הסייל נדחה. אמזון דוחה את אמזון פרים דיי (Amazon Prime Day)
אמזון פריים דיי

הסייל נדחה. אמזון דוחה את אמזון פרים דיי (Amazon Prime Day)

אם חיכיתם לסייל השנתי אמזון פריים דיי, תצטרכו להמשיך לחכות. Amazon Prime Day בדרך כלל מתקיים בחודש יולי. מה מתוכנן השנה? פואנטה עם חדשות השופינג
שום דבר בשנת 2020 לא דומה למה שהיה בשנת 2019, וגם חברות ענק כמו אמזון מושפעות לטובה ולרעה. כבר כמה שנים שבאמצע יולי אמזון מקיימת אירוע סיילים ענק תחת הכותרת אמזון פריים דיי (Amazon Prime Day). מי שהתכוון לעשות שופינג באמזון פריים דיי השנה, יצטרך לחכות בסבלנות. אחרי שמועות רבות, אתמול אמזון הודיעה רשמית על דחיית Aamzon Prime Day – וזאת עקב מגפת הקורונה.

הקורונה חוגגת ואמזון איתה

מצד שני, אמזון היא כנראה המרוויחה הגדולה ממגפת הקורונה – לאחר זינוק חד במכירות ובמנייה שלה, כך שדחיית אמזון פריים דיי לא תפגע בה יותר מדי. הסגר בארה"ב ובעולם כולו הביא מיליארדי צרכנים לעשות שופינג אונליין בכמויות עצומות, ומניית אמזון עלתה מאז תחילת השנה ב-73%. רק השבוע התבשרנו כי מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, התעשר בעוד 13 מיליארד דולר תוך 24 שעות. זאת, בזכות זינוק של 7.9% במחיר המניה של אמזון – העלייה היומית הגדולה ביותר מאז דצמבר 2018.

מתי יתקיים אמזון פריים דיי 2020?

אמזון נתונה גם לביקורת חריפה, בשל היחס שלה לעובדים. כ-8 עובדי אמזון מתו מקורונה. נגד החברה הוגשה תביעה בטענה שהיא לא הנהיגה נהלי עבודה מתאימים, לא דאגה לציוד הדרוש כדי לעבוד בתנאי הקורונה, לא הקפידה על כללי  היגיינה ולא הגנה על עובדיה.

לכן, הנימוק שאמזון מספקת לדחיית Amazon Prime Day נשמע הגיוני. לדבריה, היא מעוניינת להגן על העובדים. יש להבין שבימי המכירות של הפריים דיי כמות ההזמנות נוסקת והעובדים נדרשים לעבוד בקצב מהיר במיוחד. נראה שבאמזון מניחים שלא יוכלו לדרוש מהעובדים לעבוד בתנאים הללו ולספק את כל ההזמנות בזמן – מבלי להסתכן בפגיעה בבריאותם.

רוב הצרכנים לא ממש הופתעו מביטול אירוע הסיילים הגדול של אמזון, אלא בעיקר רוצים לדעת מתי הוא יתקיים. אז התשובה היא שלא נקבע מועד חדש.

בהודו, היום הזה יתקיים כבר באוגוסט. בארצות הברית ייתכן שהוא יתקיים רק בתחילת אוקטובר (שזה די סמוך לבלאק פריידיי, אשר מתקיים בסוף נובמבר).

ובינתיים – המשלוחים מאמזון לישראל חזרו

כפי שדיווחנו כאן באתר פואנטה וגם בתוכנית "צרכנות עם פואנטה", בשבועות האחרונים אמזון חזרה למדיניות המשלוחים הקודמת. אפשר להזמין משלוחים מאמזון לישראל במחיר רגיל, ולא במחירים הגבוהים שאפיינו את המשלוחים עד לאחרונה.

עם זאת, אל תצפו למשלוח חינם אמזון. אמזון לא החזירה את מבצע השילוח חינם שאותו היא הציעה במשך מספר חודשים עד לפרוץ הקורונה.

היה לכם מעניין? איזה יופי! תהיו חברים, פרגנו לנו בלייק!

קראו עוד כתבות צרכנות באתר פואנטה

תגובות: 0

נגישות