הדקה ה-90: שנת 2017 הייתה השנה של בוקרשט. מה הצפי ל-2018?

הדקה ה-90: שנת 2017 הייתה השנה של בוקרשט. מה הצפי ל-2018?

לכמה זמן טסנו בממוצע, ואיפה אנחנו נופשים כשאנחנו בארץ? 

צילום: אתר Pixabay
לאן טסנו ב-2017 ולאן נטוס ב-2018? ראיון בתוכנית "העולם הבוקר"

קבוצת הדקה ה-90, שמשווקת טיסות וחופשות בארץ ובחו"ל, פרסמה לאחרונה סיכום של 2017 המתבסס על כלל הזמנות החופשה שביצעו באמצעותה הישראלים.

הנתונים מעניינים, ומלמדים על העדפות החופשה שלנו.

כך למשל, בקרב לקוחות הקבוצה, 66% הזמינו חופשה בחו"ל ו-34% הזמינו חופשה בארץ, כאשר חופשה ממוצעת בחו"ל נמשכה עד 5 ימים. 22% מהטסים, יצאו מהארץ ליותר משבוע.

אז מה היו עשרת היעדים הפופולריים מבחינת הישראלים שטסו לחו"ל דרך הדקה ה-90?

את עשרת המקומות הראשונים ברשימת ההזמנות תופסים יעדים באירופה, כאשר היעד המועדף היה בוקרשט – מה שעולה בקנה אחד עם הנתון שעיקר ההזמנות היה לחופשות של עד חמישה ימים.

אחר כך בדירוג מגיעות אמסטרדם ופראג עם 12.5% כל אחת, ואחר כך ברצלונה – אליה טסו וכמעט 11% מהנופשים. לכרתים טסו 9.5%, לבודפשט 8.6% ולברלין ורודוס כ-8% כל אחת. את העשירייה סוגרות רומא (7%) ולרנקה (6.5%).

ב-2018 הצפי הוא לשינויים קלים. על-פי נתוני החיפושים וההזמנות באתר, ניתן להבין אילו יעדים מסתמנים כפופולאריים ביותר בשנה החדשה, כאשר היעד המבוקש ביותר הן מבחינת חיפושים והן מבחינת הזמנות הוא אמסטרדם.

מתוך 10 היעדים שהישראלים הזמינו אליהם טיסות ל-2018, למעלה מ-20% הם לאמסטרדם. אחריה רומא, בודפשט, ברלין, בוקרסט ולונדון.

daka data

בארץ: אילת בראש. איפה ירושלים?

אילת כמובן היא שמככבת בראש ההזמנות של התיירים הישראלים בתוך הארץ, כאשר יותר משליש מהנופשים הזמינו שם חופשה.

ים המלח ותל אביב מדורגים אחריה עם כמחצית ממספר הנופשים (17% כל אחד), ואחר כך טבריה וירושלים (7% כל אחת). בהמשך מדורגות נתניה, הרצליה וחיפה.

קראו עוד כתבות מעניינות באתר פואנטה:

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות