איך לבחור את ביטוח הרכב הטוב ביותר עבורנו

איך לבחור את ביטוח הרכב הטוב ביותר עבורנו

החוק בישראל מחייב בעלי רכבים להחזיק בביטוח בתוקף, אבל רבים עדיין לא יודעים איך נקבע המחיר שלו. הנה כל המונחים שאתם צריכים להכיר וטיפים לחיסכון בהוצאות בלי להתפשר על כיסוי אפקטיבי

תוכן מקודם

פקודת רכב מנועי קובעת שעל כל בעל רכב בישראל להחזיק בביטוח חובה.

ביטוח רכב חובה נועד לפצות בגין נזקי גוף בלבד והוא מכסה נזקי גוף של הנוסעים בכלי הרכב המבוטח ונזקי גוף של הולכי רגל שנפגעו כתוצאה מהשימוש בו, כמו למשל בעת תאונת דרכים.

כמו כן, הכיסוי בביטוח חובה כולל הוצאות רפואיות, תשלום בגין אובדן כושר השתכרות ופיצוי בגין כאב וסבל. הפיצוי בגין אובדן כושר השתכרות מוגבל על פי חוק לתקרה של שלוש פעמים השכר הממוצע במשק.

לעומת זאת, ביטוח רכב מקיף וביטוח צד ג' מכסים נזקי רכוש בלבד ולא חובה לרכוש אותם. ביטוח מקיף מאפשר לבעל הרכב לקבל פיצוי כספי על נזקי רכוש שנגרמו לו, בעוד ביטוח צד ג' מכסה נזקי רכוש שנגרמו לאדם אחר. בשני המקרים הכיסוי הוא עד לסכום שנקוב בפוליסה.

איך נקבע מחיר של ביטוח חובה?

בענף הביטוח קובעים את מחיר הפוליסה לפי רמת הסיכון שנוטלת על עצמה החברה. ככל שהסיכון נתפס כגבוה יותר, כך צפויה הפרמיה (הסכום שתשלמו מדי חודש) לעלות. בשביל לבחור את ביטוח הרכב הטוב ביותר עבורכם תצטרכו לדעת מה משפיע על המחיר.

ראשית, חברת הביטוח קובעת את מחיר הביטוח לפי סוג הרכב וסוג הבעלות. ביטוח על רכב פרטי בבעלות פרטית יעלה פחות מאשר ביטוח על אופנוע, אוטובוס, מונית, רכב מסחרי ורכב מיוחד.

שנית, החברה מתייחסת לגיל ומין הנהג הצעיר ביותר הצפוי להשתמש ברכב ולמספר שנות הרישוי שלו. לאחר מכן היא בודקת האם יש נהגים נוספים שצפויים להשתמש ברכב, מה מספר התאונות שבהן היו מעורבים והביאו לתביעה והאם הצטברו פסילות רישיון.

לבסוף קובעת חברת הביטוח את המחיר של ביטוח חובה לפי מאפייני הרכב. בין היתר, מתייחסת החברה לנתונים כמו סוג הדלק, נפח המנוע בסמ"ק, מספר כוחות סוס, הימצאות מערכות בטיחות, מספר כריות אוויר וכדומה.

איך נקבע מחיר ביטוח מקיף?

פוליסות ביטוח מקיף מבוססות על נוסח שמופיע בתקנות ומותר לחברות הביטוח לשנות אותן לטובת המבוטח בלבד. המשמעות היא שיש פערי מחירים בקביעת המחיר של ביטוח מקיף וצד ג' וכדאי לנצל זאת.

במילים אחרות, ביטוח מקיף וצד ג' מעניק גמישות רבה יותר בהשוואה בין חברות ביטוח, בעוד מחיר ביטוח חובה נקבע לפי פרמטרים פחות או יותר אחידים. מסלול safe drive של AIG לדוגמא יכול לחסוך עד 40 אחוז ממחיר הביטוח מקיף כי הוא מעודד נהיגה בטוחה, ויש עוד מסלולים של חברות ביטוח שונות שמציעות הטבות דומות.

לחצו כאן לקבלת הצעה לביטוח רכב המשתלמת ביותר.

מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות