מתכננים עסקים עם חברה אחרת? הנה המידע שאתם חייבים לברר - פואנטה

מתכננים עסקים עם חברה אחרת? הנה המידע שאתם חייבים לברר

אם אתם בעלי עסק ובכוונתכם לעשות עסקה עם חברה אחרת – חשוב לקבל את כל המידע אודותיה מבעוד מועד. כך תעשו זאת

(תוכן פרסומי)

לפני שאתם עושים עסקים בפועל עם חברה אחרת, ובפרט אם מדובר בעסקה גדולה, חשוב להשיג כמה שיותר מידע אודותיה. מדובר במידע עסקי, כלכלי, משפטי ונתונים בסיסיים ומורכבים נוספים. מידע זה ישפוך אור על אותה חברה והיא לא תהיה עוד לוט בערפל עבורכם. כך תוכלו להגן על עצמכם ועל החברה שלכם ולוודא שכדאי לכם לשתף פעולה עם אותה חברה.

מידע בסיסי

לפני התקשרות או שיתוף פעולה מכל סוג עם חברה עסקית אחרת, באמצעות דן אנד ברדסטריט תוכלו להזמין דו"ח רשם מטעם רשם החברות, הכולל מידע בסיסי אך חשוב אודות אותה חברה שנמצאת על הפרק. בתוך מידע זה נכללים נתונים אודות בעלי המניות, מנהלי החברה, שנת הקמת החברה, ההון העצמי שלה, הליכי פירוק אפשריים, מתי היא מגישה מאזן והאם היא מצויה בהליכים משפטיים מגבילים.

מידע עסקי

דו"ח מידע עסקי בוחן ומנתח צדדים עסקיים שונים של החברה ומעריך מחד את הפוטנציאל העסקי של שיתוף פעולה עימה ואת הסיכונים שלו מאידך, ומאפשר לכם לבצע החלטות עסקיות מושכלות, נבונות ולא פזיזות, כשבידכם מידע חשוב ורב ערך.

הצלבת מידע

באמצעות הצלבת מידע על חברה, ניתן לאתר מראש קשרים בין חברות שונות, לאתר הזדמנויות או מוקשים אפשריים ואף להימנע מהונאות. באמצעות דו"ח הצלבות ניתן לגלות האם הכתובת ומספר הטלפון של החברה המדוברת רשומים בנוסף תחת חברה אחרת, האם בעלי החברה ומנהליה רשומים גם כבעלים וכמנהלים בחברות אחרות, מי החזיקו בעבר במניות החברה – ועוד. זוהי דרך מצוינת להגן על העסק שלכם ולבטח אותו מפני סיכונים והונאות.

מידע כלכלי ובנקאי

חשוב לרכוש מידע רב ככל האפשר אודות המצב הכלכלי של החברה המודברת – מצב חשבון או חשבונות הבנק שלה, צ'קים שחזרו, פיגור בתשלומים, הכנסות ורווחים, חובות שעומדים מולה – ועוד. גם מידע זה הוא בעל ערך רב ויעזור לכם לבצע הערכת מצב מדויקת ומושכלת ולא לקחת החלטות על בסיס מידע חלקי או בלתי מדויק.

מידע משפטי

חשוב לבדוק את הסטטוס המשפטי של החברה, כמו למשל האם היא נחשבת כמפרת חוק או עשויה להיות מוכרזת בעתיד הקרוב ככזאת, האם קיימת תביעות משפטיות שעומדות מולה – ועוד. לפעילויות עסקיות וכלכליות עלולות להיות השלכות משפטיות, ובוודאי שאתם רוצים לדעת מה המצב המשפטי של אותה חברה לפני שאתם עושים איתה עסקים.

מידע על שותפויות

ניתן לקבל מידע אודות שותפויות בין חברות, כמו למשל סוג השותפות, מטרות השותפות, תאריך ההתחלה שלה, הסטטוס המשפטי שלה, סכומי הכסף שהושקעו בה, ועוד. במארג המידע הכללי אודות החברה, טוב לדעת ככל שאפשר, ומידע מסוג זה עשוי לעודד אתכם לעשות עסקים עם חברה נתונה – או להימנע מכך.

מידע נוסף באתר דנסגייד מבית דן אנד ברדסטריט – https://www.dunsguide.co.il

תגובות: 0

נגישות