אוכל מוכן לפסח: פתרון נוח לארוחת החג - פואנטה

אוכל מוכן לפסח

הזמנת אוכל מוכן לפסח, ולמעשה לאורך השנה כולה, היא פתרון נוח שיותר ויותר ישראלים מאמצים. החל ממגוון שייתן ביטוי גם להעדפות הילדים ועד מנות כשרות או צמחוניות – הנה כמה דגשים שכדאי לשים אליהם לב בעת הזמנת אוכל מבושל

אוכל מוכן לפסח

(תוכן מקודם)

אורח החיים העמוס והתזזיתי מקשה על לא מעט אנשים לפנות זמן ופנאי לעסוק בפעולות יומיומיות בסיסיות, דוגמת בישול אוכל איכותי ומזין לעצמם ולמשפחתם. רבים גם אינם אוהבים במיוחד לבשל (גם זה מותר…), וגם להם משותף הצורך באוכל חם, טעים, מזין ואיכותי, הן ביומיום והן עבור אירועים מיוחדים. ארוחות חג, דוגמת ארוחת ערב פסח הבאה עלינו לטובה, מציבות את הקושי שבהכנת אוכל רב, והזמנת אוכל הופכת להיות אופציה אטרקטיבית ומתבקשת. כיצד והיכן ניתן ורצוי להזמין אוכל איכותי לפסח, כמו גם הזמנת אוכל טרי בימי חול וללא קשר לחגים או מועדים חגיגיים?

הזמנת אוכל איכותי וביתי – מה חשוב לבדוק?

מקומות רבים ושונים מציעים לנו להזמין מהם מזון, אך כמובן שלא כל מקום מציע את אותו הדבר, לא כל מי שמוכר מזון עומד בסטנדרטים שלנו וכו'. כאשר מדובר בהזמנת אוכל מוכן לפסח, חשוב שבעתיים לוודא בדיוק איזה סוג של מזון אנחנו רוכשים וממי. אחרי הכל, אם ארוחת החג עצמה תלויה במזון שאנחנו רוכשים, כמו גם ימי החג שלאחר מכן, כדאי שאותו מזון יהיה איכותי, טרי וטעים.

מנות צמחוניות וטבעוניות

אחת הנקודות המרכזיות והחשובות ביותר לבדיקה הן מנות צמחוניות או טבעוניות – מנות אשר אינם מכילות רכיבים מן החי. זאת על מנת שגם לצמחונים ולטבעונים שבמשפחה ובין האורחים לחג יהיה מה לאכול. מקום אשר מציע מגוון מנות אך אף לא מנה עיקרית צמחונית/טבעונית אחת, אמור לעורר את חשדכם. אם הוא איכותי ומקצועי כמו שהוא בטח טוען להיות, מדוע אין הוא מציע גם אופציות צמחוניות/טבעוניות? בישראל של שנת 2019 אין לכך כל סיבה…מנות כשרות

נקודה חשובה נוספת היא כשרות – לא כל בתי העסק לממכר מזון בישראל כשרים (למרות שרובם כן), וחשוב בכל מקרה לוודא זאת בטרם מבצעים הזמנת אוכל מוכן לחג. במידה שמדובר במשפחה דתית או שחלק מהאורחים מקפידים במיוחד, כדאי לברר באיזה סוג של כשרות מדובר, והאם זה עומד בסטנדרטים של כלל האורחים הצפויים לאכלס את שולחן החג.

מגוון רחב

גם למגוון המוצע כדאי לתת את הדעת. מבין כמה מנות שונות מוצעת לכם בחירה? אמנם, לארוחות חג לרוב תפריט יחסית קבוע, אך גם בתוך ארוחה זו יש תמיד מקום לגיוון ושינוי. מגוון רחב יותר של מנות, הן מנות עיקריות והן תוספות, יהפכו את הארוחה למזמינה, מעניינת וטעימה יותר עבור כלל האורחים, ובכללם גם לילדים.

מנות שילדים אוהבים

כאן ניתן להזכיר נקודה מרכזית נוספת, והיא כמובן הילדים – על מנת לוודא שגם הילדים נהנים מארוחת החג ומהאוכל שיש בבית בימי החג עצמו, כדאי לתת את הדעת מראש לסוגיה זו, ובעת ביצוע הזמנת אוכל לחג לוודא כי מזמינים לפחות כמה דברים שגם הילדים יאהבו. זה כמובן תלוי בילד/ה הספציפיים ובטעמים שלהם, אך על פי רוב ישנם כמה מאכלים בסיסיים וקבועים שמרבית הילדים אוהבים. אם כבר מזמינים אוכל מוכן מבחוץ – למה לא להזמין מגוון אשר יכלול גם מספיק מנות אשר ימצאו חן בעיני הילדים…

לסיכום, מעט תשומת לב והקפדה על פרטים ונקודות חשובות בעת ביצוע הזמנת אוכל מוכן לפסח, יכולה להפוך את ארוחת החג (כמו גם את ימי החג עצמם) לטעימה ומהנה הרבה יותר עבור כולם.

חג שמח!


תגובות: 0

נגישות