בחירת מיטה זוגית - איך עושים את זה?

בחירת מיטה זוגית – איך עושים את זה?

הדרך הנכונה לבחור מיטה זוגית מתחילה בהגדרת צרכים, איסוף מידות ורכישת מזרן. לאחר מכן צריך להחליט על העיצוב הרצוי ולהשוות בין מיטה רגילה ומתכווננת. בנוסף, מומלץ להכיר את המחירים המקובלים כדי לחסוך בהוצאות

צילום: אתר pixabay.com

תוכן פרסומי

אדם ממוצע מבלה שליש מחייו בשינה, כאשר מיטה הזוגית היא בין הגורמים העיקריים שמשפיעים על מערכת היחסים.

השילוב בין שני הנתונים האלה מעלה את קרנה של המיטה הזוגית ומסביר עד כמה חשוב לבחור אותה בצורה נכונה.

הבעיה היא שיש המון סוגים של דגמי מיטות זוגיות וההבדלים ביניהם גדולים מכפי שנהוג לחשוב, בעיקר עבור מי שלא מכיר את התחום.

להלן נתמקד בבחירת מיטה אך נסביר לכם בגדול מה צריך לעשות אם תצטרכו לקנות גם מזרן:

שלב ראשון: מידות ומזרנים

ראשית, כדאי ששני בני הזוג יעברו את התהליך ביחד וימצאו מיטה זוגית שעונה על הצרכים והדרישות שלהם. שנית, יש להבחין בין מזרן לבין מיטה.

אם יש לכם מזרן ואתם צריכים רק מיטה, רצוי שהמידות יתאימו. קחו בחשבון שהגודל הסטנדרטי של מיטה זוגית הוא 140 ס"מ רוחב ו-190 ס"מ אורך, בעוד שמיטות קינג סייז מגיעות לרוחב של 160 ס"מ ולאורך של 220 ס"מ.

בנוסף, אפשר למצוא מיטות לפי מידות בהזמנה אישית. אם אין לכם מזרן או אם הגיע הזמן להחליף אותו, תצטרכו להשקיע בכך מחשבה נפרדת.

המידות של המיטה חייבות כמובן להתאים לגודל החדר. מיטה זוגית ממוקמת באמצע החדר כדי ששני בני הזוג יוכלו לגשת אליה בנוחות, ורצוי לא להצמיד את אחד מצדי המיטה לקיר. יש לבצע מדידות מדויקות, לבדוק את המרחק מהקיר או הארון ואולי לשרטט על דף את החדר לפני שמגיעים לאולם התצוגה.

תוכלו לדעת שהגיע הזמן להחליף את המזרן כאשר הקפיצים יתחילו להינעץ באזורים הרכים של הגוף או כשמגלים שהוא רך מדי ויש לו גושים, בליטות או שקעים.

על קצה המזלג, את המזרן עצמו בוחרים לפי דרגת הקושי, סוג הריפוד של השכבה העליונה וסוג החומרים שמהם הוא מיוצר.

בשולי המזרן שלכם אמורה להיות רצועה של 1 ס"מ שתפורה לאורך הדפנות. זו רצועה שאחראית על חיזוקי הדפנות תפקידה למנוע את שקיעתם בזמן שכיבה או ישיבה על קצה המיטה. תנו עדיפות למזרן עם חיזוקי דפנות, ודאו שיש לו תו תקן ובדקו האם יש במזרן פתחי אוורור שישמרו על איכותו וימנעו היווצרות עובש.

שלב שני: עיצוב ומחירים

עיצוב הוא עניין אישי וקשה להצביע על המראה של המיטה המושלמת.

הכי חשוב שאתם תאהבו את העיצוב של המיטה ותהיו שלמים עם ההחלטה שלכם. עם זאת, בהחלט כדאי להחליט מראש מה המראה שמחפשים במיטה.

אפשר להשוות בין מיטת עץ או ברזל מפורזל, בין מיטה רגילה למיטה מתכווננת חשמלית ובין מיטה עם או בלי ארגז מצעים. בסיס המיטה חייב להיות יציב וחזק ולהגיע עם אחריות ל-5 שנים לפחות.

איכות המיטה נמדדת לפי איכות החומר, הגימור, החוזק ועמידות החומרים ובמיטה מתכווננת תצטרכו לבדוק גם את המנוע. למיטה מתכווננת יש מנגנון חשמלי או מכאני המאפשר הרמה של החלק העליון באמצעות שלט והורדה של החלק התחתון לזוויות שונות עד למצב של ישיבה.

מיטה מתכווננת יקרה יותר מהמיטה הרגילה, אך היא נועדה לספק פתרונות נוחים לקריאה, עבודה או צפייה בטלוויזיה. בנוסף, יש דגמים עם מנגנון עיסוי ואפילו מיטות עם מערכת סטריאו ומסך נשלף.

מיטה ממוצעת ואיכותית תעלה 3,000-5,000 ש"ח, לא כולל מזרן.

הפרמטרים המשפיעים על המחיר הם איכות העץ וככל שהיא מכילה יותר חלקים כך צפוי המחיר לעלות.

רכיבים המייקרים את עלות המיטה הרגילה הם למשל משענת ראש, שידות, ארגז מצעים וכדומה. לשם השוואה, המחיר של מיטה מתכווננת רק מתחיל ב-5,000 ש"ח ועשוי לטפס לעשרות אלפי שקלים.

כאן המחיר הוא פונקציה של מוניטין החברה והמותג, איכות החלקים, הטכנולוגיה ומנגנוני הבטיחות.

לבסוף, תצטרכו לנסות את המיטה בחנות.

מדובר בהוצאה משמעותית וברהיט שמשפיע ישירות על איכות החיים שלכם, אז זה לא הזמן להתבייש: שכבו על המיטה כדי לבדוק האם היא מתאימה לכם מבחינה ארגונומית והתייעצו עם בני הזוג טרם קבלת החלטה סופית.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

תגובות: 0

נגישות