום שהוא גם שואב וגם מבצע ניגוב רטוב.

הפעלה

לצורך ההפעלה והכיבוי קיים כפתור אחד, וזה הכפתור היחיד בשואב. כל שאר התפעול מתבצע דרך האפליקציה או דרך שלט פיזי.

ה-Ozmo 610 לא כולל קירות וירטואליים – וזה קצת חסר. 

שאיבה ושטיפה

בניגוד לשואבים רובוטיים שמציעים אפשרות של ניגוב רטוב לאחר שאיבה, דגם Deebot Ozmo 610 עושה את הפעולות האלו בו-זמנית (כלומר, אין צורך להפעיל את הרובוט קודם כל על אופציית שאיבת אבק, להמתין לסיום העבודה ורק לאחר מכן להתחיל בניגוב הרטוב).

בחלקו האחורי של השואב יש מיכל מים גדול יחסית, ובחלק התחתון ממוקם מגש ושרוול של מטלית ניקוי. את השרוול והמגש ניתן לפרק וכך להשתמש רק ביכולת השאיבה ללא השטיפה.

אפשר להגדיר את כמות המים שהרובוט ישפוך על הרצפה באמצעות האפליקציה.

DEEBOT OZMO 610 4 111שואב רובוטי שוטף של אקווקס – DEEBOT OZMO 610 4

ישנן 3 רמות, כאשר לפחות ברמה הבינונית והגבוהה, כמות המים שהוא מוציא על הרצפה מכובדת מאוד ולא מאפשרת להסתובב בחדר עד שזו מתייבשת.

האם אתם יכולים לזרוק את הדלי והסמרטוט?

התשובה היא לא.

רמת הניגוב הרטובה טובה אך זה אינו תחליף לספונג'ה, אלא משהו שעוזר להוציא את שאריות האבק שעדיין נשארות דבוקות לרצפה ולהבריק קצת יותר את המרצפות.

מכיוון שה-Ozmo 610 מבצע את הפעולה הזו בו-זמנית, לא הרגשתי שמדובר בטרטור גדול מדי. פרט אולי לצורך לזכור להוציא את המטלית הרב פעמית ולשטוף אותה (הערכה כוללת 2 מטליות).

לגבי השאיבה, המברשת המרכזית האוספת את הלכלוך עשויה משיערות בד, שאותן צריך להוציא לאחר מכן בכוח עם מספריים.

ניתן לשלב גם מתקן הכלול בערכה, בו היניקה מתבצעת בצורה ישירה.

בנוסף, בחלקו הקדמי של הרובוט יש 2 מברשות צד, האוספות את הלכלוך מהצדדים.

מיכל האבק דומה בגודלו למיכל של שואבים רובוטיים אחרים. בבית של משפחה בת 4 נפשות עם ילדים קטנים, הריקון התבצע פען בשבוע. בניגוד לדגמים אחרים, מיכל האבק ממוקם בחלק העליון, כך שקל לפתוח אותו והאבק לא מתפזר.

רעש 

הרעש שמוציא הרובוט אקוטי מאוד לשימוש היומיומי.

מבצעים שווים על שואבי אבק:

ה-Ozmo 610 מפתיע לטובה. ברמת השאיבה הרגילה שלו, הרעש לא מפריע יותר מדי. בכל מקרה, ניתן להגביר את עוצמת השאיבה ואז גם הרעש חזק יותר, אבל השאיבה הרגילה טובה מאוד ובבדיקה לא התעורר צורך כזה.

אפליקציה

ה-Ozmo 610 כולל תקשורת WiFi, כאשר הדבר מאפשר שליטה ברובוט דרך האפליקציה במקום השלט רחוק הרגיל המצורף לערכה.

לאחר חיבור ראשוני של הרובוט לרשת בבית, אין צורך לבצע את התהליך הזה שוב, כי האפליקציה תזכור את הרובוט שלכם (בניגוד לאפליקציית איי-רובוט, שבה בכל פעם שעוברים סמארטפון, יש לבצע שוב את כל תהליך החיבור).

האפליקציה פועלת בעברית, אבל היא עדיין צריכה פה ושם תיקונים. למשל, כתוב בסטטוס "נקה" במקום "מנקה".

האפליקציה מראה את מצב הסוללה, מאפשרת שליטה ידנית במיקום הרובוט, הגדרת תוכניות ושליטה במצבי עוצמת שאיבת האבק וטפטוף המים.

בשורה התחתונה: שווה לקנות שואב רובוטי שגם שוטף של אקו-ווקס?

דגם EcoVacs Ozmo 610 מצליח לשלב בצורה טובה ניגוב רטוב ושאיבת אבק, וכולל תפעול דרך אפליקציה. השאיבה יחסית שקטה אבל טובה, והיכולת גם לנגב את הרצפה הופכת אותו למתחרה משמעותי בשוק הרובוטים לניקיון הבית.

מחיר EcoVacs Ozmo 610

2,700 שקל (יבואן אלקטרו גל).

הסקירה פורסמה לראשונה בבלוג הגאדג'טים The Gadget Reviews של צחי הופמן

קראו עוד סקירות:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
תגובות: 0

נגישות