טיפים לקניית מזרון חדש - החל מחומר הגלם ועד דרגת הקושי

מה צריך לדעת לפני קניית מזרון חדש?

יש מגוון רחב של דגמי מזרנים והבחירה שלהם מחייבת התייחסות לפרמטרים כמו הרכב חומר הגלם העיקרי, סוג התמיכה האורטופדית, רמת הבלאי, סוג הטכנולוגיה וכמובן המחיר. בנוסף, כדאי להתאים את המזרון לתנוחת השינה באופן אישי וספציפי. כך תעשו זאת בצורה נכונה

טיפים לבחירת מזרון

תוכן מקודם

איכות המזרן משפיע על איכות השינה ולכן גם על איכות החיים. מזרן איכותי מקצר את משך הזמן הנדרש להירדמות ומונע הפרעות שינה לא רצויות במהלך הלילה. למזרן יש גם תפקיד חשוב במניעת דום לב בשינה, בהענקת תמיכה אורטופדית לעמוד השדרה ולחגורת הכתפיים ובמניעת היווצרות לחות, עובש וריחות לא נעימים.

פרמטרים להשוואה בין סוגי מזרנים

יש כמה דברים שצריך לדעת לפני שקונים מזרן חדש. ראשית, חשוב לבדוק את הרכב חומר הגלם העיקרי ואת היתרונות והחסרונות של החומרים השונים. מזרני קפיצים למשל מיוצרים מחוטי מתכת ורצועות תמיכה ייעודיות, מזרני לטקס מחומרים אורגניים ומזרני ויסקו מפוליאוריתן.

בנוסף, כדאי להשוות בין מזרנים לפי התמיכה האורטופדית: מזרני קפיצים מעניקים תמיכה מרחבית חלקית בלבד, לעומת מזרני לטקס שמבטיחים תמיכה נקודתית טובה מאוד ומזרני ויסקו שמתאפיינים בהתאמת התמיכה על פי קימורי הגוף של כל משתמש.

מי שרוצה להיכנס לעובי הקורה יכול להשוות בין סוגי מזרנים חדשים גם לפי רמת הבלאי וסוג הטכנולוגיה. מזרני קפיצים מזוהים עם בלאי מהיר לעומת מזרני לטקס או ויסקו, מה גם שהטכנולוגיה שלהם מיושנת בהשוואה לשאר הדגמים. מצד שני, מזרני לטקס וויסקו עולים הרבה יותר ממזרני קפיצים ועשויים לגרום לחריגה מתוך מסגרת התקציב המתוכננת.

כך תדעו איזה מזרן מתאים לכם באופן אישי

הדרך הפשוטה ביותר להשוות בין מזרנים היא לפי דרגת הקושי. מזרן אופטימאלי אמור להעניק תמיכה נחוצה לגוף, אך לא להוביל לנוקשות בשרירים.

מלבד המפרט הטכני שבעזרתו ניתן לבצע השוואה בין סוגי מזרנים, יש חשיבות גדולה להתאמה שלהם לצרכים הספציפיים שלכם. מזרני לטקס מומלצים למי שאוהב לישון על משטח קשה והם מתאימים גם לאנשים שסובלים מכאבי גב. דרגת הקושי הגבוהה שלהם מעניקה תמיכה אחידה לכל אורך המזרן והם מיוצרים מחומר אורגני, סטרילי ואנטי בקטיראלי.

לעומת זאת, מזרני ויסקו מתאפיינים בהתנגדות נמוכה המאפשרת מעבר נוזלים תקין ללא הפרעות ולכן עלות הרכישה שלהם גבוהה. מזרני ויסקו מתאימים לאנשים שלוקים בתסמונת העייפות הכרונית ולגברים או נשים עם כאבי שרירים. בדגמים האלה אפשר גם להשיג שכבת ריפוד עליונה עם "זיכרון" שמתאים את עצמו למבנה הגוף ומפחית לחץ המופעל על נקודות מסוימות בגוף.

מזרני קפיצים מומלצים לאנשים בעלי עודף משקל ומבנה גוף גדול. הם מכילים שורות של קפיצים ולא אוגרים חום ולחות. המחיר שלהם הוא כאמור הזול בקטגוריה, ולכן הם גם מתאימים למי שרוכש את המזרן הראשון עבור חדר השינה.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות