כל מה שחשוב לדעת לקראת הלידה

כל מה שחשוב לדעת לקראת הלידה

לידה היא ככל הנראה האירוע הכי מרגש בחיים, אבל ההכנות מתחילות עוד הרבה לפני שמגיעים לבית החולים. אז איך מתמודדים עם הלחץ, במי אפשר להיעזר ומה באמת כדאי להכניס לתוך התיק? הנה כל התשובות

תוכן מקודם

תהליך הריון טבעי נמשך 9 חודשים וכולל שורה ארוכה של קשיים ואתגרים. הדרך הנכונה להתמודד עם הריון ולידה היא קודם כל להירגע ולהיעזר בליווי רפואי וכן לקרוא ברשת מדריכים שונים בנושא הריון ולידה.

כל אישה בהריון פוגשת רופא על בסיס קבוע ועוברת בדיקות תקופתיות. מטרת הבדיקות היא בראש ובראשונה לוודא שההריון תקין, אך במידת הצורך הן גם משמשות כדי להפנות נשים בהריון לרופא מומחה. הקפדה על הנחיות הרופא מונעת חלק ניכר מהבעיות הנפוצות בהריון וגם משפרת את תחושת הביטחון האישי.

במקביל, כדאי לשנות את הרגלי התזונה ולקחת חלק בפעילות גופנית. הפעילות לא חייבת להיות מאומצת ומספיק לבחור תחביב אחד או שניים שבעזרתם ניתן לחזק את השרירים, להקל על כאבי הגב ולהזרים את הדם ברגליים. השינוי של הרגלי התזונה מבוצע גם הוא לפי הנחיות הרופאים ומשרד הבריאות.

יש היום הרבה דברים שנשים בהריון יכולות לאכול בלי להיפגע מבחינת איכות חיים, לכן רק צריך להישאר ערניים ומודעים.

הכנה, צירים וסימנים ללידה

חשוב לדעת שניתן לעבור קורס הכנה ללידה ואף לקבל עבורו כיסוי מסוים מטעם שירותי הבריאות המשלימים או הפרטיים.

קורס הכנה ללידה מתאים לגברים ונשים כאחד והוא מחזק את מערכת היחסים הזוגית של ההורים לפני הלידה. מטרת הקורס היא להעלות בפני ההורים לעתיד את כל הקשיים המלווים את תהליך הלידה, להסביר להם על סיבוכים אפשריים ולהרגיע אותם. חלק מהקורסים כוללים סיור בחדר לידה ומפגש אישי עם הצוות והמיילדות.

צירים מהווים אינדיקציה לכך שכנראה הגיע הזמן ללדת. את הצירים מרגישים באמצעות התכווצות של שריר הרחם, שנועדה לכוון את העובר לעבר תעלת הלידה ויציאה לאוויר העולם.

הקושי העיקרי הוא בזיהוי ההבדל בין צירים אמיתיים ומדומים. בהקשר הזה חשוב לדעת שרק בצירים אמיתיים מרגישים התקשות קצבית וסדורה של הרחם אחת לכמה דקות, עם הרפיה קלה בלבד בין כל התקשות. מנגד, התכווצויות בודדות במהלך היום מעידות על צירים מדומים שנקראים גם "בריקסטון היקס".

מתי יוצאים ומה מביאים בתיק?

יציאה לבית החולים תלויה במרחק הגיאוגרפי, בעומס בכבישים, במספר הלידה ובשבוע ההריון. יש לקחת בחשבון גם את עוצמת הכאבים ותדירותם ואין טעם להגיע לבית חולים כאשר הצירים מופיעים בתדירות נמוכה בלבד.

את התיק לחדר הלידה מכינים בסביבות שבוע 36. לתיק הזה מכניסים מסמכים חשובים כמו תעודת זהות של שני בני הזוג, כרטיס מעקב הריון, תכנית לידה וכרטיס מגנטי של קופת החולים. כמו כן, יש להכניס לתיק אוכל ושתייה, מוצרי היגיינה, בגדים להחלפה, אביזרי הנקה ובגדים לתינוק.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:תגובות: 0

נגישות