חצבת בתל אביב, חזרת בתיכון במכבים-רעות, קדחת מערב הנילוס בערבה - פואנטה

חצבת בתל אביב, חזרת בתיכון במכבים-רעות, קדחת מערב הנילוס בערבה

הנגיפים והמחלות מתקיפים מכל עבר… תיכוניסטים חלו בחזרת, מבקרי פסטיבל דוק-אביב נחשפו לחצבת ויתושים בערבה עלולים להדביק בני אדם בקדחת מערב הנילוס

חצבת

חצבת, חזרת קדחת הנילוס… בימים האחרונים מדווחים משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה על כל המחלות הללו. להלן הפרטים:

חשיפה לחצבת בתל אביב

  • ביום שישי,24/05/2019, בין השעות 14:00 – 11:00 בלובי ומשרדי סינמטק תל אביב
  • ביום שישי,24/05/2019, בין השעות 19:30 – 14:30 בלובי מלון סינמה ברחוב זמנהוף 1, תל אביב
  • ביום שישי,24/05/2019, בין השעות 21:00 – 17:30 מסעדת "דלידה", רחוב זבולון 7, תל אביב
  • ביום שישי,24/05/2019, בין השעות 00:00 – 19:30 סינמטק תל אביב, פסטיבל דוק אביב
  • ביום שבת,25/05/2019, בין השעות 23:00 – 18:00 סינמטק ת"א, לובי ואולם מספר 1, מסעדת ג'ויה שבמתחם הסינמטק

המבקרים ששהו במקומות סביב השעות שפורטו אשר נולדו משנת 1957 ואילך ואינם מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת מתבקשים לפנות בהקדם ובתוך 6 ימים מהחשיפה ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם או למוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון.

משרד הבריאות מבקש מהמבקרים ששהו במקומות הנ"ל, וסובלים מחום ואחד או יותר מסימנים הבאים: שיעול, נזלת, דלקת עיניים, פריחה, להימנע מלהגיע למקומות ציבוריים (עבודה, בתי תפילה, קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית), לאירועים רבי משתתפים או לכל מסגרת ציבורית נוספת, על מנת למנוע הדבקה של סביבתם.


מי שסובל מתסמינים ונזקק לבדיקה רפואית, נא לפנות למרפאה או לכל מוסד רפואי אחר בתיאום מראש או לחילופין, להודיע מידית לצוות בהגעה למוסד הרפואי. יש לציין כי הופעת הסימנים היא תוך 21 ימים מיום החשיפה.

​חזרת בתיכון במודיעין-מכבים-רעות

מספר תלמידי תיכון מור, המשרת בעיקר את תושבי מכבי-רעות, חלו בחזרת. בעקבות התחלואה, משרד הבריאות ממליץ על קבלת מנת חיסון נגד חזרת בתרכיב משולב נגד חצבת, חזרת, אדמת ואבעבועות רוח (MMRV).

מתן החיסונים מתחיל מחר, 29.5.2019, בבית הספר לתלמידי כתות י״א, י״ב ולצוות המורים. החיסונים ימשכו בהתאם לצורך.

יתושים נגועים בנגיף קחת מערב הנילוס בערבה

המשרד להגנת הסביבה עדכן כי יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס התגלו במושב עידן שבערבה, וזאת במסגרת בדיקות שגרתיות שבוצעו בשיתוף משרד הבריאות. המערך הבין-משרדי לאיתור נגיף קדחת הנילוס המערבי מבצע ניטור של הנגיף ביתושים. איסוף היתושים בשדה מתבצע על ידי המשרד להגנת הסביבה, זיהוי היתושים ובדיקות הנגיף מתבצעות במעבדות משרד הבריאות.

במשרד מזכירים כי בעקבות החורף הגשום קיימים בכל רחבי הארץ מים עומדים, וקיים חשש להתפתחות נרחבת של אוכלוסיות יתושים. על-מנת למנוע השנה תחלואה גבוהה בקדחת מערב הנילוס ומטרדי יתושים, על כל הרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ להגביר פעולותיהן להפחתת מפגעי היתושים על-ידי הרחבת פעולות הפיקוח וההדברה של היתושים שבשטחן.

אלון זס"ק, סמנכ"ל בכיר למשאבי טבע במשרד להגנת הסביבה, קורא לרשויות להגביר מאמצים למיגור המפגעים, ולצד זאת מציין כי אף הציבור יכול לפעול להפחתת כמות היתושים באמצעים פשוטים, בהם: ייבוש מקורות מים בחצרות, בגגות ובמקלטים, לצד הודעה לרשות המקומית על כל מפגע יתושים בשטח הציבורי. בנוסף, מומלץ להתגונן מעקיצות יתושים על-ידי התקנת רשתות בחלונות הבית ומריחת תכשירים דוחי יתושים – בכל עת שנמצאים באזור נגוע ביתושים.

תחלואה בקדחת מערב הנילוס נגרמת על ידי נגיף המצוי בעיקר בעופות, ומועבר לאדם באמצעות עקיצת יתושים. במקרים בהם מתפתחת מחלה היא קלה ומתבטאת בחום ובכאבי ראש ושרירים. בחלק קטן מהחולים, המחלה עלולה להסתבך ולגרום לדלקת מוח ואף למוות. מכיוון שלא קיים חיסון לבני אדם, מניעת מפגעי יתושים היא הדרך העיקרית לשבור את מעגל העברת המחלה לאדם.

 דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות